Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JKM
|

Kim Dzong Un planuje to w 2022 roku. Ogłosił to w sylwestra

9
Podziel się

Przywódca Korei Północnej zaprezentował plany na 2022 rok. Kim Dzong Un stwierdził, że priorytetem jest przyspieszenie rozwoju gospodarczego i poprawa sytuacji materialnej obywateli.

Kim Dzong Un planuje to w 2022 roku. Ogłosił to w sylwestra
Kim Dzong Un zaprezentował cele na nowy rok (Twitter, KCNA)
bFdKXSiJ

Przemówienie północnokoreańskiego przywódcy miało miejsce w piątek, na zakończenie 4. posiedzenia plenarnego Komitetu Centralnego Partii Robotniczej Korei. Zbiegło się w czasie z 10. rocznicą przejęcia przez Kim Dzong Una władzy w kraju.

Głównym zadaniem stojącym przed naszą partią w przyszłym roku jest zapewnienie realizacji pięcioletniego planu i doprowadzenie do przełomu w rozwoju państwa i poprawienie poziomu życia ludzi – podkreślił przywódca Korei Północnej.
bFdKXSiL

Wystąpienie Kim Dzong Una. Przywódca stawia na rozwój wsi

Jak donoszą północnokoreańscy informatorzy, Kim Dzong Un mówił także m.in. o poprawie stosunków dyplomatycznych z Koreą Południową i Stanami Zjednoczonymi. Oficjalne transkrypcje przemówienia nie zawierają jednak wzmianki na ten temat. Pojawiają się jedynie enigmatyczne słowa o "poprawie relacji koreańskich".

Wystąpienie Kim Dzong Una dotyczyło również wielu kwestii wewnętrznych, takich jak rozwój wsi, mundurki szkolne i potrzeba rozprawienia się z "niesocjalistycznymi praktykami". Północnokoreański przywódca mówił m.in. o wybudowaniu fabryki traktorów. Komentatorzy podkreślają, że duży nacisk na rozwój wsi to strategia populistyczna.

Kim może być świadomy, że ujawnianie wyrafinowanych planów rozwoju wojska, podczas gdy ludzie poza Pjongjangiem cierpią na niedobory żywności i trudne warunki życia, może nie być w tym roku dobrym pomysłem – ocenił założyciel serwisu NK News Chad O'Carroll.
bFdKXSiR

Główne osiągnięcia Korei Płn. w 2021 roku. "Rozwój jednego systemu uzbrojenia za drugim"

W sobotnim podsumowaniu 2021 roku w północnokoreańskich mediach jako jedno z kluczowych osiągnięć wymieniono "rozwój jednego ultranowoczesnego systemu uzbrojenia za drugim". Kim Dzong Un oceniać miał wcześniej, że są one potrzebne, aby stawić czoła niestabilnej sytuacji międzynarodowej. Zdaniem analityków, fabryka traktorów, o której wspomniał dyktator, ma tak naprawdę służyć do budowy pojazdów przewożących rakiety bliskiego i dalekiego zasięgu.

Sprawozdania z przemówienia Kima nie wspominają o wezwaniach ze strony Stanów Zjednoczonych do rozmów ws. denuklearyzacji. Pjongjang miał zapowiedzieć wcześniej, że jest otwarty na dyplomację, ale amerykańskie zabiegi wydają się "puste", podczas gdy "wrogie działania", takie jak ćwiczenia wojskowe i sankcje, wciąż trwają.

bFdKXSiS

Obejrzyj także: 10 lat reżimu Kim Dzong Una. Tak rządzi autorytarny przywódca Korei Północnej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdKXSjm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Paweł
2 tyg. temu
On jedzie na białym koniu! Nie jest to ten koń,na którym Donald miał z Brukselii przyjechać. Podobno Donald nie chciał zapłacić,a za darmo to nie ma.
Haha
2 tyg. temu
To chyba nie łoooon jakiś taki ino inny
LLLLLLL
2 tyg. temu
U nas jak Jarek walnie kopytami w ziemię, to cały PIS popełni zbiorowe samobójstwo.
bFdKXSjn
alex
2 tyg. temu
to nie on tylko sobowtór. Prawdziwy Kim miał nieudaną operację serca! Teraz rządzi siostra i sobowtór.
kuzynszwagra
2 tyg. temu
Czy to nie jest przypadkiem kuzyn Bielana,bo taki podobny?????
YES
2 tyg. temu
Ukraina 80 mln ludzi, Rosja 160 mln, Niemcy 90 mln, ... Polska 37 mln, naród od zaborów rozkradany, mordowany, eksportowany... w samej 2 wojnie św wymordowano 5 mln Polaków cywili, jako BUFOR między wschodem a zachodem straszony Czarnobylem przez troli kremlowskich i nie mamy broni jądrowej do obrony, wystarczyłoby parę rakiet i byłby POKÓJ I SZACUNEK do Polaka , no ale mamy węgiel ... tak jak Wenezuela Ropę.
Lewicowa Ania...
2 tyg. temu
Kim weź nie kłam, że ci zależy na dobru obywateli
Bolo Yeung
2 tyg. temu
Przecież on już nie żyje 😵
Chiny
2 tyg. temu
Czy on zyje bracia usucie go a bycie zyc jak w Europie bez glodu i spokoju
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić