Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Nieprawidłowości w lokalu w Zakopanem. Głosy będą uznane za nieważne

435
Podziel się:

W jednym z małopolskich lokali wyborczych zgłoszono poważne nieprawidłowości. Okazało się, że na części kart do głosowania nie było czerwonej pieczęci. Czy te oddane już głosy będą się liczyły w ostatecznym rozrachunku?

Nieprawidłowości w lokalu w Zakopanem. Głosy będą uznane za nieważne
W jednym z lokali wyborczych w Zakopanem oddawano nieważne głosy (Getty Images, NurPhoto , Contributor)

Jak podaje "Tygodnik Podhalański", do incydentu doszło w lokalu na Chramcówkach – KO nr 7. Do redakcji zgłosili się wyborcy, którzy zauważyli brak czerwonej pieczęci na kartach do głosowania. Bez niej głos zostaje uznany za nieważny.

W Zakopanem, na Chramcówkach KO nr 7 ludzie głosowali na kartach bez czerwonej pieczęci. Interweniują w naszej redakcji – czytamy na Twitterze "Tygodnika Podhalańskiego".

Wybory prezydenckie 2020. Głosy mieszkańców Zakopanego zostaną uznane za ważne?

"Radio Zet" ustaliło, że o zdarzeniu została powiadomiona straż miejska. W sprawie ważności oddanych już głosów zwrócono się do Grażyny Długosz. Przedstawicielka Okręgowej Komisji Wyborczej w Nowym Sączu potwierdziła, że wszystkie one zostaną uznane za nieważne. Nie wiadomo jednak, jak dużo ich jest.

Pytamy w Komisji Okręgowej. Te głosy będą nieważne. Co mają zrobić skoro już oddali głos? Nawet na tym zdjęciu widać takie karty – informuje "Tygodnik Podhalański" na Twitterze.
Nie ma żadnych zgłoszeń o problemach z województwa podkarpackiego czy małopolskiego - przekazała Magdalena Pietrzak z PKW.

Wybory prezydenckie 2020. Jak oddać ważny głos?

Żeby głos mógł zostać uznany za ważny, karta do głosowania musi spełniać konkretne wymogi. Powinny znajdować się na niej nazwiska wszystkich kandydatów, którzy ubiegają się o urząd prezydenta, a także kilka pieczęci.

Ważna karta do głosowania posiada pieczęć obwodową komisji wyborczej. Powinien się na niej również znajdować wydrukowany odcisk pieczęci Państwowej Komisji Wyborczej.

Jak mamy postępować, jeśli dostaliśmy nieważny głos? Kiedy na naszej karcie do głosowania nie znajdują się wszystkie wymagane elementy, należy czym prędzej zgłosić problem przewodniczącemu komisji. Ten jest zobowiązany wymienić wybrakowany egzemplarz na zgodny z wymogami.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus a wybory prezydenckie. Prof. Simon o bezpiecznym głosowaniu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(435)
Ree
2 lata temu
Przekręty i fałszowane wybory
zobaczycie:
2 lata temu
unieważnią jeśli głosy były na nr od 2-11, a jeśli głosoddano na 1 to będą ważne
Joanna
2 lata temu
Powiem tak. Pracuję w komisji już nie pierwszy raz, tak, I to nie jest tak, że my otrzymujemy ostemplowane karty tak? Sami musimy to zrobić, tak? A na to poprostu brak czasu tak? Chyba musielibyśmy przyjść na 3 rano do lokalu tak? A nadgodzin to nikt nie zapłaci tak? Powiem tak, karty stemplujemy że tak powiem adhok, tak? Zwykle ma się przygotowane już kilka z góry ostemplowanych, tak, ale jak dużo ludzi wchodzi tak, to poprostu brak jest czasu, tak? Powiem tak, jak delikwent gapa i sam nie poprosi o przystemplowanie tak? to jest sam winien.
znamy to
2 lata temu
Podobnych przypadków jest wiele. Ale niewiele jest ujawnionych. To jedyny sposób wygrania wyborów przez A. Dudę. Nie stawiajmy X przy naszym wybrańcu pisakami jakie są na stanowiskach wyborczych. Przynieście z sobą pisaki w wielu kolorach.
Jan, w-wa
2 lata temu
Na mojej karcie też nie było pieczątki po lewej stronie. Pamiętam że się trochę zdziwiłem tym faktem bo zwykle na kartach do głosowania były jakieś kolorowe pieczątki, a ta była bez. Niestety dopiero w domu gdy zacząłem o tym czytać dowiedziałem się że mój głos będzie nieważny, i że powinienem sam doprosić się męża stanu o ostemplowanie mi karty. Ciekawe ile w skali kraju takich 'nieważnych' kart ludziom wydali.
wstyd dla was
2 lata temu
jak zwykle tam jest to co jest ale dlaczego zawsze coś sie dzieje bo to są górale pod ochroną tow dudy gratki z ja pochodzę z bielska , żona z żywca obecnie swarzędz
Cap kościelny
2 lata temu
W Zakopanem i na Podhalu to parafianie , wyborcy Cienkopisa....
aniaa
2 lata temu
Czyli co, jak się okaże że sporo kart jest nieważnych, to trzeba będzie od nowa przeprowadzić wybory, bo okaże się, że któremuś z kandydatów trzeba będzie odjąć głosy i może przegrać?
LGBT
2 lata temu
a w jaki sposób p.Duda miałby wygrać nie oszukując ???
Skul
2 lata temu
własnie tak fałszują wybory
StaryDziad
2 lata temu
Napiszę coś takiego: Na karcie wyborczej jest na dole INSTRUKCJA, która mówi o wymogach które karta musi spełniać i kiedy głos jest ważny. Nie ma tego wiele ale jednak sprawia to problem bo po co czytać wystarczy skreślić i pozamiatane. A później takie problemy się pojawiają i zaciemniają wynik wyborów...
rachmistrz
2 lata temu
Teraz, przy dokładnym liczeniu, trzeba tylko uważać, żeby frekwencja nie przekroczyła 100%
Nieufny
2 lata temu
A może to juz jeden z pierwszych trików PiS aby w przypadku przegrania Dudy unieważnic wybory ?
marek
2 lata temu
A co, jak się okaże, że ilość wydanych kart będzie mniejsza od ilości kart wyjętych z urny właśnie o liczbę tych bez pieczęci?Możliwe? Możliwe!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić