Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Kędzierzyn-Koźle. Kliknęła w link z SMS-a. Straciła 10 tys. zł. Uwaga na oszustwo

22

Oszuści mają nowy patent na naciąganie ludzi. Przekonała się o tym mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Otrzymała informację o konieczności dopłaty 1,49 zł za doręczenie przesyłki, a ostatecznie z jej konta zniknęło 10 tys. zł!

Kędzierzyn-Koźle. Kliknęła w link z SMS-a. Straciła 10 tys. zł. Uwaga na oszustwo
Uwaga na SMS-y z linkami (Pixabay)

Oszuści internetowi wciąż wymyślają nowe patenty na kradzież środków z kont bankowych. Jednym z takich sposobów jest wysyłanie niepozornie wyglądającej wiadomości SMS.

Przestępcy podszywając się pod różnego rodzaju portale ogłoszeniowe, czy też firmy kurierskie wysyłają do przypadkowych osób wiadomość z prośbą o dopłacenie niewielkiej kwoty do zamówionej przesyłki. Do sms-a dołączony jest link, który ma ułatwić dokonanie płatności. W rzeczywistości przekierowuje on na fałszywą stronę banku lub pośrednika płatności. Gdy próbujemy się na niej zalogować oszuści przechwytują nasze dane do bankowości elektronicznej - czytamy na stronie internetowej policja.pl.

W ten sposób oszuści nabrali mieszkankę Kędzierzyna-Koźla. Kobieta niby miała dopłacić 1,49 zł za doręczenie paczki, a ostatecznie z jej konta zniknęło aż 10 tys. złotych!

Zobacz także: To nie nalot policji, tylko głodny niedźwiedź. Nagranie z domowej kamery

Policja apeluje. Bądźmy ostrożni!

Mundurowi apelują o to, by nie odpowiadać na podejrzane SMS-y czy maile nieznanego pochodzenia. Tym bardziej, jeśli poruszany jest wątek jakichkolwiek płatności.

Pamiętajmy, że informacje na temat ewentualnego zadłużenia lub konieczności dokonania dodatkowej płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy, która żąda dokonania takiej wpłaty - zaznaczają policjanci.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić