Kim jest kobieta ze zdjęcia? Policja prosi o pomoc

132

Policja w Koninie zwraca się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciu. Kobietę odnaleziono na terenie Kopalni Konin w Tomisławicach (woj. wielkopolskie). Nie wie ona ani jak się nazywa, ani gdzie mieszka. Pomimo wielu starań nie udało się ustalić jej tożsamości.

Kim jest kobieta ze zdjęcia? Policja prosi o pomoc
Kim jest kobieta ze zdjęcia? Policja prosi o pomoc (Policja)

Kobieta została odnaleziona 7 listopada w poniedziałek, na terenie odkrywki KWB Konin w Tomisławicach (woj. wielkopolskie). Nie potrafiła przypomnieć sobie jak się nazywa i skąd jest.

Pomimo wielu starań, nie udało się ustalić tożsamości kobiety. Obecnie przebywa ona w Szpitalu Psychiatrycznym w Warcie - czytamy na stronie policji.

Na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Koninie opublikowano dwa zdjęcia kobiety. Policja zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które mogłyby pomóc w ustaleniu jej tożsamości. Liczy się każdy szczegół.

Zobacz także: O. Paweł Gużyński o Tadeuszu Rydzyku: chłopek-roztropek polskiego Kościoła

Osoby, które rozpoznają wizerunek kobiety proszone są o kontakt pod nr tel. 47 77 52 143 lub 603 115 537 oraz pisząc na adres e-mail rzecznik.konin@po.policja.gov.pl.

Kobieta jest Polką

Jak podaje portal tvn24.pl, okolicznością wskazują na to, że odnaleziona kobieta jest Polką. Mówi biegle w naszym języku i nim porozumiewała się z policjantami. Mundurowum przedstawiała się, ale robiła to w różny sposób, podając inne imiona.

Przeglądaliśmy bazy osób poszukiwanych, zaginionych, ale nie takiej kobiety w nich nie ma. Sprawdzaliśmy też bazę danych po DNA i odciskach palców, ale nigdzie ona nie figuruje (...) Otrzymaliśmy już parę informacji, wszystkie będą weryfikowane przez naszych kryminalnych. Zobaczymy czy pomogą nam one rozwikłać tą zagadkę - tłumaczy Sebastian Wiśniewski, oficer prasowy konińskiej policji.

Jak czytamy, główna siedziba kopalni znajduje się w Kleczewie. KWB Konin powstała w czasie II wojny światowej, kiedy to Niemcy rozpoczęli budowę kopalni wraz z zakładem przeróbczym - brykietownią.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić