Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Robert Czykiel
|
aktualizacja

Kiedy nabór do szkół ponadpodstawowych? Przesunięcie terminu. Jest plan

1
Podziel się:

Nadal nie ma oficjalnej decyzji ws. przesunięcia naboru do szkół ponadpodstawowych. Ministerstwo Edukacji Narodowej ma jednak plan, by przesunąć go o miesiąc.

Kiedy nabór do szkół ponadpodstawowych?
Kiedy nabór do szkół ponadpodstawowych? (Pixabay)

Uczniowie cały czas kontynuują naukę zdalnie i nie ma jeszcze ostatecznej decyzji ws. powrotu dzieci do szkół. Wiadomo jednak, że przełożono terminy egzaminów ósmoklasisty i matury. Te pierwsze odbędą się w dniach 16, 17 i 18 czerwca. Wyniki mają być znane 31 lipca.

Kiedy nabór do szkół ponadpodstawowych?

To rodzi kolejne komplikacje. Trzeba bowiem przesunąć nabór do szkół ponadpodstawowych. Ministerstwo Edukacji Narodowej ma plan, by absolwenci szkół podstawowych składali aplikacje o miesiąc później.

My w tej chwili wypuściliśmy do konsultacji społecznych harmonogram naboru do szkół ponadpodstawowych. Skoro egzamin został przesunięty na połowę czerwca, to musiało oznaczać, że automatycznie także przesunięcie rekrutacji - mówił na konferencji prasowej minister Dariusz Piontkowski.

Projekt MEN zakłada, że uczniowie szkół podstawowych będą mogli składać swoje świadectwa do 4 sierpnia 2020 roku. 12 sierpnia mają zostać ogłoszone listy kandydatów, którzy zakwalifikowali się do szkół ponadpodstawowych. Z kolei 19 sierpnia licea, technika i szkoły branżowe mają przedstawić ostateczne listy uczniów.

Co się zmieni w naborze do szkół ponadpodstawowych?

Aplikować będzie można elektronicznie. Co ciekawe, w tym roku nie będzie rekrutacji uzupełniającej. To spowodowane jest faktem, że w obecnej sytuacji nie jest możliwe zorganizowanie tego procesu do końca sierpnia.

Na razie trzeba czekać na ostateczne decyzje, bo to tylko projekt. MEN planuje przedstawić szczegóły naboru do szkół ponadpodstawowych w najbliższych dniach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Rodzic
2 lata temu
To jakoś kpina, ta zdalna nauka to żart, kilka maili dziennie i z bani. A ty z pracy, przerób lekcje, naucz dziecko i odrób z dzieckiem pracę domową. A za co te 100% pensji nauczyciela? I jeszcze na zasłużony urlop na 2 miesiące. To jakieś jaja. I na dodatek głosy że od września dalej laba, bo przecież rodzic da radę. A może tak z 60% pensji za nic nie robienie i siedźcie sobie w domu. Przedszkola działają, kina, galerie, kościoły tylko biedni nauczyciele się tak bojąże w domy by znów posiedzieli. WSTYD
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić