Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Czystka w Korei Północnej. Kim Dzong Un znalazł winnych głodu

168
Podziel się:

"Najwyższy przywódca" Korei Północnej nie zamierza przymykać oczu na niekompetencję urzędników. Kim Dzong Un kontynuuje czystki w swojej administracji oraz publicznie gani winnych za narażenie mieszkańców na niebezpieczeństwo. Podjął stanowcze kroki.

Czystka w Korei Północnej. Kim Dzong Un znalazł winnych głodu
Kim Dzong Un nie zamierza odpuścić urzędnikom. "Najwyższy przywódca" Korei Północnej powołał specjalną jednostkę do zwalczania korupcji (Getty Images, Kyodo News/Contributor)

W ciągu ostatnich tygodni Kim Dzong Un podjął kroki wobec urzędników państwowych. Według ustaleń Korean Central News Agency "najwyższy przywódca" zdążył zwolnić już kilkudziesięciu biurokratów.

Korea Północna. Kim Dzong Un walczy z niekompetencją podwładnych

Pod koniec czerwca Kim Dzong Un zwołał zebranie partii, na którym zganił urzędników za narażenie mieszkańców Korei Północnej na zarażenie koronawirusem. Doprowadzili do tego poprzez zaniedbanie środków ochrony przez COVID-19. To jednak nie koniec zarzutów, jakie "najwyższy przywódca" wysunął wobec swoich podwładnych.

Kim Dzong Un uważa, że urzędnicy wykazali się wielką niekompetencją w zakresie walki z pogłębiającym się problemem niedoborów żywności. "Najwyższy przywódca" miał oskarżyć o zaniedbania biurokratów najwyższego szczebla, których ostrzegł, że ich błędy doprowadziły do pogorszenia się poziomu życia Koreańczyków.

Wyrządzenie ogromnej krzywdy naszej partii, krajowi i ludziom poprzez nieodpowiedzialność i zaniedbanie obowiązków nigdy nie będzie akceptowalne – grzmiał Kim Dzong Un (Mirror).

Aby skuteczniej walczyć z błędami urzędników oraz plagą przestępstw korupcyjnych, Kim powołał nową instytucję. "Najwyższy przywódca" liczy, że pozwoli to skuteczniej wyciągać konsekwencje wobec niekompetentnych biurokratów oraz zmobilizuje ich do cięższej pracy.

Zobacz także: Zobacz też: Zwiększone kontrole w Korei Północnej. Kim Dzong Un ostro o zachowaniu młodych
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(168)
RONIN
5 miesięcy temu
TYSKA
Lucy
10 miesięcy temu
Znalazl winnych glodu, to wsadzi ich do wiezienia i glodu nie bedzie?!, jego dziadek rzadzil - byl glod, jego ojciec - glod, on rzadzi - glod, izoluje sie, jeszcze mur, w jednym panstwie za malo zywnosci, w innym za duzo, tony zywnosci wyrzucaja, produkuja duzo szkodliwych wynalazkow, coraz wiecej grubasow
tytek
11 miesięcy temu
Powinni się przebranżowić ... to proste, u nas to działa !
helga
11 miesięcy temu
kim działa ja prokurator u nas, znajdzie winnego nawet gdy ten nie jest winny . Bo winny musi być zawsze
Maria Teresa
11 miesięcy temu
Nie mają chleba? To niech jedzą ciastka.
Yang sze
11 miesięcy temu
Państwo mem🤪
FAKTY
11 miesięcy temu
NAUCZYCIEL kaczynskiego
Pół litra
11 miesięcy temu
Nasz Najwyższy Przywódca z Żoliborza zakazał aborcji.
murarz
11 miesięcy temu
Tak szkodził innym że aż sam sobie zaszkodził
pan.P
11 miesięcy temu
Stale słychać co to za człowiek, ostatnio mają coraz gozej, moze to panstwo powinno zniknać tylko co z ludzmi tam miesszkającymi
Wojownik
11 miesięcy temu
Proponuje ustrzelic "swiniaka" i nakarmic nim glodnych
GOść
11 miesięcy temu
Co fanatyzm może zrobić z człowiekiem widać na tych filmach nie wiadomo czy to jeszcze ludzie czy kukły na opium .
PIS 💔💔💔
11 miesięcy temu
Brawo Kaczynski , gonić burżui i inteligentów spekulantów, niech żyje socjalizm konserwatywny PIS , precz ze zgniłym zachodem i UE , brawo PIS i Orban . Wszelką opozycję sprzedawczyków do więzien tak jak to robi Łukaszenka. Zero litości.
stalin
11 miesięcy temu
problem głodu likwiduje się likwidujàc głodnych
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić