o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Kiedy powrót dzieci do szkół? Minister edukacji przedstawia plan

13
Podziel się

Z powodu pandemii koronawirusa szkoły zostały zamknięte i wprowadzono nauczanie zdalne. Wielu rodziców nie jest z tego zadowolonych. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkoły.

Kiedy powrót dzieci do szkół? Minister edukacji przedstawia plan
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (Newspix, GRZEGORZ KRZYZEWSKI)
bEDrywmZ

Przemysław Czarnek w Polskim Radiu 24 wyraził nadzieję, że dzieci wrócą do szkół po 18 stycznia. To właśnie wtedy mają zakończyć się ferie zimowe, które decyzją rządu, będą skumulowane w jednym okresie.

Po 18 stycznia, gorąco w to wierzę, że dzieci będą wracać do nauczania stacjonarnego, które jest absolutnie konieczne dla nich, dla wszystkich rodziców, dla całej Polski i całej gospodarki - powiedział minister edukacji i nauki.
bEDrywnb

Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół

Czarnek podkreślił, że nauczanie zdane nigdy nie zastąpi stacjonarnego. Jednocześnie zaznaczył, że wszystko zależy od rozwoju pandemii i powrót uczniów do szkół najprawdopodobniej będzie stopniowy.

Jeżeli będzie konieczność, żeby jeszcze hamować mobilność społeczeństwa, to do szkoły najpierw będą wracać najmłodsze roczniki, których nauka zdalna jest najmniej efektywna, a więc klasy 1-3 szkoły podstawowej i pewnie te roczniki, które są najbardziej w potrzebie, czyli 8-klasiści, maturzyści i uczniowie w najwyższych programowo klasach szkół zawodowych - powiedział szef MEN.
Te obostrzenia nie są wprowadzone, by kogoś gnębić, ale żeby zmniejszyć radykalnie liczbę osób, które chorują, umierają z powodu koronawirusa - dodał.
bEDrywnh

Minister edukacji i nauki zapowiedział, że od najbliższej wiosny ministerstwo będzie rozmawiać ze związkami zawodowymi o tym, jak polepszyć warunki pracy i wynagrodzenia nauczycieli.

Zobacz także: Czy data pojawienia się szczepionki w Polsce jest realna? Prof. Flisiak komentuje (WIDEO)

bEDrywni
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDrywnC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
kolo
8 miesięcy temu
a ja uważam że klasy 8 i maturalne wcale nie sa w najwiekszej potrzebie!!!!!!!!!!!!!!!!! Powtarzać do egzaminów można w domu!!!!!!!!!!!!!!!!! Kontaktowac się z nauczycielem tez mozna on -line i przez telefon.!!!!!!!!!!!!!! Klasy 4 -7 sa w potrzebie bo raczej niczego sie nie nauczą w domu a 4 klasy to juz w ogóle pozostawione sobie, bo nowi nauczycicele, duzo przedmiotów i mnóstwo tematów!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przestańcie juz tymi klasami 1-3, jak do tej pory dalły radę to i teraz dadzą. Wiadomo że ktos zawsze z nimi jest. I nie maja lekcji wszystkich przed laptopem tylko dostaną jakies tematy , połaczał sie 2 razy w tygodniua reszta jest w domu robiona. Więc sorry!!!!!!!!!!!!!!! Do cholery dajcie zyć i przestancie snuc plany o 3 fali bo żygac się chce!!!!!!!!!!!!
Ola :((
9 miesięcy temu
przepraszam za wyrażenia ale japierdziele ja chcę już do szkoły te zdalne bardziej męczą niż się wydaję są 100 razy gorsze niż normalne lekcje. Oczy bolą bardzo się nei zdziwie jak połowa moich znajj przyjdzie do szkoły w okularach w tym ja też... naprawdę :((
obserwator
9 miesięcy temu
Wszyscy nauczyciele dzisiaj prowadzą zajęcia w podstawówkach i szkołach średnich przez Teamsa, ale doświadczają nagonki zakompleksionych rodziców, którzy mają wymagania co do swoich dzieci ale nie mieli czasu na ich wychowanie, bo praca i pieniążki ... Najlepiej wszystkim szóstki, brak prac domowych. Masz tu kompa daj mi spokój bo jestem po pracy... znamy to... Zarudnij się jeden z drugim jako nauczyciel jak uważasz, że to taka frajda i sam zobacz, nie wytrzymasz w tym zawodzie miesiąca, nie przez dzieci tylko pseudo-rodziców. To jak zakład karny. Dawniej rodzice mieli szacunek do nauczycieli, dzisiaj w dobie braku wychowania wszędzie łatwiej napisać paszkwila niż pójść i merytorycznie w cztery oczy porozmawiać. Naprawianie świata zacznijcie od siebie...
bEDrywnD
rozsądny
9 miesięcy temu
Powrót do szkół powinien być szybki. Po feriach wszyscy wracają. Dzieciaki online uczą się kombinatorstwa a to głosniki nie działają a to rwie połączenia, a to mikrofon przestaje działać, a rodzice kryją swoje pociechy i przelewają żale na Bogu ducha nauczycieli, bo chcą mieć święty spokój i dobre oceny jak najmniejszym nakładem sił. Najlepiej niech szkola wychowa dzieci, bo ja nie mam czasu bo muszę zarabiać a po pracy jestem zmęczony, TV i kanapa. Stracone pokolenie...
znajoma
10 miesięcy temu
ferie zimowe mją w styczniu na całej polsce od 4.01 2021 do 18 .01 2021 kończą się ferie zimowe. ciekawie czy dzieci po feriach wrócą do szkoły czy jeszcze nie.;p
znajoma
10 miesięcy temu
szkoły są zamkniente to świąt bożego nardzoenia a w styczniu są feriie zimoe
mama3
10 miesięcy temu
Dzieci nie powinny wrócić do szkoły od razu po feriach. Po feriach powinni jeszcze przynajmniej przez tydzień uczyć zdalnie aby przejść tzw. kwarantannę po feryjną.
zszokowana
10 miesięcy temu
Nie rozumiem o jakie podniesienie wynagrodzeń dla nauczycieli chodzi? Mają mniej zajęć niż w szkole, nie wszystkie są online, w większości przesyłają materiały do samodzielnej nauki, niektórzy nadal nie potrafią nawet przesłać pliku na platformę na której pracuje szkoła. Niektórzy w różnych źródłach wpisują ten sam sprawdzian w trzech różnych terminach (ostatecznie odbył się w czwartym terminie jak Pani nauczyła się dodawać załączniki niestety poinformowała o tym na e-dzienniczku o 20:30 że rano zrobi znów sprawdzian i większość dzieci nie wiedziała). Jeśli to kogoś ciekawi, to piszę o szkole średniej (pierwsza klasa technikum). Najgorzej wyglądają zajęcia z informatyki, Pani przesyła zdjęcia książki (innej niż kazano zakupić do tej szkoły ) i na ich podstawie zadaje prace domowe typu: Utwórz stronę internetową w języku html. Na początku nie wysyłała zadań do wszystkich uczniów, kiedy się upominali, kazała im czekać, bo na pewno dojdą, tymczasem kiedy córka poprosiła kolegę o przekazanie maila, okazało się, że nie była nawet dodana w odbiorcach, to jakim cudem mail miał dojść!!! Odbiorców było 7 a klasa liczy 19-stu uczniów ! Ludzie jakie podwyżki dla nauczycieli?!?!?!?! ZA CO??? Czy Was już pok....ło w tym MEN???
Gosc
10 miesięcy temu
A co z praktykami uczniów? 16 latki mogą sami chodzić np do sklepu a nie mogą jeździć na praktyki ? Jak mają uczyć się zawodu? Nauka zdalna ok ale praktyki ?szkola nie kończy się na podstawówce i liceum
Luiza
10 miesięcy temu
Przecież obecnie to rodzice i dziadkowie są nauczycielami i to im należy się wynagrodzenie
Anja
10 miesięcy temu
U nas w gminie szkoła ukryła fakt coronavirusa, w przedszkolu nauczycielka jest chora czwarty tydzień. Na co....choruje się góra dwa tyg oskrzela czy angina, więc to może być tez covid , wszyscy szepczą w sklepie między sobą o tym, nikt nic nie powie bo się boi.
Obserwator
10 miesięcy temu
Moja żona jest nauczycielką klas 1-3 .w tym roku szkolnym w jej klasie we wrześniu i październiku nie było chore ani jedno dziecko to fakt. A rok wcześniej był nie obecnych kilkoro dzieci.Stwierdzam tylko fakt oceńcie sami
Jasnowidz...
10 miesięcy temu
Uprzejmie informuje, ze po poniedzialku jest wtorek.
bEDrywnv
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić