Kiedyś zrobią o nim film. Ten pies jest bohaterem Ukraińców

Niewielki pies pomaga Ukraińcom w walce z Rosją. Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych podzieliła się nagraniem, na którym pokazała swojego czworonożnego pracownika. Pomaga on w znalezieniu niebezpiecznych ładunków wybuchowych.

Kiedyś zrobią o nim film. Ten pies jest bohaterem Ukraińców
Patron - pies ukraińskich ratowników (Twitter)

Pies Patron został bohaterem mediów kilka dni temu. Wówczas Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji zamieściła na swoim profilu na Facebooku zdjęcie niewielkiego czworonoga rasy jack russel terrier, który współpracuje z pirotechnikami w obwodzie czernihowskim.

Jest talizmanem naszych pirotechników. Towarzyszy im zawsze i wszędzie. Nawiasem mówiąc, bardzo lubi ser, więc nasi chłopcy od czasu do czasu rozpieszczają go czymś pysznym - podali ukraińscy strażacy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pomógł zneutralizować ok. 90 ładunków

Czworonóg ma już na swoim koncie sporo osiągnięć zawodowych i dzielnie pomaga Ukraińcom w walce z najeźdźcami. W sobotę podano, że dzielny pracownik przyczynił się już do neutralizacji około 90 ładunków wybuchowych.

Na nagraniu, którym podzieliła się Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, widać, jak niewielki terier zaczyna swój dzień pracy. Piesek chętnie przytula się do strażaków i szczeka, ale gdy przyjeżdża na miejsce zdarzenia, dzielnie wyszukuje miny.

Pewnego dnia historia Patrona zamieni się w film, ale na razie wiernie wykonuje swoje obowiązki zawodowe - napisało na Twitterze Ukraińskie Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacji.

Ma swój strój

Terier Patron ma też swój strój służbowy. Jest ubrany w kamizelkę z logo Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, barwami narodowymi Ukrainy i własnym imieniem.

Zobacz także: Ukraina dostanie od USA broń. Może odmienić los wojny
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić