o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Kielce. Radny KO zaszczepił się przeciw COVID-19 poza kolejnością?

50
Podziel się

Lokalne media donoszą, że radny Koalicji Obywatelskiej z Kielc Karol Wilczyński zaszczepił się przeciw COVID-19 poza kolejnością. Jeśli ta informacja się potwierdzi, polityk zostanie usunięty z partii.

Kielce. Radny KO zaszczepił się przeciw COVID-19 poza kolejnością?
Kielecki radny miał zaszczepić się poza kolejnością
bDzxdnfp

Portal wkielcach.info podał, że radny Karol Wilczyński pod koniec roku zaszczepił się przeciwko COVID-19. Polityk, który jest również sekretarzem świętokrzyskich struktur PO i zasiada w Radzie Społecznej Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sobieskiego w Kielcach, w rozmowie z PAP nie chciał komentować tych doniesień.

Nie udzielam żadnych wyjaśnień. Stoję na stanowisku, że tego typu informacje dotyczą zdrowia i zabiegu medycznego, bo takim zabiegiem jest ewentualne szczepienie. Nie informuję na ten temat, zarówno ten, jak i każdy inny, który dotyczy mojego zdrowia. Takich informacji nie upubliczniam - powiedział kielecki radny.
bDzxdnfr

Radny zostanie wykluczony z partii?

Szef świętokrzyskich struktur PO Artur Gierada zapowiedział, że jeśli informacja się potwierdzi, Wilczyński zostanie usunięty z partii.

Jeśli okaże się, że cała sytuacja miała miejsce, to chciałbym przeprosić wszystkich obywateli, że do czegoś takiego doszło. Platforma Obywatelska od zawsze stawiała najwyższe standardy przed swoimi członkami, jeśli chodzi o życie publiczne. Rozmawiałem już z radnym Wilczyńskim, poprosiłem go aby ustosunkował się do całej sytuacji - powiedział Gierada.
bDzxdnfx

Do doniesień o zaszczepieniu Wilczyńskiego poza kolejnością odnieśli się na konferencji prasowej w Kielcach posłanka PiS Anna Krupka i kielecki radny PiS Marcin Stępniewski.

Bardzo bulwersująca sprawa. Jeśli dochodzi do szczepień poza kolejnością, to tych szczepionek może zabraknąć dla najbardziej potrzebujących ludzi, m.in. dla medyków. Oczekuję od prezydenta Kielc Bogdana Wenty przeprowadzenia kontroli we wszystkich jednostkach miejskich, które kierują na takie szczepienia i dokonują tych szczepień. Żeby zweryfikować czy do tego typu nadużyć, jeśli te informacje się potwierdzą, nie doszło na szerszą skalę - powiedział Stępniewski.

Anna Krupka przypomniała, że do podobnego incydentu doszło ze starostą opatowskim. Tomasz Staniek za zaszczepienie się poza kolejnością został wykluczony ze struktur Prawa i Sprawiedliwości.

bDzxdnfy

Zobacz także: Afera szczepionkowa. Nagranie rozmowy prof. Zbigniewa Gacionga ze studentami WUM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzxdnfS
Źródło:
KOMENTARZE
(50)
taka sprawa
5 dni temu
za młody,żeby mieć haki na bossów PO,w przeciwieństwie do grocki,nojman,gawłoski, to i wyleci
tak myślę
5 dni temu
najwyższe standardy a po to się po prostu samo w sobie wyklucza koń by się uśmiał
No proszę
5 dni temu
Dopiero było rzucanie podejrzeń na PiS, teraz się okazuje, że KO wcale nic nie ustępuje. Na kogo głosować skoro wszyscy warci siebie?
bDzxdnfT
606
5 dni temu
nie wiedział jak rzucić partię to się zaszczepił.
Swój .
5 dni temu
Panie Neuman , ten pan jest w PO , trzeba go bronić jak niepodległości .
Najnowsze komentarze (50)
Wyborca
4 dni temu
Z PO i wszystko jasne
WWWMMM
4 dni temu
Żadna strata dla niego. Gdybym miał okazję być zaszczepionym teraz zamiast czekać pewnie cały rok na swoją kolej wykorzystałbym szansę nawet kosztem stanowiska. Na co mi stołek jak będę pod respiratorem albo wąchał kwiatki od spodu.
ak001
4 dni temu
I to właśnie jest prawdziwy polityk. Mówić coś, czego nikt nie zrozumie, przedstawiać fakty tak, aby "ocierały się o prawdę". Powiedzieć komuś w taki sposób "sp...laj", aby poczuł przyjemny dreszczyk emocji przed podróżą.
columbo
4 dni temu
Oddam każdemu chętnemu moją dawkę. Zapisy do jutra.
NSZ
4 dni temu
A takie to całe PO miało być kryształowe i czyste, to też kasta i celebryci , jak łamali prawo to dalej lamią i oszukują.
Pytanie ....
4 dni temu
Nie przyszedł Mahomet do góry to góra przyszła do Mahometa .....A szczepienie posłów pewnej partii poza szpitalem szpital przyszedł ....? Zgadnijcie jaka to partia ....to tylko żarcik....:)
doniek
4 dni temu
Poprostu jak się zgłosi po druga dawkę to wiadomo że szczepiony bo pierwsza chroni w 50%
klaudiad4
4 dni temu
Cześć, ostatnio na onet albo wp było o dziewczynie, która zrzuciła ponad 10 kg w dwa miesiące będąc na diecie Anusi (najlepiej przeczytać w Google). Wcinała jakieś produkty z niskim IG, błonnik, stewię oraz coś tam poza tym. Jeśli ktoś z czytających tutaj ma jakiekolwiek doświadczenia odnośnie tej diety - byłabym wdzięczna o jakieś porady. Bardzo dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.
bDzxdnfL
Andre
4 dni temu
Oddam za darmo moja dawkę mojej rodziny i znajomych łącznie 40 szczepien. Po co tyle szumu o szczepionki propaganda ze niby ma popyt...?
WSTYd~!
5 dni temu
Dziwne dla czego większości Polaków całe to śmieszne POKO kojarzy się z PRL. Pan tu nie stał!! Zawdzięczają kariery prlowskim układom i dalej mają profity!
Ślązak JON
5 dni temu
W ten sposób każdy kierownik punktu szczepień będzie wolał zmarnować szczepionki niż zaszczepić chętnych. Polacy to naród głupców.
cewka
5 dni temu
teraz nadaje się do pisu
ROM nie Cygan
5 dni temu
Wychodzą na wierzch charaktery ludzi. Ile jeszcze znaczących stanowisk w Polsce zajmują przedstawiciele PO, skoro to właśnie zwolennicy tego ugrupowania gdzieś mają ustalenia kolejności szczepień i wciąż łamią wszelkie przepisy ustalone przez obecny Rząd, dla prywatnych korzyści i ktoś im umożliwia łamanie tych zasad. Wyobrażam sobie co byłoby, gdyby w pandemii rządziła Platforma Obywatelska. Liczyli by się tylko przedstawiciele PO i ich rodzin, reszta obywateli byłaby chołotą do odstrzału, czego doświadczyliśmy już za ich rządów. Dlatego przegrali wybory. Mówi się, że PiS obsadza wszystkie stanowiska swoimi ludźmi. Zwróćcie uwagę, że PiS obsadza swoimi, a wciąż jest mnóstwo znaczących stanowisk które piastują zwolennicy PO. Dlaczego tak jest? Bo za rządów PO robiła to samo, tylko swoimi obsadziła dokładnie wszystkie stanowiska.
Zbigniew15
5 dni temu
W Sochaczewie zaszczepiła się poza kolejnością starosta z PIS i nikt jej z partii nie wyrzucił, bo podobno z zawodu była pielęgniarką.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić