Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

Kielce. Rzucili się na banknot z Kaczyńskim. Interweniowała policja

69
Podziel się

We wtorek 9 listopada do obiegu weszły banknoty o nominale 20 złotych z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego i złota moneta o nominale 500 złotych. W Kielcach przed oddziałem NBP ustaliły się ogromne kolejki. Na miejscu interweniowała nawet policja.

Kielce. Rzucili się na banknot z Kaczyńskim. Interweniowała policja
Kolejki przed oddziałem NBP w Kielcach. (Facebook, Scyzoryk się otwiera - satyryczna strona Kielc)

Od wtorku 9 listopada można kupić nowy banknot NBP o nominale 20 zł z portretem prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz złotą monetę o nominale 500 złotych także z wizerunkiem zmarłego prezydenta.

Poza portretem Lecha Kaczyńskiego na banknocie umieszczono wizerunek Orderu Orła Białego i Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Na rewersie widnieje Muzeum Powstania Warszawskiego, Solidarność, widok Polskiego Cmentarza Wojennego w Katyniu oraz strajkujący tłum w Stoczni Gdańskiej. Do obiegu trafi 80 tys. sztuk banknotów.

Złota moneta na rewersie ma umieszczony wizerunek Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, wizerunek Orderu Orła Białego oraz Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Na awersie przedstawiono budynek Muzeum Powstania Warszawskiego, tłum strajkujących osób w Stoczni Gdańskiej, napis Solidarność oraz widok Polskiego Cmentarza Wojennego w Katyniu. Do obiegu trafi maksymalnie 1,5 tys. sztuk.

Na banknocie i monecie widnieją słowa Lecha Kaczyńskiego: "Warto być Polakiem".

Kolejki w Kielcach i Poznaniu

Na facebookowej grupie, która zrzesza społeczność Kielc, już ok. 8 rano we wtorek zamieszczono zdjęcia, na których widać ogromne kolejki przed oddziałem Narodowego Banku Polskiego. Na miejscu interweniowała nawet policja, ponieważ dochodziło do sprzeczek.

Setki osób pod NBP w kolejce po kolekcjonerski banknot 20-złotowy z Lechem Kaczyńskim i monetę 500-złotową. Komitet kolejkowy utworzył się już wczoraj. Co chwilę dochodzi do sprzeczek. Start ósmej. Przyjechała policja i reguluje kolejką - czytamy na facebookowym profilu społeczności kieleckiej.

"Zapisy na ten banknot to były już od czwartku, w piątek było zapisane już 300 osób" - informują internauci pod postem.

Ogromna kolejka ustawiła się także w Poznaniu przed oddziałem NBP. Jak podaje portal epoznań.pl kolekcjonerzy czekali w kolejce kilka godzin przed otwarciem.

Zobacz także: "Brak słów". Mucha o banknocie z Kaczyńskim
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(69)
Gość
2 miesiące temu
Totalnie ich pogrzało. Jak dzikusy się rzucili na ten nominał.. Masakra
Neta
2 miesiące temu
Niedługo banknot z rydzykiem o nominale 1000000,warty może stówe
Ooo
2 miesiące temu
Zawsze po banknoty kolekcjonerskie Są takie kolejki, co w tym dziwnego? To jest dobry biznes.
Tomek
2 miesiące temu
To jakiś dramat, w jaki sposób jeden z najgorszych prezydentów (gorszy od niego był chyba tylko bul no i długopis też zmierza w tym kierunku) trafił na banknot? Polska zeszła na psy
FANATYZM
2 miesiące temu
SWIECI KUPIA,ZEBY MODLIC SIE DO TEGO BANKNOTU I MONETY
Taka prawda
2 miesiące temu
Tylko zasluzeni dostana na gwiazdke banknot. Jak jak kiedys medal PZPR. Wracaja stare zwyczaje
Kielczanin
2 miesiące temu
Interweniowała policja a powinni psychiatrzy niestety! Pis znalazł sposób na zdjęcie z rynku kasy! Inflacja! Będą łatać czym się da!
seb
2 miesiące temu
A za dwa tygodnie pis sztucznie wygóruje cenę za ten badziew by zrobić ruch koło tego szaysu !!
seb
2 miesiące temu
Jeju ! Jak za PRL-u ! Papir do podciru rzucili !!!
Goldengecko
2 miesiące temu
Proszę a niektórzy jak wejdą do sklepu spożywczego i są trzy osoby do kasy to że już kolejka czy nie można uruchomić dodatkowej kasy
ak001
2 miesiące temu
To tam aż tyle pisiorów jest????? Wstyd Kielce! Będziecie się z tego wnukom tłumaczyć.
Karambus
2 miesiące temu
Co to ma znaczyć komitet kolejkowy zebrał się już kilka dni wcześniej ja byłem tydzień wcześniej i się zapisałem i co. Dla mnie nie powinno być czegoś takiego. Przychodzisz w dany dzień i stoisz i tyle w temacie a nie jakiś komitet kolejkowy kpina....
janusz
2 miesiące temu
nie chcę tego badziewia dotykać! autor, "projektant" to taki artysta jak morawicki premierem, duda prezydentem, pawłowicz profesorem a przyłębska prezesem TK. sama szata graficzna to porażka a ten pan to niby czym się zasłużył?
AntyPiS
2 miesiące temu
Mieszkam od urodzenia w Kielcach i mi wstyd...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić