Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JAR
|

Kim Dzong Un publicznie znieważony. Prawda w oczy kole?

135
Podziel się

Coś takiego zdarza się niezwykle rzadko. W Korei Północnej ktoś postanowił publicznie znieważyć Kim Dzong Una. W stołecznym Pjongjangu odkryto graffiti wymierzone przeciwko "Najwyższemu Przywódcy".

Kim Dzong Un publicznie znieważony. Prawda w oczy kole?
Korea Północna. Odkryto wulgarne graffiti wymierzone w Kim Dzong Una (Wikimedia Commons)
bFdLnQWJ

Kim Dzong Un, podobnie jak jego poprzednicy, rządzi krajem twardą ręką. Wprowadził wiele zakazów, a od wybuchu pandemii COVID-19, wjazd do tego państwa - i tak uważanego za jeden z najbardziej zamkniętych krajów świata - jest w zasadzie niemożliwy.

Ze względu na autorytarne rządy Kima mało kto odważa się publicznie znieważyć przywódcę. Ostatnio jednak, pod koniec grudnia, w dzielnicy Pyongchon w Pjongjangu odkryto graffiti krytykujące Kima.

bFdLnQWL
Kim Dzong Un, ty suk***. Ludzie umierają z głodu z twojego powodu - głosi napis, który znaleziono przy okazji Czwartego Plenarnego Zgromadzenia Komitetu Centralnego rządzącej Partii Robotniczej Korei.

Korea Północna surowo zakazuje wszelkich działań, które bezpośrednio krytykują przywódcę narodu. Władze oskarżają sprawców o przestępstwa przeciwko państwu, wysyłając ich do obozów więźniów politycznych, a nawet wykonując egzekucje.

Szybko znajdą sprawcę?

Kim Dzong Un chce szybko załatwić tę sprawę. Jak podaje serwis Daily NK, pojawienie się graffiti przed IV Plenarnym Zgromadzeniem KC postawiło w stan pełnej gotowości organy bezpieczeństwa.

Krajowy oddział Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego koncentruje się na znalezieniu sprawcy i prowadzi intensywne śledztwo - czytamy.
bFdLnQWR

Śledztwo nie powinno zająć jednak dużo czasu. Władze kraju wszędzie instalują kamery przemysłowe, które prawdopodobnie zarejestrowały sprawcę.

Zobacz także: Nowe stawki mandatów. Efekty już są
bFdLnQXm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(135)
Sebastian
1 tyg. temu
U nas za graffiti koleś dostał 3 miesiące bezwzględnego ARESZTU. Czym się różnimy?
kim un jest
2 tyg. temu
Oby ten morderca skończył tak jak Musolini i Caucescu.
Zosia
2 tyg. temu
Powinien skończyć się w mekach.
bFdLnQXn
Zosia
2 tyg. temu
Powinien skończyć się w mekach.
DRAGO
2 tyg. temu
Wszystkich nie zbiją a tłum jest liczniejszy. Problem w tym że te tłumy ludzi są jak kanarki. Kanarek trzymany od urodzenia tylko w klatce raczej latać gdy go się wypuści nie będzie podejrzewam, że nawet klatki nie opuści. Trzymam za nich kciuki i mam nadzieję, że jak już nie będą mieli nic do jedzenia to pożrą swoją armię i tłustego Kima. I tak powstanie nowy ład od kanibalizmu do demokracji :)
Kim Un
2 tyg. temu
"Kim Dzong Un, podobnie jak jego poprzednicy, rządzi krajem twardą ręką" - tak rządzi że ludzie nie mają co do miski włożyć ...
realista
2 tyg. temu
znajdzie zupełnie inna osoba niz ta która to zrobiła , publicznie wykona egzekucje i po sprawie
ateusz
2 tyg. temu
w warszawie za napisy na kościele (tzw świętego krzyża)już siedzą.w korei trafią do obozu lub egzekucja.
Greg
2 tyg. temu
Dlaczego siostra Kima w Polsce tworzy blokadę dróg?Precz z Lemparcicą!
Mietek
2 tyg. temu
Kim zacznij uczyć religi w szkołach to nie będą umieli pisać . Bierz przykład z PiSu
Maniek
2 tyg. temu
Ostatnio pisaliście że go zamienili na kogoś innego, wcześniej , że schudnol, potem , że mu serce wymienili. Skąd ten dziennikarz na o2 ma te wiadomości ? Dostaliście jakieś szkolenie od Antoniego ?
Marmel
2 tyg. temu
Dwa dni temu pisaliście że nie żyje.Zdecydujcie się jaki kierunek obrać. Nie wyszło ze śmiercią to o graffiti piszecie. Im mniej wiemy na jakiś temat, tym więcej jesteśmy skłonni sobie dopowiedzieć. A ponieważ o tym, co dzieje się w Korei Północnej wiemy tyle co nic, to i absurdalnych teorii nie brakuje. Oto jedna z kolejnych i ciekawszych. Ciąg dalszy nastąpi.HI HI
Maniek
2 tyg. temu
Morawieckiemu wysyła miski ryżu a sami go nie mają
bFdLnQXf
Oszzz
2 tyg. temu
Toć nieślubny Lamparcicy?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić