Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Nieprawidłowości w lokalu w Zakopanem. Głosy będą uznane za nieważne

435
Podziel się

W jednym z małopolskich lokali wyborczych zgłoszono poważne nieprawidłowości. Okazało się, że na części kart do głosowania nie było czerwonej pieczęci. Czy te oddane już głosy będą się liczyły w ostatecznym rozrachunku?

Nieprawidłowości w lokalu w Zakopanem. Głosy będą uznane za nieważne
W jednym z lokali wyborczych w Zakopanem oddawano nieważne głosy (Getty Images, NurPhoto , Contributor)
bCFVFyXV

Jak podaje "Tygodnik Podhalański", do incydentu doszło w lokalu na Chramcówkach – KO nr 7. Do redakcji zgłosili się wyborcy, którzy zauważyli brak czerwonej pieczęci na kartach do głosowania. Bez niej głos zostaje uznany za nieważny.

W Zakopanem, na Chramcówkach KO nr 7 ludzie głosowali na kartach bez czerwonej pieczęci. Interweniują w naszej redakcji – czytamy na Twitterze "Tygodnika Podhalańskiego".
bCFVFyXX

Wybory prezydenckie 2020. Głosy mieszkańców Zakopanego zostaną uznane za ważne?

"Radio Zet" ustaliło, że o zdarzeniu została powiadomiona straż miejska. W sprawie ważności oddanych już głosów zwrócono się do Grażyny Długosz. Przedstawicielka Okręgowej Komisji Wyborczej w Nowym Sączu potwierdziła, że wszystkie one zostaną uznane za nieważne. Nie wiadomo jednak, jak dużo ich jest.

Pytamy w Komisji Okręgowej. Te głosy będą nieważne. Co mają zrobić skoro już oddali głos? Nawet na tym zdjęciu widać takie karty – informuje "Tygodnik Podhalański" na Twitterze.
bCFVFyYd
Nie ma żadnych zgłoszeń o problemach z województwa podkarpackiego czy małopolskiego - przekazała Magdalena Pietrzak z PKW.

Wybory prezydenckie 2020. Jak oddać ważny głos?

Żeby głos mógł zostać uznany za ważny, karta do głosowania musi spełniać konkretne wymogi. Powinny znajdować się na niej nazwiska wszystkich kandydatów, którzy ubiegają się o urząd prezydenta, a także kilka pieczęci.

Ważna karta do głosowania posiada pieczęć obwodową komisji wyborczej. Powinien się na niej również znajdować wydrukowany odcisk pieczęci Państwowej Komisji Wyborczej.

Jak mamy postępować, jeśli dostaliśmy nieważny głos? Kiedy na naszej karcie do głosowania nie znajdują się wszystkie wymagane elementy, należy czym prędzej zgłosić problem przewodniczącemu komisji. Ten jest zobowiązany wymienić wybrakowany egzemplarz na zgodny z wymogami.

bCFVFyYe

Zobacz też: Koronawirus a wybory prezydenckie. Prof. Simon o bezpiecznym głosowaniu

bCFVFyYy
KOMENTARZE
(435)
ana53
5 dni temu
A dlaczego komisja w ogóle wydaje takie karty? Czy nie widzi tej nieprawidłowości? Coś jest na rzeczy.
wyborca
5 dni temu
Ktoś te karty wyprodukował,ktoś sprawdził,zapakował, wyekspediował, ktoś odebrał. Na końcu tego łańcucha ktoś powinien sprawdzić te karty pod każdym względem i dopuścić do głosowania!. Jeżeli stało się inaczej powinna zająć się tym faktem prokuratura! Natychmiast.
HBa
5 dni temu
A gdzie sa karty ze wszystkimi pieczątkami . Widać celowe działanie . Tylko dziwne , że nikt nie zgłosił i na pewno fotki nie zrobił na dowód . I skąd te karty bez pieczątek a wzamian podłożą z pieczątkami i swqoim kandydatem . Powinni to sprawdzić na bieząco .
bCFVFyYz
obs
5 dni temu
W zależności od tego czyjej pieczątki brak,ten powinien być ukarany,wyborca idzie głosować w dobrej wierze na wybraną osobę i nie może być pozbawiony ważności jego głosu bo nikt nie ma prawa unieważniać głosu.
do ciupy
5 dni temu
Wyborca ma dostać właściwą kartę do głosowania, nie musi się na tym znać. Otrzymuje ją w lokalu wyborczym przez osobę upoważnioną do tego. Powinni za to odpowiedzieć członkowie komisji wyborczej. A co na to kandydaci na których było oddane te głosy?
Najnowsze komentarze (435)
zobaczycie:
wczoraj
unieważnią jeśli głosy były na nr od 2-11, a jeśli głosoddano na 1 to będą ważne
Joanna
wczoraj
Powiem tak. Pracuję w komisji już nie pierwszy raz, tak, I to nie jest tak, że my otrzymujemy ostemplowane karty tak? Sami musimy to zrobić, tak? A na to poprostu brak czasu tak? Chyba musielibyśmy przyjść na 3 rano do lokalu tak? A nadgodzin to nikt nie zapłaci tak? Powiem tak, karty stemplujemy że tak powiem adhok, tak? Zwykle ma się przygotowane już kilka z góry ostemplowanych, tak, ale jak dużo ludzi wchodzi tak, to poprostu brak jest czasu, tak? Powiem tak, jak delikwent gapa i sam nie poprosi o przystemplowanie tak? to jest sam winien.
znamy to
2 dni temu
Podobnych przypadków jest wiele. Ale niewiele jest ujawnionych. To jedyny sposób wygrania wyborów przez A. Dudę. Nie stawiajmy X przy naszym wybrańcu pisakami jakie są na stanowiskach wyborczych. Przynieście z sobą pisaki w wielu kolorach.
Jan, w-wa
3 dni temu
Na mojej karcie też nie było pieczątki po lewej stronie. Pamiętam że się trochę zdziwiłem tym faktem bo zwykle na kartach do głosowania były jakieś kolorowe pieczątki, a ta była bez. Niestety dopiero w domu gdy zacząłem o tym czytać dowiedziałem się że mój głos będzie nieważny, i że powinienem sam doprosić się męża stanu o ostemplowanie mi karty. Ciekawe ile w skali kraju takich 'nieważnych' kart ludziom wydali.
wstyd dla was
3 dni temu
jak zwykle tam jest to co jest ale dlaczego zawsze coś sie dzieje bo to są górale pod ochroną tow dudy gratki z ja pochodzę z bielska , żona z żywca obecnie swarzędz
Wątek
4 dni temu
Kuzyn Dudy ma drukarnie , wydrukował jak mu kazali. Ważne żeby zostać przy korycie
Cap kościelny
4 dni temu
W Zakopanem i na Podhalu to parafianie , wyborcy Cienkopisa....
aniaa
4 dni temu
Czyli co, jak się okaże że sporo kart jest nieważnych, to trzeba będzie od nowa przeprowadzić wybory, bo okaże się, że któremuś z kandydatów trzeba będzie odjąć głosy i może przegrać?
bCFVFyYr
LGBT
4 dni temu
a w jaki sposób p.Duda miałby wygrać nie oszukując ???
Skul
4 dni temu
własnie tak fałszują wybory
StaryDziad
5 dni temu
Napiszę coś takiego: Na karcie wyborczej jest na dole INSTRUKCJA, która mówi o wymogach które karta musi spełniać i kiedy głos jest ważny. Nie ma tego wiele ale jednak sprawia to problem bo po co czytać wystarczy skreślić i pozamiatane. A później takie problemy się pojawiają i zaciemniają wynik wyborów...
rachmistrz
5 dni temu
Teraz, przy dokładnym liczeniu, trzeba tylko uważać, żeby frekwencja nie przekroczyła 100%
Nieufny
5 dni temu
A może to juz jeden z pierwszych trików PiS aby w przypadku przegrania Dudy unieważnic wybory ?
marek
5 dni temu
A co, jak się okaże, że ilość wydanych kart będzie mniejsza od ilości kart wyjętych z urny właśnie o liczbę tych bez pieczęci?Możliwe? Możliwe!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić