Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Kiedy początek wakacji? Uczniowie tylko na to czekają

4

Uczniowie nieprzerwanie liczą, ile zostało do wakacji. Odpowiedź na to pytanie na pewno ich ucieszy. Okazuje się bowiem, że wakacje zbliżają się bardzo dużymi krokami! Kiedy uczniowie i nauczyciele rozpoczną letni odpoczynek? Wyjaśniamy.

Kiedy początek wakacji? Uczniowie tylko na to czekają
Kiedy wakacje 2024? (Getty Images, ©Marc Romanelli LLC)

Rozpoczął się czerwiec. To miesiąc, na który uczniowie zawsze czekają z niecierpliwością. Wszystko z uwagi na upragnione wakacje. Do letniego odpoczynku zostało już bardzo niewiele.

Wyłączając weekendy, uczniowie mają przed sobą już tylko 14 dni do wakacji 2024! Jeżeli wliczymy zaś dni wolne, to zostało łącznie 18 dni. Inaczej mówiąc, zostało jeszcze nieco ponad sześć proc. roku szkolnego.

Trzeba jednak sobie uczciwie powiedzieć, że część uczniów rozpoczyna wakacje jeszcze szybciej. Gdy oceny są już wystawione, wiele osób rezygnuje z chodzenia do szkoły. Tym samym wypoczynek inicjowany jest przed oficjalnym startem wakacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maja Ostaszewska o filmie "Kolory zła: Czerwień": "Po kręceniu sceny w zimnym Bałtyku 5 dni bolała mnie głowa i skronia"

Kiedy koniec roku szkolnego?

Oficjalne zakończenie roku szkolnego tym razem zostało zaplanowane na 21 czerwca 2024 roku. Właśnie tego dnia uczniowie rozpoczną wakacje. Na długo wyczekiwany odpoczynek pozwolić będą mogli sobie również nauczyciele. Rozpocznie się okres letniego ładowania akumulatorów!

Oficjalnie wakacje potrwają do 31 sierpnia 2024 roku. 1 września uczniowie jednak nie zawitają do szkół, a powód jest prozaiczny - to niedziela. Tym samym rok szkolny 2024/2025 wystartuje dzień później (2 września).

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić