o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Afera szczepionkowa w Zgorzelcu! Dyrektor szpitala odwołana

8
Podziel się

Zgorzelec. Dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala – Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej została odwołana ze stanowiska. Powodem decyzji Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego była afera szczepionkowa.

Afera szczepionkowa w Zgorzelcu! Dyrektor szpitala odwołana
Afera szczepionkowa w Zgorzelcu (PAP, PAP, Andrzej Grygiel)
bEDrCLVN

Zgorzelec. Afera szczepionkowa. Dyrektorka szpitala odwołana

Podczas posiedzenia, które odbyło się we wtorek 12 stycznia 2021 roku, Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego odwołał Zofię Barczyk z funkcji dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala – Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu. Powodem jest tzw. afera szczepionkowa i nieprawidłowości wykryte w związku ze szczepieniami przeciw COVID-19.

bEDrCLVP

Szczepienia przeciw COVID-19 w Zgorzelcu. Wykryto nieprawidłowości

W okresie od 30-31 grudnia 2020 r. w Wielospecjalistycznym Szpitalu – Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, kierowanym przez Dyrektora Zofię Barczyk doszło do nieprawidłowości związanych ze szczepieniami przeciw COVID-19. Zaszczepione zostały bowiem osoby spoza grupy "0", pomimo niewyczerpania listy osób chętnych do szczepienia w tej grupie. Podanie szczepionki poza kolejnością było niezgodne z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19 - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu.

Afera szczepionkowa w Zgorzelcu związana jest z niezastosowaniem się do planu szczepień. Jak wynika z informacji przekazanych przez portal gazeta.pl, poza kolejnością szczepionkę przeciw COVID-19 mieli przyjąć m.in. burmistrz Zgorzelca i były wójt. I właśnie przez wyrażenie zgody na to swoje stanowisko straciła dyrektor szpitala.

bEDrCLVV

W pierwszej kolejności szczepienia przeciw COVID-19 odbywają się w grupie 0. Należą do niej przede wszystkim pracownicy służby zdrowia, domów pomocy społecznej, ośrodków pomocy społecznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDrCLWq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Rili
8 miesięcy temu
Jakby nagłośnili te 29 przypadków smierci zaraz po zaszczepieniu tym cudem w Norwegii,to nikt by się niepchał bez kolejki.........
Zima
8 miesięcy temu
Ludzie macie jakieś problemy do szczepień do szczepionki. Po prostu nie szczepcie się. Życzę powodzenia po drugiej stronie.
AAAAAA
8 miesięcy temu
PIS robi większe afery i nic się nie dzieje.
bEDrCLWr
Olek
8 miesięcy temu
Ściema za ściemą. Wszystko po to, aby to, czy szczepienia są potrzebne czy nie , było poza wszelką dyskusją i żeby ludzie zapragnęli tego co celebryci - czyli tych " życiodajnych " zastrzyków. Ta strategia przeraża. Co jest prawdziwym celem tych "szczepień" ? Dowiemy się dopiero w grobach????
Ktos nieważny
8 miesięcy temu
KoronaWirusy są z nami od wielu lat .... Slowa profesora guta... Są to szczepy grypy ..... Dorota mlynarska pyta dalej .... Chce pan powiedzieciec że koronawirus to zwykla grypa? Na to gut. Tak to grypa .... A maseczki nam nic nie dadzą bo i tak sie zarazimy i przechorujemy to.... Wywiad z tym profesorkiem byl na przelomie zimy i wiosny jest na youtube....teraz ten sam profesorek mówi w telewizji cos zupelnie innego... Ciekawe co go sklonilo do zmiany zdania, kasiorka?
Tom
8 miesięcy temu
Zaszczepiła się elita z górnej półki , biznesmeni i rządzący okolicą , komuś to się nie spodobalo
mer1900
8 miesięcy temu
Organ założycielski szpitala w Zgorzelcu może pamięta , że była dyrektor w przeszłości zatrudniła lekarza Jacka Rytkowskiego z fałszywym dyplomem doktoratu , o czym prawdopodobnie wiedziała. Gdy po kilku latach ujawniono oszustwo RYtkowskiego, wywaliła z pracy początkowo dwóch kardiologów inwazyjnych , których jedyną "winą"był sceptyczny stosunek do zachowania się lekarza Rytkowskiego jako lekarza i ordynatora. Pół roku, po okresie odsunięcia od pracy jako lekarz leczącego zawały serca zwolniła kolejnego kardiologa bo ten poskarżył się radzie nadzorczej szpitala prosząc o rozmowę. Początkowo rada nadzorcza zaprosiła tego lekarza na rozmowę , a w dniu zaplanowanej rozmowy poinformowała tego lekarza , że rozmowa nie ma już sensu , bo już wszystko sobie wyjaśnili. Wysłuchali po prostu jedynie jednej strony sporu tzn byłej już dyrektor. A Rytkowski po trwającym aż rok procesie został przez Dolnośląską Izbę Lekarską skazany na karę zawieszenia prawa wykonywania zawodu ( czyli zakaz pracy jako lekarz) na okres 2 lat . A on lekceważąc ten wyrok ja gdyby nigdy nic przyjmował przez jeszcze 5 miesięcy w Kołobrzegu. DIL wiedząc o tym nie zareagował na to, nie przedłużył kary. Nie znam dokładnie tej afery szczepionkowej i roli byłej dyrektor , ale nie jest to dobra kobieta. Traktowała źle, przedmiotowo ludzi. Zasłużyła na podobne traktowanie
Victor
8 miesięcy temu
Teraz w punktach szczepień na śmietnik wypier*olą szczepionkę a nie zaszczepią po za grupą.O tym ,że jest bajzel ze szczepieniami cisza
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić