o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Polak siedział w hiszpańskiej restauracji. Nagle wparowała policja

64
Podziel się

Dzięki ENFAST, czyli europejskiej sieci współpracy Policji zajmującej się lokalizowaniem i zatrzymywaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania, w Hiszpanii udało się zatrzymać dwóch groźnych polskich przestępców.

Polak siedział w hiszpańskiej restauracji. Nagle wparowała policja
Policja dokonała zatrzymania 45-letniego Pawła D. w restauracji. (Policja)
bDXWUQkB

Paweł D., znany pod pseudonimem "CHUDY", jest podejrzewany o to, że sześć lat temu na terenie Koszalina usiłował dokonać zabójstwa członka konkurencyjnej grupy przestępczej. Oddał wtedy kilka strzałów z broni maszynowej. Pokrzywdzony stracił dwa palce, miał przestrzeloną dłoń oraz stracił część mięśnia nogi. Po zdarzeniu podejrzany zniknął na dobre za granicę.

Jak tłumaczą policjanci, niezwykle trudno było namierzyć Pawła D., ponieważ często zmieniał miejsca zamieszkania, numery telefonów, a nawet posługiwał się fałszywymi dokumentami. Wtedy Zespół Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zwrócił się do międzynarodowej sieci ENFAST, przekazując hiszpańskim policjantom informacje o miejscu ukrywania się "Chudego".

bDXWUQkD

Złapany z zaskoczenia w restauracji

W lipcu w samym centrum Barcelony, w jednej z restauracji, hiszpańska policja namierzyła poszukiwanego i tam doszło do zatrzymania 45-letniego Pawła D. "Chudy" był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem, na spotkanie ze znajomymi przyjechał własnym rowerem. Kiedy zatrzymany zostanie deportowany do Polski, zależy od decyzji hiszpańskiego sądu.

Rozpoznano "Grubego" w centrum handlowym

Następnego dnia zatrzymano na południu Hiszpanii 38-letniego Łukasza K., znanego pod pseudonimami "Gruby" i "Czesław". Zatrzymany to członek zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami w znacznych ilościach.

bDXWUQkJ

Łukasz K. przez ostatnich kilka lat ukrywał się przed polskimi organami ścigania. Kielecki Zespół Poszukiwań Celowych ustalił, że poszukiwany przebywa na terenie Hiszpanii. Ponownie polska policja skontaktowała się z hiszpańskimi służbami.

"Gruby" był bardzo ostrożny, zmieniał miejsca pobytu, przemieszczał się po różnych krajach UE i posługiwał fałszywymi dokumentami. Ostatecznie, w 2017 r., udało się go zlokalizować we Francji, w okolicy Bordeaux. Po kilku miesiącach spędzonych za kratkami, tuż przed wydaniem go stronie polskiej, ze względów formalnych został zwolniony z francuskiego aresztu. Wtedy ślad po "Grubym" zaginął.

Z ustaleń Policji wynikało że Łukasz K. powrócił do Hiszpanii. Hiszpański policjant zajmujący się poszukiwaniem Łukasza K. rozpoznał oskarżonego podczas zakupów w jednym z centrów handlowych w Grenadzie. Tam doszło do zatrzymania. Funkcjonariusz z Madrytu był wtedy na urlopie w tej części Hiszpanii.

bDXWUQkK
Zobacz także: Policja odzyskała skradzione muzealne artefakty
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXWUQle
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(64)
Ha
9 miesięcy temu
A sądy ich w wypuszcza
Abdul
9 miesięcy temu
Jeszcze Wąskiego brakuje.
HDS.
9 miesięcy temu
Niestety nie na fikasz
bDXWUQlf
Strzelec
9 miesięcy temu
Takie obrażenia, to musiała być automatyczna wiatrówka.
Zorro
9 miesięcy temu
Dynamiczne zatrzymani i sprawa jest rozwojowa
Asikow
9 miesięcy temu
Sprzedane a nie namierzone
Aga
9 miesięcy temu
Teraz Polacy powinni robić strajk jak to nas traktują...
Gość
9 miesięcy temu
Wszystko ok, tylko dlaczego aż 6 lat to zajęło?
Blablabla
9 miesięcy temu
Polska POLICJA skontaktowała się z hiszpańską-chyba na migi. Jakby go nie wsypali w Polsce toby go nigdy nie namierzyli. Nasza policja nie potrafi zależeć drogi do kibla na komendzie także.....ostatnio zaniosłem im artykuł z gazety że znależli oszusta który mnie oszukał a oni nie możliwe - gdzie? Dramat
Arab
9 miesięcy temu
tak trzymać
wybor
9 miesięcy temu
zo o dwa glosy wiecej bedzie miala mafia PO , lepiej niech zostanan w hiszpanji
Mike
9 miesięcy temu
"Polak siedział w hiszpańskiej restauracji. Nagle wparowała policja". Za ten tytuł zatrzymałbym na 48 h redaktorka, który to wmyślił. Są w nim co najmniej 4 wykroczenia przeciwko obiektywizmowi dziennikarskiemu, powściągliwości, kulturze i zdrowemu rozsądkowi.
rowerzysta
9 miesięcy temu
a co stało sie z jego rowerem?
bDXWUQkX
ewa
9 miesięcy temu
Tytuł powinien brzmieć "Przestępcy z Polski zatrzymani w Hiszapnii"
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić