Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Kielce. Radny KO zaszczepił się przeciw COVID-19 poza kolejnością?

84

Lokalne media donoszą, że radny Koalicji Obywatelskiej z Kielc Karol Wilczyński zaszczepił się przeciw COVID-19 poza kolejnością. Jeśli ta informacja się potwierdzi, polityk zostanie usunięty z partii.

Kielce. Radny KO zaszczepił się przeciw COVID-19 poza kolejnością?
Kielecki radny miał zaszczepić się poza kolejnością

Portal wkielcach.info podał, że radny Karol Wilczyński pod koniec roku zaszczepił się przeciwko COVID-19. Polityk, który jest również sekretarzem świętokrzyskich struktur PO i zasiada w Radzie Społecznej Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sobieskiego w Kielcach, w rozmowie z PAP nie chciał komentować tych doniesień.

Nie udzielam żadnych wyjaśnień. Stoję na stanowisku, że tego typu informacje dotyczą zdrowia i zabiegu medycznego, bo takim zabiegiem jest ewentualne szczepienie. Nie informuję na ten temat, zarówno ten, jak i każdy inny, który dotyczy mojego zdrowia. Takich informacji nie upubliczniam - powiedział kielecki radny.

Radny zostanie wykluczony z partii?

Szef świętokrzyskich struktur PO Artur Gierada zapowiedział, że jeśli informacja się potwierdzi, Wilczyński zostanie usunięty z partii.

Jeśli okaże się, że cała sytuacja miała miejsce, to chciałbym przeprosić wszystkich obywateli, że do czegoś takiego doszło. Platforma Obywatelska od zawsze stawiała najwyższe standardy przed swoimi członkami, jeśli chodzi o życie publiczne. Rozmawiałem już z radnym Wilczyńskim, poprosiłem go aby ustosunkował się do całej sytuacji - powiedział Gierada.

Do doniesień o zaszczepieniu Wilczyńskiego poza kolejnością odnieśli się na konferencji prasowej w Kielcach posłanka PiS Anna Krupka i kielecki radny PiS Marcin Stępniewski.

Bardzo bulwersująca sprawa. Jeśli dochodzi do szczepień poza kolejnością, to tych szczepionek może zabraknąć dla najbardziej potrzebujących ludzi, m.in. dla medyków. Oczekuję od prezydenta Kielc Bogdana Wenty przeprowadzenia kontroli we wszystkich jednostkach miejskich, które kierują na takie szczepienia i dokonują tych szczepień. Żeby zweryfikować czy do tego typu nadużyć, jeśli te informacje się potwierdzą, nie doszło na szerszą skalę - powiedział Stępniewski.

Anna Krupka przypomniała, że do podobnego incydentu doszło ze starostą opatowskim. Tomasz Staniek za zaszczepienie się poza kolejnością został wykluczony ze struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także: Afera szczepionkowa. Nagranie rozmowy prof. Zbigniewa Gacionga ze studentami WUM

Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić