Kiedy expose Mateusza Morawieckiego? Padł możliwy termin

14

W poniedziałek doszło do oficjalnego zaprzysiężenia nowego rządu Mateusza Morawieckiego, który najprawdopodobniej będzie funkcjonować jedynie przez dwa tygodnie. A kiedy premier wygłosi expose? Padł możliwy termin.

Kiedy expose Mateusza Morawieckiego? Padł możliwy termin
Mateusz Morawiecki (PAP)

Rzecznik rządu Piotr Mueller na antenie Polsatu News podał, że expose premiera Mateusza Morawieckiego przedstawione zostanie najpewniej w dniu 11 grudnia.

To będzie najprawdopodobniej w tym końcowym terminie dwutygodniowym, który wynika z konstytucji i wtedy pan premier przedstawi expose, czyli poniedziałek za dwa tygodnie - podkreślił Piotr Mueller.

Tłumaczył jednocześnie, że termin jest jeszcze do ustalenia z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. - Mam nadzieję, że [Szymon Hołownia] spotka się z premierem choćby w zakresie omówienia ustaw, które rząd przedstawił i które przedstawimy w ciągu dwóch tygodni - dodawał Mueller.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wojna na spiny w PiS. Wskazał na "drugą frakcję"

Spostrzegał poza tym, że rząd zaprezentowany przez Mateusza Morawieckiego ma pełne kompetencje, również w zakresie przedstawiania ustaw. Zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość zamierza z tego skorzystać.

Szymon Hołownia zaprosił premiera

Głos zabrał też marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Oznajmił, że wystosował już odpowiednie zaproszenie do Mateusza Morawieckiego.

Ja go (premiera) wczoraj zaprosiłem, zaraz po jego powołaniu, do Sejmu na rozmowę właśnie o expose. Rozumiem, że na to zaproszenie pozytywnie odpowie i że tym tygodniu będziemy mieli okazję o tym porozmawiać. Wtedy też - jak rozumiem - drugi krok (konstytucyjny powoływania rządu - PAP) i przygotowywanie głosowania kolejnego rządu - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić