Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Nowy test na COVID-19. Wynik poznasz w 12 sekund!

7

Zupełnie nowy test na koronawirusa opisali amerykańscy naukowcy. Jak zapewniają, może on wykryć przeciwciała w zaledwie 10-12 sekund. I potrzebne jest do tego tylko 5 mikrolitrów krwi.

Nowy test na COVID-19. Wynik poznasz w 12 sekund!
Nowy test na koronowirusa (PAP, PAP, EPA, FABIO FRUSTACI)

Naukowcy z USA, a dokładnie z Carnegie Mellon University w Pittsburghu, opisali nowy test na koronawirusa. Jak twierdzą, wykrycie infekcji jest ekspresowe. Swoje wnioski zawarli w artykule opublikowanym na łamach "Advanced Materials".

Nowy test na koronawirusa. Wyniki podaje błyskawicznie

Badania przytacza RMF24. Wystarczy 5 mikrolitrów krwi i zaledwie 10-12 sekund, by poznać, czy jesteśmy zakażeni koronawirusem, czy nie. Amerykańscy naukowcy uważają, że test wykrywa przeciwciała nawet wtedy, gdy ich stężenie jest bardzo niskie.

Wykorzystaliśmy najnowsze osiągnięcia w dziedzinie materiałów i wytwarzania, np. trójwymiarowy druk nanocząstek, aby stworzyć urządzenie, które szybko wykrywa przeciwciała związane z COVID-19 - podkreśla cytowany przez RMF24 prof. Rahul Panat, współautor wynalazku.

Wyniki takiego testu na koronawirusa są znane niemal od razu. Po tym jak elektrochemiczna reakcja zachodzi w urządzeniu, wynik jest przesyłany na smartfona.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić