Klamka zapadła. Będą zlecać analne testy na COVID-19

567

To już postanowione! W Chinach właśnie zaczął obowiązywać nakaz analnego testu na koronawirusa dla wszystkich obcokrajowców po przekroczeniu chińskiej granicy.

Klamka zapadła. Będą zlecać analne testy na COVID-19
Zdj. poglądowe. (Getty Images)

O analnych testach na koronawirusa Chiny mówiły już od sierpnia 2020 roku. Wtedy jednak bagatelizowano sprawę. Dziś jednak rzeczywistość stała się faktem.

Chiny wprowadziły badania poprzez odbyt jako obowiązkowe dla wszystkich zagranicznych podróżnych przybywających do kraju. Jak podaje The Times UK, chiński rząd uznał, że takie testy zapewniają wyższy stopień dokładności niż inne metody przesiewowe w kierunku wirusa.

Li Tongzeng, lekarz zajmujący się chorobami układu oddechowego, powiedział, że wymazy z odbytu są lepsze, ponieważ ślady wirusa pozostają dłużej w próbkach kału niż w nosie lub gardle.

Ponadto rzecznik chińskiego MSZ, Wang Wenbin, broni stanowiska rządu, twierdząc, że wiedza o wirusie się rozwija i wszystkie decyzje oparte są na nauce.

[Testy analne na COVID-19 - przyp.red.] są zgodne ze zmianami w sytuacji epidemii, a także z odpowiednimi przepisami ustawowymi i wykonawczymi - powiedział.

Klamka zapadła tuż po tym, jak Japonia poprosiła Chiny, aby zaprzestały przeprowadzania tego typu testów na swoich obywatelach, ponieważ jest to dla nich zbyt duże obciążenie psychiczne.

Niektórzy Japończycy zgłosili do naszej ambasady w Chinach, że zostali poddani testom wymazowym z odbytu, co spowodowało wielki ból psychiczny - powiedział na konferencji prasowej Katsunobu Kato, główny sekretarz gabinetu Japonii.

Chiny poinformowały również, że w ramach nowego wymogu dotyczącego podróży na lotniskach w Pekinie i Szanghaju, pojawią się tzw. węzły testowe.

Zobacz także: Chiny się zbroją. Nowe zdjęcia satelitarne ukazują skalę działań
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić