Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Robert Czykiel
|
aktualizacja

Kiedy wyższy zasiłek dla bezrobotnych? Jadwiga Emilewicz podała orientacyjny termin

7
Podziel się:

Wszystko wskazuje na to, że niebawem wejdzie w życie nowy zasiłek dla bezrobotnych. Rząd planuje wprowadzić go pod koniec czerwca, o czym poinformowała minister rozwoju.

Jadwiga Emilewicz zdradziła, kiedy może pojawić się nowy zasiłek dla bezrobotnych
Jadwiga Emilewicz zdradziła, kiedy może pojawić się nowy zasiłek dla bezrobotnych (Getty Images)

Zasiłek dla bezrobotnych w Polsce jest na bardzo niskim poziomie. Obecnie można najwięcej otrzymać 701 złotych na rękę. To środki, które niewiele pomagają osobie, która straciła pracę. Bezrobotnych będzie przybywać z powodu kryzysu, który wywołała pandemia koronawirusa.

Nie dziwi, że w rządzie pojawił się pomysł, by podwyższyć to świadczenie. Także prezydent Andrzej Duda na swojej konwencji mówił, że zasiłek należy podnieść do kwoty 1300 zł. Szanse na to są coraz większe.

Kiedy nowy zasiłek dla bezrobotnych?

Jadwiga Emilewicz zabrała głos na ten temat w "Fakcie". Wicepremier i minister rozwoju przyznała, że wraz z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleną Maląg będą przekonywać rząd, by podwyższyć zasiłek. Kiedy może wejść w życie wyższy zasiłek?

Pierwsza tarcza (antykryzysowa - przyp. red.) ma działać do końca czerwca. I wtedy będzie dobry czas, kiedy ten zasiłek powinien być podniesiony - mówi Emilewicz.

Dlaczego wcześniej tego nie zrobiono? Wicepremier tłumaczy to tym, że ostatnio bezrobocie w Polsce było rekordowo niskie (ok. 5 proc.) i nie było takiej potrzeby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
Polak
2 lata temu
Jak zwykle nas oszukują !!! Będzie albo nie będzie... na swoje nagrody to kasa zawsze się znajdzie !!!
Leon
2 lata temu
Przeciwko podwyżce przeważnie są emeryci i renciści ponieważ oni nigdy nie stracą pracy. Maja czas wypisywać swoje brednie. Wtórują im nieroby z 500+ ponieważ obawiają się czy starczy dla nich
Opak
2 lata temu
95% bezrobotnych jest bez prawa do zasiłku, więc czy to będzie 1300 czy 10 tys nie ma znaczenia, bo i tak prawie nikt nie dostanie. Nowi bezrobotni będą dostawać przez 6 miesięcy, potem zero, żadnej pomocy. Młody znajdzie inną pracę, osoby 50/60+ będą zbierać złom i grzebać w śmietniku.
Namor
2 lata temu
Nie ma żadnego bezrobocia. W Polsce pracuje ponad 1 500 000 ludzi z Ukrainy. To znaczy, że brakuje rąk do pracy.
nick
2 lata temu
Dramat, ludzie którzy od lat na bezrobociu bo żyją sobie z zasiłków a hańbić pracą się nie zamierzają to na pewno będą zadowoleni. Ale dziwi mnie reszta społeczeństwa która "sponsoruje" taki proceder płacąc wyższe podatki i jakoś nie kwapi się by coś z tym zrobić. No tak - przecież jeden głos nic nie zmienia...
ddt
2 lata temu
Rozdają państwowe pieniądze, ale państwo nie ma swoich pieniędzy ? To skąd ma z podatków ? Czyli my zapłacimy ? To dobrze czy źle ?
patusydowora
2 lata temu
Pracującym uwalą pensje i podniosą podatki a nierobą podniosą zasiłek, wspieranie patologi i nieróbstwa w tym kraju to już przekracza granice bezczelności
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić