Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 

"Kiedy miałeś plan". Gigantyczna kolejka we Wrocławiu

207

Wrocławskie ZOO to jedna z największych atrakcji turystycznych stolicy Dolnego Śląska. Sporą popularnością cieszy się zwłaszcza tamtejsze Afrykarium. Trwająca majówka sprawiła, że wybierający się do ogrodu zoologicznego muszą uzbroić się w sporą dawkę cierpliwości.

"Kiedy miałeś plan". Gigantyczna kolejka we Wrocławiu
"Kiedy miałeś plan...". Gigantyczna kolejka we Wrocławiu (ZOO Wrocław)

Od lat ZOO we Wrocławiu cieszy się sporą popularnością. Lepszy okres ogrodu zoologicznego rozpoczął się w momencie otworzenia Afrykarium, w którym możemy podziwiać wiele egzotycznych gatunków zwierząt - również tych żyjących pod wodą. Turystów i lokalnych mieszkańców nie odstraszają nawet ceny biletów, które m.in. ze względu na koszty utrzymania Afrykarium, nie należą do tanich.

"Kiedy miałeś plan...". Gigantyczna kolejka we Wrocławiu

Popularność wrocławskiego ZOO jest widoczna zwłaszcza w weekendy i dni wolne od pracy. W przeszłości obsługa ogrodu wielokrotnie apelowała, aby kupować bilety on-line i w ten sposób nie generować kolejek przed kasami. Ten problem udało się częściowo rozwiązać, ale w szczytowych momentach "wąskim gardłem" jest również Afrykarium.

"Kiedy miałeś plan miło spędzić czas i setki innych ludzi też" - można przeczytać na nagraniu, jakie umieścił w sieci jeden z użytkowników TikToka. Widzimy na nią gigantyczną kolejkę do wejścia do Afrykarium.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ile wydali w Energylandii? Spytaliśmy klientów parku rozrywki

Afrykarium we wrocławskim ZOO nie jest osobno biletowane, ale ze względów bezpieczeństwa może wejść do niego ograniczona liczba osób. Wewnątrz jest bowiem dość ciasno. Na parterze funkcjonują sklepy i punkty z pamiątkami, zaś w innych częściach prowadzą wąskie korytarze i kładki. Z tego powodu obiekt nie jest w stanie pomieścić wszystkich odwiedzających.

Ogród zoologiczny w stolicy Dolnego Śląska świadomy jest oblężenia turystów, dlatego też majówka to zwykle wydłużone godziny jego funkcjonowania. 1 maja obiekt można było zwiedzać do godz. 19.00. Podobnie jest w piątek (3 maja), przy czym ostatni odwiedzający są wpuszczani na teren ZOO o godz. 18.00.

Aby uniknąć kolejek i nie stracić sporej ilości czasu, wybranie się do ZOO poza godzinami szczytu wydaje się być sensownym rozwiązaniem. Zwłaszcza że Wrocław za dnia ma do zaoferowania wiele innych atrakcji.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić