Kim Dzong Un niknie w oczach. Niepokojące sygnały z Korei Płn

215

Kim Dzong Un od miesiąca nie pojawił się publicznie co wywołało kolejne spekulacje na temat jego zdrowia. Eksperci łączą nieobecność dyktatora z jego nagłą utratą wagi. Ostatni raz Kim Dzong Un zniknął na tak długo w 2014 roku.

Kim Dzong Un niknie w oczach. Niepokojące sygnały z Korei Płn
Kim Dzong Un nie pojawia się publicznie. (YouTube)

Północnokoreański przywódca od miesiąca nie pojawił się publicznie, co wywołało kolejne spekulacje na temat jego stanu zdrowia. Po raz ostatni widziano go w państwowych mediach 12 października podczas ogromnej defilady w Pjongjangu poprzedniego dnia.

Kim Dzong Un zniknął z mediów

Kim Dzong Un po raz ostatni był widziany na paradzie. Oglądał sprzęt wojskowy i przemarsz żołnierzy. W wygłoszonym przemówieniu kilkukrotnie powtórzył, że Korea Północna musi zwiększyć swoją siłę militarną.

Jak donosi NK News od tamtego czasu nie widziano go publicznie. Jest to najdłuższa nieobecność od 2014 roku, dlatego też spekuluje się, że ze zdrowiem dyktatora nie jest najlepiej.

W ciągu ostatnich miesięcy Kim Dzong Un schudł około 20 kilogramów. Według ekspertów NK News mogło to być spowodowane poważną chorobą. Istnieje też stanowisko, że dyktator dobrowolnie przeszedł na dietę lub przeszedł operację zmniejszania żołądka, ponieważ jego nadwaga była zbyt dużym zagrożeniem dla zdrowia.

Według nieoficjalnych doniesień Kim Dzong Un przebywa w swoim domu na plaży na wschodnim wybrzeżu lub w rezydencji nad jeziorem w pobliżu stolicy. Istnieją zdjęcia satelitarne, które pokazują "wzmożoną aktywność" w tych dwóch miejscach. Prawdopodobnie obie wille były wykorzystywane również podczas wcześniejszych nieobecności.

Zobacz także: Ryba gigant. Zaskakujący połów na jeziorze w Januszkowicach
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić