Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Na zdjęciach widać jego żonę. Kim Dzong Un jest wściekły

93

Spór między Koreą Północną i Południową wciąż nie został zażegnany. Do internetu trafiły zdjęcia ulotek, jakie uciekinierzy z Północy przesyłali za granicę. Wiele materiałów dotyczyło Ri Sol Ju. Żona Kim Dzong Una została przedstawiona w sposób pozbawiony szacunku.

Na zdjęciach widać jego żonę. Kim Dzong Un jest wściekły
Uciekinierzy z Północy przygotowali obraźliwe materiały na temat Ri Sol Ju (Getty Images, Pool)

Uciekinierzy z Korei Północnej transportują ulotki w balonach lub butelkach. Są one nadawane w przygranicznych miejscowościach i zawierają antyrządowe treści, wymierzone w reżim Kim Dzong Una. Najnowsze materiały dotyczyły Ri Sol Ju, więc szczególnie dotknęły przywódcę państwa.

Uciekinierzy z Korei Północnej obrażają Ri Sol Ju. Kim Dzong Un reaguje

Jak podaje "Daily Mail", na ulotkach znajdowały się obsceniczne zdjęcia żony Kim Dzong Una. Autorzy materiałów nawiązywali do plotek, które pojawiły się w 2013 roku.

Zgodnie z pogłoskami Ri Sol Ju miała wziąć udział w filmie dla dorosłych. Nagranie rzekomo trafiło w ręce aktywistów, którzy zaczęli je dystrybuować w Korei Północnej. Na temat ulotek zabrali również głos dziennikarze rosyjskiej agencji prasowej TASS. Zgodnie z ich ustaleniami zdjęcia żony Kim Dzong Una zostały spreparowane.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un boi się epidemii

Ambasador potwierdził, że treść ulotek wywołała wzburzenie wśród władz Korei Północnej. Kim Dzong Un obarczył winą za zdarzenie rząd Korei Południowej.

Ulotki nosiły szczególny rodzaj brudnej, obraźliwej propagandy skierowanej przeciwko małżonce przywódcy – poinformował Aleksander Matsegora, rosyjski ambasador w Korei Północnej, cytowany przez TASS.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić