aktualizacja 

"Kiełbasiane palce" Karola III. Cały świat na nie patrzy

167

Wraz z przejęciem władzy w Wielkiej Brytanii, wśród ludzi wzrosło zainteresowanie osobą nowego władcy. Jeden z lekarzy zabrał głos na temat "kiełbasianych palców" króla Karola III, które na nowo stały się tematem dyskusji. Medyk wytłumaczył, dlaczego te wyglądają zazwyczaj na spuchnięte i czerwone.

"Kiełbasiane palce" Karola III. Cały świat na nie patrzy
Brytyjczycy od lat zwracają uwagę na palce Karola (Getty Images, 2018 Getty Images)

Wielka Brytania nadal opłakuje śmierć Elżbiety II. Monarchini zmarła 8 września 2022 roku w szkockim zamku Balmoral. Informacja wstrząsnęła Brytyjczykami, którzy od ponad 70 lat żyli pod rządami królowej. Władzę przejął teraz syn zmarłej, który stał się królem Karolem III. W całym kraju rozpoczął się oficjalny okres żałoby, który potrwa aż do 19 września, a więc do dnia pogrzebu zmarłej.

Wraz ze śmiercią królowej Elżbiety II nastała nowa epoka. Po 73 latach życia tron objął jej syn Karol, który przez całe życie przygotowywał się na moment przejęcia władzy. Uczyniło go to najdłużej czekającym następcą tronu w historii całego świata. W momencie wstąpienia na tron Karola, jeszcze mocniej wzrosło zainteresowanie jego osobą.

Palce króla Karola III. Lekarz komentuje

Król Karol III jeszcze jako książę zasłynął z posiadania nietypowo wyglądających dłoni. Uwagę Brytyjczyków niejednokrotnie wzbudziły palce obecnego władcy, które są zazwyczaj czerwone i wyglądają na spuchnięte. Temat ten stał się w Wielkiej Brytanii zarówno obiektem żartów, jak i zmartwieniem poddanych. Nawet sam monarcha w 2012 roku żartobliwie nazwał je "palcami kiełbasianymi".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Głos w sprawie palców nowego władcy zabrał dr Gareth Nye. Zdaniem lekarza przyczyn spuchnięcia i czerwonej barwy może być wiele. Stwierdził jednak, że prawdopodobnie król może cierpieć na zatrzymywanie wody w organizmie, zapalenie stawów, bądź może być to reakcja na zażywanie leków na nadciśnienie. Doktor wskazuje również na podeszły wiek monarchy, który może powodować problemy zdrowotne.

Obrzęk to stan, w którym organizm zaczyna zatrzymywać płyny w kończynach, zwykle nogach i kostkach, ale także w palcach, co powoduje ich puchnięcie - wytłumaczył lekarz, cytowany przez "Daily Star".
Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić