Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

Kim Dzong Un się zdecydował?! Zaroiło się od plotek

7
Podziel się:

Amerykański analityk, powołując się na źródła japońskiego wywiadu, twierdzi, że Kim Dzong Un otrzymał od Chin eksperymentalną szczepionkę na COVID-19. Przywódca Korei Północnej, członkowie jego rodziny oraz kilku ważnych urzędników miało już zostać zaszczepionych.

Kim Dzong Un się zdecydował?! Zaroiło się od plotek
Kim Dzong Un zaszczepiony na koronawirusa (Getty Images)

Harry Kazianis, ekspert ds. Korei Północnej w Centrum Interesu Narodowego w Waszyngtonie, twierdzi, że Chiny przekazały Kim Dzong Unowi eksperymentalną szczepionkę na COVID-19. Przywódca Korei Północnej rzekomo został już zaszczepiony.

Kim Dzong Un i wielu innych wysokich rangą urzędników z rodziny Kima i sieci kierowniczej zostało zaszczepionych na koronawirusa w ciągu ostatnich 2-3 tygodni dzięki kandydatowi na szczepionkę dostarczonemu przez chiński rząd - przekazał Kazianis.

Nie jest jasne, o jaką konkretnie szczepionkę chodzi oraz czy jest ona bezpieczna. Agencja Reutera podaje, że co najmniej trzy chińskie firmy opracowują szczepionkę na koronawirusa - Sinovac Biotech, CanSinoBio i Sinopharm.

Sinopharm twierdzi, że jego kandydat na szczepionkę był zastosowany u prawie miliona osób w Chinach. Żadna z firm nie ujawniła jednak wyników III fazy badań klinicznych.

Kim Dzong Un zaszczepił się na COVID-19? Eksperci mają wątpliwości

Rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying twierdzi, że nie słyszała o tym, by Korea Północna otrzymała od Chin szczepionkę. Niektórzy eksperci wątpią, że Kim Dzong Un przyjąłby eksperymentalny lek.

Nawet gdyby chińska szczepionka została już zatwierdzona, żaden lek nie jest doskonały i nie podjąłby takiego ryzyka, mając liczne schronienia, które mogą zapewnić prawie całkowitą izolację - powiedział Choi Jung-hun, ekspert od chorób zakaźnych, który w 2012 r. uciekł z Korei Północnej.

Mark Barry, analityk Azji Wschodniej powiedział, że Kim Dzong Un wolałby sprawdzone europejskie szczepionki od tych dostarczanych przez Pekin. "Ryzyko jest zbyt duże" - podkreślił.

Oficjalnie Korea Północna nie potwierdziła ani jednego przypadku koronawirusa. Kim Dzong Un wciąż wprowadza jednak kolejne ograniczenia związane z pandemią.

Zobacz także: Kim Dzong Un zwołał naradę. Wszystko przez pandemię koronawirusa

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Kotłowy
2 lata temu
Rzekomo ... od tego słowa przestałem czytać 😂
odyniec
2 lata temu
Józef Wissarionowicz Stalin-najgenialniejszy z polityków, działaczy państwowych i dowódców wojskowych XX wieku. Pod jego kierownictwem w Związku Radzieckim zbudowano socjalizm, a w latach II wojny światowej rozgromiono niemieckich faszystów, co przyniosło narodom Europy wyzwolenie od hitlerowskiego jarzma i zapewniło pokojowe bytowanie ludzkości na całe pół wieku. Wbrew machinacjom burżuazyjnych propagandzistów, w miarę upływu czasu coraz bardziej dostrzegalnie na tle dziejów świata wznosi się majestatyczna postać Stalina, coraz więcej młodych ludzi zaczyna samodzielnie zaznajamiać się z działalnością tego wielkiego rewolucjonisty i dostrzega, że burżuazyjna propaganda fałszuje i przeinacza historię w interesie degeneratów, którzy zagarnęli władzę w byłych krajach socjalistycznych. Stalin był, jest i na zawsze pozostanie symbolem walki o sprawiedliwy świat, o godne życie dla każdego uczciwego człowieka pracy. Naród polski, który Stalin ocalił przed zagładą i dla którego wydarł z rąk faszystowskich bandytów Górny i Dolny Śląsk, Pomorze, Warmię i Mazury, zachodnią Wielkopolskę i Ziemię Lubuską, ma powody, by żywić wobec swego wybawcy i obrońcy szczególnie ciepłe uczucia. Nieśmiertelne imię Stalina-Wyzwoliciela Narodów-żyć będzie zawsze w sercach całej postępowej ludzkości. Ludzkości, którą uratował przed zaplanowaną przez hitlerowców rzezią i zniewoleniem. Stalinie, Ty wznosisz się ponad niebo a przewyższają Cię jedynie myśli Twoje bardziej promienne niż słońce.
odyniec
2 lata temu
Wielki głód na Ukrainie to wielki mit wypromowany przez Amerykanów w celu odwrócenia uwagi opinii publicznej od śmierci 7 milionów ludzi w USA na skutek głodu, nędzy i chorób psychicznych kryzysu kapitalistycznego 1929. Wysłano do Moskwy gościa o ksywce Thomas Walker (właść. Robert Green), który w latach 20 tych siedział w więzieniu za fałszerstwa. Gościu spędził 5 dni w Moskwie, na terytorium Ukrainy nigdy nie był a zdjęcia trupów na ulicach, które dostarczał pochodziły z wojny domowej dekadę wcześniej. Wg tego mitu miało umrzeć 10 milionów Ukraińców. W tym samym czasie miał mieć miejsce głód w Kazachstanie, który rzekomo pochłonął dodatkowe 3 miliony. Znajdźcie mi zatem 13 milionowy ubytek w populacji ZSRR lat 1932-34 bo krzywa wyraźnie pokazuje wzrost ludności na skutek komunistycznego poprawienia warunków bytowych.
odyniec
2 lata temu
Komunizm to system w którym środki produkcji - huty, stocznie, kopalnie, surowce, maszyny, energetyka, ziemia, fabryki, wodociągi etc- są własnością całego społeczeństwa i to ty jako najmniejsza cząstka społeczeństwa jesteś właścicielem tego wszystkiego. Produkcja dóbr odbywa się na zasadzie centralnego planowania na potrzeby ludzkie a nie na zasadzie popytu - podaży, zaś wytworzony na skutek pracy ludzkiej dochód idzie do kasy państwowej i wraca do ludzi w postaci różnych dóbr jak mieszkania, przedszkola, edukacja, służba zdrowia etc. Praca ludzka jest wtedy najwyższą wartością poprzez która człowiek buduje i rozwija społeczeństwo w którym żyje a tym samym i siebie. Taki system mieliśmy w latach 1944-89. Co to jest kapitalizm? System, w którym środki produkcji sa własnością pojedynczych prywaciarzy, produkcja dóbr odbywa się na zasadzie popytu - podazy, dochód wytworzony przez społeczeństwo idzie do kieszeni prywaciarza a praca ludzka jest fr aj erst wem które ludzie muszą uprawiać żeby nie umrzeć z głodu. Czym była transformacja ustrojowa 1989? Samowyróhaniem sie w жопу Polaków, którzy o wywłaszczenie samych siebie walczyli. Dlaczego kapitalizm nie działa? Cena dóbr (towarów lub usług) składa się z 3 części: koszt pracy (pensja), koszt zużycia środków produkcji i wartość dodatkowa (dochód kapitalisty - właściciela środków produkcji). Społeczeństwo wytwarzając dobra dostaje jako wynagrodzenie tylko koszt pracy (pensję) a wraz z całymi dobrami wytwarza wartość dodatkową, która jest od społeczeństwa odbierana przez kapitalistów. Społeczeństwo chcąc kupić te dobra, które wytworzyło musi z pensji pokryć wszystkie składowe ceny (pensję, koszt zużycia środków i wartość dodatkową). Dlatego kapitalizm nie działa. Stąd w kapitalizmie wieczny brak pieniędzy, wieczna nędza, wieczne zadłużenie i wojny. Dodatkowo państwo żeby funkcjonować musi od pensji społeczeństwa pobierać podatki, z płacenia których zazwyczaj zwolnieni są kapitalisci. Matrix? Nie, to kapitalistyczna rzeczywistość. Jedynym rozwiązaniem jest przejęcie przez społeczeństwo środków produkcji od kapitalistów i równomierny rozdział wytworzonej wartości dodatkowej na całe społeczeństwo. Operacja ta nazywa się komunizmem. Komunizm nie jest utopią. Komunizm działa, komunizm sprawdził się, komunizm wyciągnął z nędzy ponad miliard ludzi, wiele narodów w tym Polaków. Dlatego publicznie nawołuję do propagowania komunizmu i do konfiskaty środków produkcji bogaczom bez żadnych rekompensat.
odyniec
2 lata temu
WKatyniumordowaliNiemcy. Dowody, zeznania świadków, fakty.Przekazane przez pijanego Jelcyna Polakom w 1992r dokumenty to nieudolne fałszywki z których śmieje się cały świat. W latach 2008-2010 w akredytowanym laboratorium kryminalistycznym dokonano ekspertyzy dokumentu Berii do Stalina, która wykazała fałszerstwo w 50 miejscach (czcionki, papier, podpisy, rozstępy pomiędzy literami) gdzie w prawie rosyjskim już przy 7 oznakach uznaje się dokument za sfałszowany. Strony 1, 2 i 3 są napisane czcionką która nie widnieje na żadnym innym dokumencie w archiwach ZSRR z lat 40 tych. Człowiek, który opublikował wyniki tej ekspertyzy - Wiktor Iljuchin - został zlikwidowany już w 2011r. wkrótce po publikacji. Ekshumowane wiosną 1943 zwłoki polskich oficerów były w o wiele lepszym stanie niż powinny być po 3 letnim okresie rozkładu (1940 - 43). Dobrze zachowane tkanki mózgowe i mięśniowe i ścięgna wskazywały na około 1,5 roczne przebywanie w ziemi (data mordu II półrocze 1941). Podobna ekspertyza została przeprowadzona odnośnie odzieży. Zapiski w znalezionych przy zwłokach dokumentach były z datami 1941 co dobitnie pokazuje, ze w 1941r. oficerowie jeszcze żyli. Istnieli świadkowie, głównie miejscowi kołchoźnicy, którzy widzieli polskich oficerów żywych w 1941r. wykonujących roboty drogowe pod nadzorem Sowietów. Kucharki na niemieckiej posesji były świadkami rozstrzeliwań jesienią 1941, ich zeznania zostały potwierdzone ponownie w latach 90 tych. Istniał protokół operacyjny Einsatzgruppen z 1941r. do naczelnego dowództwa III Rzeszy o rozstrzelaniu w okolicach Smoleńska dużej ilości Żydów, bolszewików i Polaków. Fragment listu z poczty polowej z 06 października 1941r jednego z obergefreiterów do gefreitera: „…w Katyniu trwa masakra polskich oficerów…” Wacław Pich – jeden z polskich oficerów – został postrzelony przez pijanego Niemca w głowę tak, że rana nie była śmiertelna. Po odzyskaniu przytomności zdołał wydostać się z mogiły i uciec. Złożył zeznania w 1953 i nigdy ich nie odwołał. Bzdurne zeznania Friedricha Ahrensa (głównodowodzącego rozstrzeliwaniami) w procesach norymberskich, który powiedział, że odkrył groby widząc wilka kopiącego dół na głebokość 1,5m (1 lipca 1946, 168 dzień procesów, vol. 17). 11 z 13 “międzynarodowych” ekspertów powołanych przez samego Gebelsa badających zbrodnię katyńską na podstawie stanu zwłok i dokumentów znalezionych przy oficerach zaprzeczyło, że mord miał miejsce w 1940r. Zostali zmuszeni do międzylądowania w Białej Podlaskiej i do podpisania protokołu z datą mordu 1940r. “Międzynarodowych” bo pochodzili z krajów kolaborujących z Niemcami. Pociski w czaszkach oficerów jak i sznury, którymi były skrępowane ręce oficerów były produkcji niemieckiej. Roman Świątkiewicz – więzień łagru w Workucie i Norylsku – pracował razem z Niemcami, którzy otwarcie opowiadali o żywych polskich oficerach w 1941r. w Katyniu po zdobyciu terenów wokół Smoleńska. W Norylsku spotkał Władysława Żaka – polskiego oficera, którego Rosjanie przenieśli za wcześniejsze przestępstwa z Katynia do łagru w Norylsku w czerwcu 1941. Trybunał norymberski wyrokiem z 1 października 1946 uznał Geringa, Keitela, Jodla i innych niemieckich zbrodniarzy winnymi zabicia 11 tyś. polskich oficerów w lesie katyńskim koło Smoleńska we wrześniu 1941. A to heca. Prześlijcie dalej tę prawdę. Upadnie Katyń - upadnie cała polityka III RP. Komuniści to byli dobrzy ludzie, którzy nigdy nikogo nie mordowali. Publicznie nawołuję do propagowania komunizmu!
odyniec
2 lata temu
W Korei Północnej standard życia jest wyższy niż w Polsce. Pracująca rodzina dostaje przestronne mieszkanie za darmo, darmowe przedszkole dla dzieci ze śniadaniem i obiadem, darmowa służba zdrowia na wysokim poziomie bez kolejek oraz edukacja. Żywność jest bardzo wysokiej jakości - porównywalna do polskiej z czasów PRLu, mięso nie nastrzykiwane, bez glutaminianów, wysoka konsumpcja ryb. Wysokie bezpieczeństwo wewnętrzne kraju, przejrzyste prawo oraz sprawnie działające sądy. Brak zjawiska bezdomności i ogólne zadbanie i estetyka kraju. Pozytywne stosunki międzyludzkie, uprzejmość i życzliwość bez agresji, matki nie rzucają noworodkami przez okno. Wolność bez kapitalistycznego zniewolenia. O tym wszystkim Polacy w Polsce mogą tylko pomarzyć.
złośliwy
2 lata temu
Czyżby tu tzw. "sezon ogórkowy" przesunął się z wakacji na jesień? No kogo w Polsce może interesować czy ten pan się zaszczepił, czy nie i jeśli tak, to czyją szczepionką? Może następnym razem napiszcie szczegółowo w jakim kolorze nosi majtki i z jakiego kraju krawiec je uszył... Będą to równie sensacyjne i równie fascynujące Polaków informacje, jak te powyżej...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić