Kelnerka uratowała dziecko. Wystarczyło, że pokazała taką kartkę

13

Mężczyzna z Orlando został uznany za winnego znęcania się nad 11-letnim pasierbem. Sprawa wyszła na jaw dzięki kelnerce, która podczas wizyty dziecka z rodziną w restauracji zauważyła, że chłopiec jest źle traktowany, a na ciele nosi ślady przemocy. Kobieta zrobiła coś niezwykłego.

Kelnerka uratowała dziecko. Wystarczyło, że pokazała taką kartkę
Kelnerka wykazała się niezwykłą empatią (Media społecznościowe)

Do nietypowej sytuacji doszło 1 stycznia 2021 w popularnej restauracji Mrs. Potato w Orlando. Jedna z kelnerek zauważyła podejrzane zachowanie pewnej czteroosobowej rodziny, która przyszła do lokalu na noworoczny obiad.

Flaviane Carvalho zaobserwowała, że mały chłopiec był odseparowany od rodziców i rodzeństwa, jako jedyny nie zamówił sobie jedzenia ani nawet napoju. Kiedy kelnerka podeszła nieco bliżej, dostrzegła zadrapania i siniaki na ciele dziecka.

Pokazała dziecku karteczkę

Wszystko wskazywało na to, że chłopcu może dziać się krzywda. Kobieta postanowiła zadziałać w bardzo pomysłowy i jak wkrótce miało się okazać - skuteczny sposób. Carvalho stanęła za rodzicami chłopca, tak, by jej nie widzieli i pokazała mu kartkę z pytaniem: "Potrzebujesz pomocy?"

Dziecko potrząsnęło twierdząco głową. Wtedy kelnerka powiadomiła o sprawie swojego przełożonego i zadzwoniła na policję. Wkrótce na miejsce przyjechały służby, które zatrzymały ojczyma 11-latka, Timothy’ego Lee Wilsona. Kilka dni później zatrzymano także matkę chłopca, Kristen Swann.

Chłopiec był musztrowany i torturowany

W ramach śledztwa potwierdzono, że 11-latek był ofiarą skrajnej przemocy domowej. Dziecko było wielokrotnie bite m.in. metalowym drążkiem i kijem od miotły. W ramach kary za nieposłuszeństwo ojczym skuwał je kajdankami lub wieszał do góry nogami na drzwiach.

Oprócz tego chłopiec był zamykany w odosobnionym pomieszczeniu, odseparowany od matki i przyrodniej siostry. Przez wiele dni bywał pozbawiony dostępu do jedzenia i picia. Według lekarzy 11-latek miał 20-kilagromową niedowagę.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Nie spodziewałam się czegoś takiego. Proszę, jeśli zobaczysz coś podejrzanego, zwłaszcza w przypadku dzieci i starszych osób, ludzi najbardziej bezbronnych - nie bój się czegoś z tym zrobić - zaapelowała Carvalho na konferencji prasowej, cytowana przez CBS News.

Ojczym poniesie konsekwencje

W miniony poniedziałek Timothy Lee Wilson został uznany za winnego bezprawnego więzienia dziecka poniżej 13. roku życia, znęcania się nad dzieckiem z użyciem broni oraz zaniedbania dziecka. Wyrok ma zapaść 19 sierpnia. Matka 11-latka usłyszała zarzuty znęcania się nad dzieckiem, zaniedbanie dziecka i niezgłoszenie przemocy domowej na policję. Śledztwo w jej sprawie trwa.

Zobacz także: Dawid Kwiatkowski o terapii oraz złym wpływie influencerów na dzieci
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić