Kosma Szczepaniak| 

Antoni Macierewicz wywołał awanturę. Ostra odpowiedź Georgette Mosbacher

68

Georgette Mosbacher kolejny raz skrytykowała słowa polityków Zjednoczonej Prawicy. Tym razem odniosła się do kontrowersyjnego wpisu Antoniego Macierewicza, który skierowany był do zwolenników Platformy Obywatelskiej.

Antoni Macierewicz wywołał awanturę. Ostra odpowiedź Georgette Mosbacher
Ambasador USA w mocnych słowach odpowiedziała Macierewiczowi (Getty Images, Michal Fludra)

Wpis pojawił się na profilu Antoniego Macierewicza na Twitterze. Jak napisał sam polityk, był on skierowany do wszystkich zwolenników Platformy Obywatelskiej. Kolejnym elementem wpisu jest grafika, na której znajduje się tekst krytykujący poglądy opozycji.

Macierewicz przyznał, że dla niego to "zdrada i zaprzaństwo". Nawiązał tym do konkretnych działań, które wymieniał po przecinku. Znalazły się tam między innymi wspieranie interesów rosyjskich oraz niemieckich, propaganda LGBT i pedofilii, demoralizacja dzieci oraz niszczenie rodziny.

Wpis Macierewicza na Twitterze. Ostra reakcja ambasador USA

Na słowa byłego szefa MON zareagowała ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher. Uznała, że tego typu dzielące i nienawistne wypowiedzi są okropne i godne pożałowania. Dodała jednocześnie, że każdy przyzwoity człowiek powinien odrzucić tego rodzaju retorykę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

To kolejne w ostatnim czasie spięcie ambasador USA z politykami Prawicy. Kilka dni temu Georgette Mosbacher w ostrych słowach odniosła się do wpisu Beaty Mazurek. Europosłanka PiS użyła określenia "WSI24" w odniesieniu do TVN24. "Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków" - napisała Mosbacher.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić