Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Kierowcy ciężarówek celem oszustów. Uważaj podczas tankowania

1

Oszuści w natarciu. Tym razem postanowili zaatakować kierowców ciężarówek. Swoje nielegalne sztuczki stosują na stacjach paliw. Trzeba być bardzo ostrożnym, by nie stracić pieniędzy.

Kierowcy ciężarówek celem oszustów. Uważaj podczas tankowania
Kierowcy ciężarówek celem oszustów (Pixabay)

Oszuści montują na stacjach paliw skanery kart stosowane m.in. w bankomatach. Jak opisuje portal autokult.pl, przekonał się o tym m.in. polski kierowca, który chciał zatankować swój pojazd w szwedzkim Markaryd.

Tak wygląda skaner do kart, zamontowany nad slotem do kart w automacie do tankowania dla ciężarówek.Zerwałem to w nocy w Markaryd.100 m dalej chłopaki z laptopem bułgarskie rejestracje - napisał na Twitterze pan Marcin, publikując jednocześnie kilka migawek.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Automaty płatnicze cieszą się dużą popularnością głównie na stacjach paliw w Europie Północnej. Oszuści postanowili to wykorzystać.

Oszuści w natarciu. Uważaj na skanery

Tego typu sztuczki oszustów wcale nie są rzadkością. Panu Marcinowi udało się w porę zorientować. Generalnie jednak nie brakuje osób, które nie zauważają skanerów podłożonych przy czytnikach kart przez przestępców. To oczywiście wiąże się ze stratami finansowymi.

Pamiętajmy zatem, by zawsze zachowywać odpowiednią czujność. Przestępcy mogą zaatakować na każdym kroku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić