o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Nieprawidłowości w lokalu w Zakopanem. Głosy będą uznane za nieważne

436
Podziel się

W jednym z małopolskich lokali wyborczych zgłoszono poważne nieprawidłowości. Okazało się, że na części kart do głosowania nie było czerwonej pieczęci. Czy te oddane już głosy będą się liczyły w ostatecznym rozrachunku?

Nieprawidłowości w lokalu w Zakopanem. Głosy będą uznane za nieważne
W jednym z lokali wyborczych w Zakopanem oddawano nieważne głosy (Getty Images, NurPhoto , Contributor)
bDfqGjed

Jak podaje "Tygodnik Podhalański", do incydentu doszło w lokalu na Chramcówkach – KO nr 7. Do redakcji zgłosili się wyborcy, którzy zauważyli brak czerwonej pieczęci na kartach do głosowania. Bez niej głos zostaje uznany za nieważny.

W Zakopanem, na Chramcówkach KO nr 7 ludzie głosowali na kartach bez czerwonej pieczęci. Interweniują w naszej redakcji – czytamy na Twitterze "Tygodnika Podhalańskiego".
bDfqGjef

Wybory prezydenckie 2020. Głosy mieszkańców Zakopanego zostaną uznane za ważne?

"Radio Zet" ustaliło, że o zdarzeniu została powiadomiona straż miejska. W sprawie ważności oddanych już głosów zwrócono się do Grażyny Długosz. Przedstawicielka Okręgowej Komisji Wyborczej w Nowym Sączu potwierdziła, że wszystkie one zostaną uznane za nieważne. Nie wiadomo jednak, jak dużo ich jest.

Pytamy w Komisji Okręgowej. Te głosy będą nieważne. Co mają zrobić skoro już oddali głos? Nawet na tym zdjęciu widać takie karty – informuje "Tygodnik Podhalański" na Twitterze.
bDfqGjel
Nie ma żadnych zgłoszeń o problemach z województwa podkarpackiego czy małopolskiego - przekazała Magdalena Pietrzak z PKW.

Wybory prezydenckie 2020. Jak oddać ważny głos?

Żeby głos mógł zostać uznany za ważny, karta do głosowania musi spełniać konkretne wymogi. Powinny znajdować się na niej nazwiska wszystkich kandydatów, którzy ubiegają się o urząd prezydenta, a także kilka pieczęci.

Ważna karta do głosowania posiada pieczęć obwodową komisji wyborczej. Powinien się na niej również znajdować wydrukowany odcisk pieczęci Państwowej Komisji Wyborczej.

Jak mamy postępować, jeśli dostaliśmy nieważny głos? Kiedy na naszej karcie do głosowania nie znajdują się wszystkie wymagane elementy, należy czym prędzej zgłosić problem przewodniczącemu komisji. Ten jest zobowiązany wymienić wybrakowany egzemplarz na zgodny z wymogami.

bDfqGjem

Zobacz też: Koronawirus a wybory prezydenckie. Prof. Simon o bezpiecznym głosowaniu

bDfqGjeG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(436)
ana53
4 miesiące temu
A dlaczego komisja w ogóle wydaje takie karty? Czy nie widzi tej nieprawidłowości? Coś jest na rzeczy.
wyborca
4 miesiące temu
Ktoś te karty wyprodukował,ktoś sprawdził,zapakował, wyekspediował, ktoś odebrał. Na końcu tego łańcucha ktoś powinien sprawdzić te karty pod każdym względem i dopuścić do głosowania!. Jeżeli stało się inaczej powinna zająć się tym faktem prokuratura! Natychmiast.
HBa
4 miesiące temu
A gdzie sa karty ze wszystkimi pieczątkami . Widać celowe działanie . Tylko dziwne , że nikt nie zgłosił i na pewno fotki nie zrobił na dowód . I skąd te karty bez pieczątek a wzamian podłożą z pieczątkami i swqoim kandydatem . Powinni to sprawdzić na bieząco .
bDfqGjeH
obs
4 miesiące temu
W zależności od tego czyjej pieczątki brak,ten powinien być ukarany,wyborca idzie głosować w dobrej wierze na wybraną osobę i nie może być pozbawiony ważności jego głosu bo nikt nie ma prawa unieważniać głosu.
do ciupy
4 miesiące temu
Wyborca ma dostać właściwą kartę do głosowania, nie musi się na tym znać. Otrzymuje ją w lokalu wyborczym przez osobę upoważnioną do tego. Powinni za to odpowiedzieć członkowie komisji wyborczej. A co na to kandydaci na których było oddane te głosy?
Najnowsze komentarze (436)
Ree
3 miesiące temu
Przekręty i fałszowane wybory
zobaczycie:
4 miesiące temu
unieważnią jeśli głosy były na nr od 2-11, a jeśli głosoddano na 1 to będą ważne
Joanna
4 miesiące temu
Powiem tak. Pracuję w komisji już nie pierwszy raz, tak, I to nie jest tak, że my otrzymujemy ostemplowane karty tak? Sami musimy to zrobić, tak? A na to poprostu brak czasu tak? Chyba musielibyśmy przyjść na 3 rano do lokalu tak? A nadgodzin to nikt nie zapłaci tak? Powiem tak, karty stemplujemy że tak powiem adhok, tak? Zwykle ma się przygotowane już kilka z góry ostemplowanych, tak, ale jak dużo ludzi wchodzi tak, to poprostu brak jest czasu, tak? Powiem tak, jak delikwent gapa i sam nie poprosi o przystemplowanie tak? to jest sam winien.
znamy to
4 miesiące temu
Podobnych przypadków jest wiele. Ale niewiele jest ujawnionych. To jedyny sposób wygrania wyborów przez A. Dudę. Nie stawiajmy X przy naszym wybrańcu pisakami jakie są na stanowiskach wyborczych. Przynieście z sobą pisaki w wielu kolorach.
Jan, w-wa
4 miesiące temu
Na mojej karcie też nie było pieczątki po lewej stronie. Pamiętam że się trochę zdziwiłem tym faktem bo zwykle na kartach do głosowania były jakieś kolorowe pieczątki, a ta była bez. Niestety dopiero w domu gdy zacząłem o tym czytać dowiedziałem się że mój głos będzie nieważny, i że powinienem sam doprosić się męża stanu o ostemplowanie mi karty. Ciekawe ile w skali kraju takich 'nieważnych' kart ludziom wydali.
wstyd dla was
4 miesiące temu
jak zwykle tam jest to co jest ale dlaczego zawsze coś sie dzieje bo to są górale pod ochroną tow dudy gratki z ja pochodzę z bielska , żona z żywca obecnie swarzędz
Wątek
4 miesiące temu
Kuzyn Dudy ma drukarnie , wydrukował jak mu kazali. Ważne żeby zostać przy korycie
Cap kościelny
4 miesiące temu
W Zakopanem i na Podhalu to parafianie , wyborcy Cienkopisa....
bDfqGjez
aniaa
4 miesiące temu
Czyli co, jak się okaże że sporo kart jest nieważnych, to trzeba będzie od nowa przeprowadzić wybory, bo okaże się, że któremuś z kandydatów trzeba będzie odjąć głosy i może przegrać?
LGBT
4 miesiące temu
a w jaki sposób p.Duda miałby wygrać nie oszukując ???
Skul
4 miesiące temu
własnie tak fałszują wybory
StaryDziad
4 miesiące temu
Napiszę coś takiego: Na karcie wyborczej jest na dole INSTRUKCJA, która mówi o wymogach które karta musi spełniać i kiedy głos jest ważny. Nie ma tego wiele ale jednak sprawia to problem bo po co czytać wystarczy skreślić i pozamiatane. A później takie problemy się pojawiają i zaciemniają wynik wyborów...
rachmistrz
4 miesiące temu
Teraz, przy dokładnym liczeniu, trzeba tylko uważać, żeby frekwencja nie przekroczyła 100%
Nieufny
4 miesiące temu
A może to juz jeden z pierwszych trików PiS aby w przypadku przegrania Dudy unieważnic wybory ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić