Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Kim Dzong Un nie żyje? Nowe pogłoski o przywódcy Korei Północnej

272

Pojawiły się kolejne pogłoski o śmierci Kim Dzong Una. Obawy o życie i zdrowie przywódcy wybuchły po deklaracji jego siostry. Kim Jo Dzong wyraziła wątpliwości, czy w 2020 roku będzie miało miejsce spotkanie z przedstawicielami Stanów Zjednoczonych.

Kim Dzong Un nie żyje? Nowe pogłoski o przywódcy Korei Północnej
Pojawiły się nowe plotki na temat śmierci Kim Dzong Una (Getty Images, Pool)

W ubiegłych miesiącach pojawiły się podejrzenia, że Kim Dzong Un nie żyje. Przywódca Korei Północnej długo nie brał udziału w publicznych wystąpieniach, co wywołało zamieszanie na arenie międzynarodowej. Obawy zostały rozwiane, kiedy Kim znowu zaczął pokazywać się obywatelom.

Kim Dzong Un nie żyje? Stan zdrowia przywódcy budzi niepokój

Kim Jo Dzong oświadczyła, że planowany szczyt z udziałem Korei Północnej i Stanów Zjednoczonych może się nie odbyć. Siostra Kim Dzong Una podzieliła się również opinią, że gdyby takie wydarzenie w ogóle doszło do skutku, skorzystałyby na tym tylko USA.

Jak podaje "Express", wypowiedź Kim Jo Dzong wywołała plotki, że Kim Dzong Un nie żyje lub ma poważne problemy zdrowotne. Swoimi wątpliwościami zaczęli się również dzielić użytkownicy Twittera, którzy zapytywali innych internautów, czy przywódca Korei Północnej żyje.

Powtarzające się nieobecności Kim Dzong Una mogą wynikać nie tylko z problemów zdrowotnych. Powściągliwość przywódcy w kwestii publicznych wystąpień tłumaczono również obawą przed zarażeniem koronawirusem.

Relacje między Koreą Północną i USA w ostatnim czasie pozostają napięte. Władze Korei Południowej podjęły próbę załagodzenia stosunków między państwami, jednak ich działania spotkały się z ostrą reakcją Kim Dzong Una. Zażądał, aby południowy sąsiad przestał "wtrącać się" w sprawy jego państwa.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un boi się epidemii
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić