Kętrzyn. Koszmarne obrazki. Zawaliła się część kamienicy

0

W Kętrzynie doszło do częściowego zawalenia się dwukondygnacyjnej kamienicy, o czym poinformowała warmińsko-mazurska straż pożarna. W środku najprawdopodobniej nikogo nie było.

Kętrzyn. Koszmarne obrazki. Zawaliła się część kamienicy
Straż pożarna (Pixabay)

Część budynku mieszkalnego przy ul. Sikorskiego w Kętrzynie zawaliła się w nocy. Jak podano, runęła połowa budynku o rozmiarach 9 na 4 metry. Druga część ze sterczącym dachem zwisa nad rumowiskiem.

Brak informacji o ewentualnych osobach mogących przebywać w tym budynku - mówi Paweł Gryciuk z komendy wojewódzkiej PSP w Olsztynie, cytowany przez PAP.

PAP donosi również, że ten budynek był pustostanem przeznaczonym do rozbiórki. Ze względu na ryzyko dalszego zawalenia, początkowo ratownicy nie wchodzili na rumowisko. Dopiero później - po analizie - rozpoczęto odgruzowywanie ręczne. Następnie użyto koparki.

Kętrzyn. Co było przyczyną zawalenia się budynku?

Strażacy twierdzą, że do katastrofy budowlanej najprawdopodobniej doszło samoistnie. Okazuje się, że zawalony obiekt by dobudówką do innego budynku.

Ściany boczne były podstemplowane, a pustostan był ogrodzony i opatrzony informacją, że istnieje zagrożenie zawalenia - przekazuje PAP.
Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić