Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Kilkuletni Tymek zdobył wraz z tatą Kościelec. "Mały, jesteś wielki"

16

Mały Tymek pokonał trudny tatrzański szlak na Kościelec niczym wprawiony alpinista. Chłopczyk sprawnie wspinał się po skałach, wykazując się imponującą zręcznością i wytrwałością. Jego ojciec asekurował go liną. Internauci są pod ogromnym wrażeniem i chwalą chłopca oraz jego opiekuna.

Kilkuletni Tymek zdobył wraz z tatą Kościelec. "Mały, jesteś wielki"
Najmłodszy turysta zdobył szczyt Kościelca w Tatrach Wysokich (Facebook, Pixabay, TATRY)

Wyprawy w góry wymagają dobrej kondycji fizycznej, szczególnie na trudniejszych szlakach. Jednak odpowiednie przygotowanie i wsparcie mogą umożliwić pokonanie tych wyzwań nawet najmłodszym. Udowodnił to mały turysta Tymek, który zdobył szczyt Kościelca w Tatrach Wysokich, wznoszący się na wysokość 2155 metrów n.p.m.

Na nagraniu, które opublikowano w mediach społecznościowych, widzimy, jak mały chłopiec wspina się na szczyt góry. Jest wyposażony w niebieski kask, rękawiczki, a także odpowiednio ubrany. Jego ojciec asekurował go, mocno trzymając linę za chłopcem, dbając tym samym o jego bezpieczeństwo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Malowniczy region Polski. "Często przez turystów pomijany"

Mały chłopiec zdobył Kościelec

Pod filmem pojawiła się masa komentarzy, głównie od osób podziwiających wyczyn małego chłopca. "Mijaliśmy wczoraj Tymka, niesamowita kondycja i zapał, super"; "Mały, jesteś wielki"; "Super tata. Dobrze przygotowany chłopczyk, nad którym ojciec czuwa przy każdym jego ruchu. Aktywnie spędzony czas, miłość do gór zaszczepiona" - czytamy w komentarzach.

Wyjątkowy rodzic pokazujący, że można uczyć i rozwijać pasję od najwcześniejszych lat, a do tego naprawdę odpowiedzialny, bo dziecko jest świetnie zabezpieczone - napisał jeden internauta pod postem.

Niektórzy zwrócili uwagę, że góra ta nie jest odpowiednia dla małych dzieci, choć chłopiec był odpowiednio ubezpieczony i asekurowany. "Jest tyle bezpieczniejszych szlaków w Tatrach. Akurat tam nie zabrałabym swojego dziecka w takim wieku. Co by było, gdyby ojciec się poślizgnął?" - zapytał pewien internauta.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jak zdobyć Kościelec?

Kościelec jest trudną górą. Jego podejście, choć krótsze niż na przykład na Rysy, jest dość strome i eksponowane. Osoby z lękiem przestrzeni lub wysokości mogą poczuć się tu bardzo niepewnie. Trudności techniczne szlaku mogą skutecznie odebrać przyjemność z czasu spędzonego w górach. Ewentualny upadek może być bardzo groźny, ponieważ teren jest mocno nachylony i skalisty.

Kościelec to jeden z najbardziej charakterystycznych szczytów polskich Tatr. Położony jest w Dolinie Gąsienicowej, góruje nad Czarnym Stawem od strony wschodniej i nad Długim Stawem od strony zachodniej. Nazwa szczytu wywodzi się prawdopodobnie od jego kształtu, przypominającego wieżę kościoła.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić