Kosma Szczepaniak| 
aktualizacja 

Kiedy wypłacony będzie bon turystyczny 500 plus? Padła konkretna data

33

Minister Jadwiga Emilewicz zabrała głos w sprawie wypłat świadczeń w związku z bonem turystycznym. Kiedy można spodziewać się pieniędzy na koncie? Padła konkretna data.

Kiedy wypłacony będzie bon turystyczny 500 plus? Padła konkretna data
Kiedy zostanie wypłacony bon turystyczny? (PAP, Jakub Kaczmarczyk)

Bon turystyczny przeszedł kilka transformacji i nie jest wcale powiedziane, że na tym koniec. Przypomnijmy, że początkowo bon miał przysługiwać osobom zatrudnionym na umowę o pracę, a jego wysokość ustalono na 1000 złotych. Później jednak od tego pomysłu się odsunięto i zaproponowano 500 złotych na każde dziecko.

W takiej formie projekt ustawy trafił do Senatu, który jednak zaproponował kolejne poprawki. Do Sejmu wrócił projekt wypłaty świadczeń, które miałyby przysługiwać również emerytom, rencistom oraz rodzicom dzieci pracującym poza granicami Polski. Czy zatem można oczekiwać, że pieniądze z nowego programu "500 plus" będą do wykorzystania już w te wakacje?

Kiedy wypłata bonu turystycznego? Minister podaje datę

Głos w sprawie zabrała minister Jadwiga Emilewicz. Nie ma ona wątpliwości, że aby bon był do wykorzystania już wkrótce, parlament musi uruchomić ekspresowy tryb pracy. Oznacza to, że w Sejmie konieczne byłoby przyjęcie poprawek senatorów poprzez głosowanie w środę lub czwartek. Następnie potrzebny byłby niezwłoczny podpis pod ustawą prezydenta.

Systemy ZUS i Polskiego Organizacji Turystycznej są gotowe na to, aby 26 lipca wypłacić pierwsze pieniądze z tego świadczenia - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Emilewicz.

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym zakłada wsparcie polskich rodzin i branży turystycznej w związku z kryzysem spowodowanym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Zakłada, że osoby wskazane w ustawie na każde dziecko otrzymają świadczenie w formie tzw. bonu turystycznego w wysokości 500 zł, na sfinansowanie usług hotelarskich lub imprez turystycznych na terenie kraju.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić