Robert Czykiel| 

Koronawirus w Polsce. Kiedy dzieci wrócą do szkół? Minister podał prawdopodobny termin

78

Niebawem szkoły mogą być znowu otwarte, ale w ograniczonym stopniu. Rząd planuje zrobić wyjątek dla klas 1-3, które wznowiłyby tradycyjną naukę w ostatnim miesiącu rok szkolnego.

Koronawirus w Polsce. Kiedy dzieci wrócą do szkoły?
Koronawirus w Polsce. Kiedy dzieci wrócą do szkoły? (Pixabay)

Od 6 maja znowu mogą być otwarte żłobki i przedszkola, choć z wieloma obostrzeniami. Wiele samorządów jednak na to się nie zgadza, więc jest ryzyko, że niektórzy rodzice nie będą mogli oddać swoich dzieci pod opiekę. Nadal też nie wiadomo, co ze szkołami.

Koronawirus w Polsce. Kiedy dzieci wrócą do szkół?

Na razie wszystkie szkoły są zamknięte do 24 maja. Rząd jednak cały czas pracuje nad planem wznowienia tradycyjnego nauczania. Pojawiały się plotki, że dzieci wrócą do szkół najwcześniej we wrześniu. Jest jednak szansa, że nastąpi to wcześniej.

Ministerstwo Edukacji Narodowej obserwuje sytuację w Polsce. Najpóźniej za trzy tygodnie zapadnie ostateczna decyzja, ale niektórzy uczniowie mogą wznowić tradycyjną naukę jeszcze w tym roku szkolnym.

Różne warianty rozważamy, trudno teraz powiedzieć jak to będzie wyglądało. Za dwa, trzy tygodniu będziemy mieć więcej danych i będzie można podjąć decyzję. Być może w końcu maja zdecydujemy się na otwarcie opieki także w klasach młodszych 1-3 - mówił minister Dariusz Piontkowski w "Sygnałach Dnia".

Co ze starszymi klasami? Minister nie wykluczył, że one także wrócą do szkół. Na ostateczne decyzje trzeba jednak jeszcze poczekać. Na razie sytuacja epidemiczna w Polsce jest stabilna i jeżeli tak się utrzyma, to dokończenie roku szkolnego i odejście od nauczania zdalnego stanie się faktem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić