Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Szczepionka na COVID-19. Wydało się, co zrobiła Korea Północna

132

Hakerzy z Korei Północnej próbowali włamać się do systemów południowokoreańskich firm farmaceutycznych. W ten sposób chcieli zdobyć dane na temat szczepionki na koronawirusa.

Szczepionka na COVID-19. Wydało się, co zrobiła Korea Północna
Hakerzy z Korei Północnej zaatakowali konta firm farmaceutycznych z Korei Południowej. Na zdjęciu Kim Dzong Un sprawujący w kraju władzę absolutną. (Getty Images)

Korea Północna chciała przejąć dane o szczepionce przeciw COVID-19

Hakerzy z Korei Północnej zaatakowali konta firm farmaceutycznych z Korei Południowej, które pracują nad szczepionką przeciw COVID-19. Informacje te podała agencja News1.

Hakerzy pracowali dla rządu Korei Północnej, ale też i Rosji. Chcieli oni wykraść dane na temat szczepionki na koronawirusa, nad którą pracują firmy farmaceutyczne, m.in. z Korei Południowej, Kanady, USA, Francji i Indii. Jak przypomina TVP Info, informacje te ujawnił Microsoft.

Kontrwywiad Korei Południowej udaremnił próby północnokoreańskich hakerów

Agencja News1 podała, że południowokoreański kontrwywiad zapobiegł próbom włamania się do systemów informatycznych firm farmaceutycznych, które opracowują szczepionkę przeciw COVID-19. Nie podano jednak, które dokładnie to były firmy.

Szczepionka na koronawirusa to towar szczególnie pożądany. Firmy farmaceutyczne, które nad nią pracują, muszą się liczyć z tym, że w każdej chwili mogą zostać zaatakowane przez hakerów.

Zobacz także: Kim Dzong Un przeprasza swój naród. W tle parada ogromnych pocisków balistycznych
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić