Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich? Szef KPRM zdradził możliwy termin

9

Fryzjerki i fryzjerzy z niecierpliwością czekają na powrót do pracy. Póki co dokładnie nie wiadomo, kiedy rząd da zielone światło na wznowienie działalności salonów. Rąbka tajemnicy w tej sprawie uchylił Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Kiedy salony fryzjerskie wznowią działalność?
Kiedy salony fryzjerskie wznowią działalność? (Getty Images)

4 maja wdrożony został drugi etap odmrażania gospodarki. Umożliwił on między innymi wznowienie zabiegów rehabilitacyjnych, a także otwarcie galerii handlowych czy hoteli. Teraz trwa wyczekiwanie na termin wprowadzenia III etapu rządowego planu.

Następny etap możliwy dopiero najwcześniej po dwóch tygodniach. Trzeba obserwować, jaki to ma wpływ na dynamikę zachorowań. I wtedy będziemy decydować o kolejnym etapie luzowania obostrzeń - przekazał szef kancelarii premiera Michał Dworczyk na antenie RMF FM.

Zobacz także: Wybory 2020. Jeśli nie 10 maja, to kiedy? Krzysztof Bosak: wszyscy się już nastawiają

Na powrót do pracy z niecierpliwością czekają fryzjerki i fryzjerzy. Kiedy otrzymają zielone światło od rządu?

Otwarcie salonów fryzjerskich i usług kosmetycznych możliwe jest najwcześniej za dwa tygodnie - skomentował przedstawiciel KPRM.

Kiedy dzieci wrócą do szkół?

Pod znakiem zapytania stoi przyszłość uczniów. Nie jest jasne, czy do końca roku szkolnego będą uczestniczyć w zajęciach w formie zdalnej, czy może jednak wrócą do tradycyjnych rozwiązań.

Jeżeli chodzi o powrót do szkół przed wakacjami - nie ma ostatecznej decyzji. Być może będzie możliwość częściowego powrotu - ocenił na antenie Michał Dworczyk.

Na razie, do 24 maja, szkoły są zamknięte. - Być może wcześniej nastąpi, w ograniczonym wymiarze, uruchomienie opieki nad dziećmi w klasach I-III, natomiast to też wszystko będzie zależało od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju - zaznaczył szef KPRM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić