Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Ile jeszcze potrwa nauka zdalna? Co z powrotem do szkół?

4
Podziel się

Po sobotniej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego jesteśmy bogatsi w wiedzę. Szef rządu poinformował m.in. o tym, co czeka uczniów.

Ile jeszcze potrwa nauka zdalna? Co z powrotem do szkół?
Co z powrotem do szkół? (Pixabay)
bETkdIXV

Reguły są jasne. Na powrót do szkół na razie nie ma szans. Do świąt uczniowie będą kształcić się przez internet, a placówki oświatowe będą po prostu zamknięte. To jednak nie wszystko.

Po świętach nie będzie powrotu do zajęć. To dlatego, że rząd zadecydował o skumulowaniu ferii zimowych. Potrwają one od 4 do 17 stycznia. W tym roku nie będzie żadnego podziału na województwa. Wszyscy uczniowie będą mieć przerwę w tym samym czasie.

bETkdIXX

Ten zabieg ma pomóc w zmniejszeniu mobilności. Premier apelował, by na ferie nie planować wyjazdów, bo mogłoby to doprowadzić do wzrostu zakażeń koronawirusem.

Kiedy szkoły zostaną otwarte?

Konkretów w sprawie przywrócenia tradycyjnego nauczania na razie nie ma. Można się jednak spodziewać, że po świętach rząd znów będzie to rozważać. Kto wie, być może po zakończeniu wspomnianej przerwy w styczniu chociaż część szkół zostanie otwarta. Wszystko zależy od jednego -  rozwoju epidemii koronawirusa w naszym kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETkdIYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Ktoś
11 miesięcy temu
Ja uważam że na stacjonarne nauczanie powinny być puszczane wyższe klasy szkoły podstawowej (6-8) ponieważ to one mają najwięcej większy problem z nauką
Gino
rok temu
Jak po męczącym wolnym nauczaniu jak przebrnąć okropnie męczące ferie zimowe żeby jakoś dotrwać po niesamowicie ciężko meczoncym wolnym aż do wyczekiwanych wakacji Alleluja
Anna
rok temu
Ja proponuje, żeby pokazać jak bardzo nie jesteśmy leniwi zwolnić się z pracy i uczyć z dziećmi w domu. Naprawdę ktoś głupi tak to zorganizował żeby dzieci chodziły do szkoły, a leniwi rodzice to pracy
bETkdIYz
Magda
rok temu
I bardzo dobrze. Tylko leniwi mają problem z nauką online. Bardzo się cieszę że moje dzieci w klasie 1 i 3 bezpiecznie mogą być w domu i nie muszę się martwić co mi zniosą na Święta do domu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić