Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Kiedy poznamy wyniki wyborów prezydenckich? Znamy termin

1

O godzinie 21:00 zamknięte zostaną lokale wyborcze, a Polacy będą z ciekawością analizować pierwsze informacje na temat wyników. Kiedy poznamy oficjalne rezultaty wyborów?

Kiedy poznamy wyniki wyborów?
Kiedy poznamy wyniki wyborów? (PAP)

W tegorocznych wyborach prezydenckich wystartowało jedenastu kandydatów. Lokale wyborcze zostały udostępnione natomiast w godzinach 7:00-21:00.

Pierwszych wyników należy się spodziewać już kilka chwil po godz. 21:00, kiedy to zakończy się cisza wyborcza. Wówczas zostaną przedstawione rezultaty sondażu exit poll od Ipsos.

Zobacz także: Koronawirus a wakacje. Dlaczego lekceważymy wirusa SARS-CoV-2?

Na podstawie zebranych danych, po zakończeniu ciszy wyborczej, przedstawione zostaną szacunkowe wyniki głosowania. Będą one zawierały informacje o procentowym poparciu dla poszczególnych kandydatów na prezydenta Polski w skali całego kraju oraz frekwencji wyborczej - informuje Ipsos.

Kilka godzin później będzie dostępny także sondaż late poll, który Ipsos przygotuje na podstawie cząstkowych wyników pozyskanych z losowo wybranych lokali wyborczych.

Wybory prezydenckie 2020. Kiedy oficjalne wyniki?

Na oficjalne rezultaty wyborów prezydenckich 2020 będziemy musieli trochę poczekać. Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała już, że postara się przedstawić je jak najszybciej. Możemy się spodziewać, że trzeba będzie poczekać do wtorku.

Wcześniej oczywiście będą pojawiać się cząstkowe wyniki wyborów. Publikowane będą także dane dotyczące frekwencji.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić