Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Tak Chiny mówią o muzułmanach. Pekin ruszył z agresywną kampanią

41
Podziel się:

Chiny reagują na rosnącą globalną presję dotyczącą traktowania mniejszości muzułmańskiej. Kraj postanowił rozpocząć prowadzenie agresywnej kampanii sprzeciwiającej się zarzutom.

Tak Chiny mówią o muzułmanach. Pekin ruszył z agresywną kampanią
Rzecznik chińskiego MSZ Wang Wenbin (YouTube, CGTN)

Nadal przybywa oskarżeń wobec Chin. Jak donosi Reuters, krajowi coraz częściej zarzuca się kwestię łamania praw człowieka w Xinjiangu. Zachodni prawodawcy uważają nawet, że w państwie tym dochodzi do ludobójstwa. Pekin stara się odrzucić te oskarżenia, prowadząc agresywną kampanię skupioną na ujgurskich kobietach.

Kampania Chin budzi na świecie wielkie kontrowersje. Państwowi urzędnicy ujawnili dane osobowe ujgurskich kobiet, a także ich prywatne informacje medyczne. Ponadto niektóre z nich oskarżono również o romanse. Sprawie poświęcono nawet wielogodzinne spotkania informacyjne z materiałami przedstawiającymi mieszkańców Xinjiangu.

Aby zganić niektóre obrzydliwe działania mediów, podjęliśmy szereg działań - powiedział Xu Guixiang, zastępca szefa działu reklamy w Xinjiangu.

Sprawę bardzo dokładnie przeanalizował Reuters. Recenzja objęła dziesiątki godzin prezentacji z ostatnich miesięcy, setki stron literatury oraz wywiady z ekspertami. Ich zdaniem prowadzona przez Chiny skrupulatna kampania jest wyrazem obaw rządzących, które dotyczą potencjalnej utraty kontroli nad sytuacją. Obserwatorzy podkreślają, iż fakt, że w obozach jest tak wiele nieagresywnych kobiet, pokazuje tylko, że nie mają one nic wspólnego z terroryzmem.

Jednym z powodów, dla których Partia Komunistyczna jest tak zaniepokojona tymi zeznaniami kobiet, jest to, że podważa to ich początkową przesłankę dotyczącą tego, co tam robią - zauważył James Millward, profesor historii Chin na Uniwersytecie Georgetown.

Chiny walczą z Ujgurami

Chiny przetrzymują około milion ludzi w obozach w Xinjiangu. Działania te tamtejszy rząd centralny nazywa przeciwdziałaniem terroryzmowi. Większość uwięzionych osób to właśnie Ujgurzy. Według aktywistów i zachodnich polityków dochodzi tam do tortur, przymusowej pracy, czy sterylizacji. Amerykańskie porozumienie ponadpartyjne nazwało działania te ludobójstwem Ujgórów. Stanowisko przyjęły parlamenty Holandii i Kanady. Kraj stoi w obliczu gigantycznych sankcji. Pekin odrzucił wezwania do przeprowadzenia niezależnego śledztwa ONZ w tej sprawie.

Zobacz także: Wypadek w parku rozrywki w Chinach. Przerażające nagranie jednego z poszkodowanych
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(41)
darek
rok temu
CHRLD to kolejne imperium zła i stoi dla zachodu po drugiej stronie barykady stanowiąc tzw. zagrożenie na wielu płaszczyznach, ale nie o to chodzi. Może tak ci słusznie oburzeni hipokryci broniący muzułmanów przypomną sobie i eksterminacjach w Afganistanie, Iraku, Libii i Syrii przy udziale swoim i wyszkolonych przez nich bandytów ISIS i talibów. Turcja do tej pory prowadzi eksterminację Kurdów i wymordowała Ormian, ale o tym sza bo to sojusznik(?), tak?
Myslę, więc j...
rok temu
,,żóta rasa zaleje cały świat'' - przepowiednia
stop totalita...
rok temu
Problem jest również w ogromnej agenturze wpływu która atakuje USA a wychwala Komunistyczną Partię Chin
Lilu
rok temu
Ujgurów, nie Ujgórów !!!
cynik
rok temu
Najwięcej do powiedzenia w sprawie praw człowieka ma USA prowadzące wojny i mordujące rodziny na całym świecie. Do któregokolwiek kraju nie wsadzą swych paluchów w ramach wprowadzania tzw. demokracji to pozostawiają tylko śmierć i zniszczenie
bolo
rok temu
UWAGA strona Aniela Koparewska b⁣logsp⁣ot. z wirusami -mozesz stracic dane
bolo
rok temu
UWAGA strona Aniela Koparewska b⁣logsp⁣ot. z wirusami -mozesz stracic dane
obcisłe rurki
rok temu
Najgorsze , ze komunistyczna republika Chin zatruła koronawirusem cały świat!!!!!To jest obrzydliwe!!!!!
Popi
rok temu
Chińczycy opanowują cały świat.
Nic
rok temu
Dobra większości ludzi na świecie nie nawidzi tej religii ale to też są ludzie. Pozamykani w obozach jak Żydzi przez Hitlera dawno temu. Poza tym co byście wy zrobili jakby nagle cały świat zaczął nie nawiedzić chrześcijan i chciał tą religię zniszczyć.
czloax
rok temu
Ale zabijanie 140tys rocznie chrześcijan nie robi na tych organizacjach żadnego wrażenia bo słowem nie wspominają.
Wagabunda
rok temu
Tak należy postępować z tą plagą. Wszelkiemu terroryzmowi należy wydać walkę, najlepiej prewencyjną. Najważniejsze-DKUTECZNĄ
polo
rok temu
Prawidłowe podejście.
Monika
rok temu
Chinom to świat tak naprawdę może SKOCZYĆ i sie pobujać.W kwesti muzułmanów jestem z Chinami.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić