Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Morawiecki oburzony po materiale TVN. Napisał długi post na Facebooku

146
Podziel się:

TVN24 wyemitowało w sobotę program "Kłamstwo vatowskie", przedstawiający sprawę walki rządu PiS z tzw. mafiami podatkowymi. Materiał w złym świetle ukazuje działania rządu, posądzając władze o zniekształcanie faktów. Premier Morawiecki odniósł się do zarzutów na Facebooku.

Morawiecki oburzony po materiale TVN. Napisał długi post na Facebooku
Premier odniósł się do zarzutów dziennikarzy Superwizjera (PAP)

Reportaż wyemitowany w sobotę w Superwizjerze na antenie TVN24 traktował o przestępcach podatkowych, zajmujących się wyłudzaniem VAT-u. Dziennikarze w materiale zasadniczo niepochlebnie wyrażają się o działaniach rządu w tej sprawie, zarzucając mu brak skuteczności. 

W latach 2018-2019 Skarb Państwa, według Ministerstwa Finansów, na oszustwach vatowskich stracił prawie 17 miliardów złotych, a odzyskał zaledwie 150 milionów. To mniej niż jeden procent kwoty – mówią w materiale dziennikarze Superwizjera.

Premier Mateusz Morawiecki bardzo szybko odpowiedział na przedstawione w programie dane. "Stop fake news" - napisał premier na Facebooku - to "zafałszowana próba zdyskredytowania polityki fiskalnej rządów Zjednoczonej Prawicy".

"Kłamstwa vatowskie". Premier odpowiada

Prawda jest taka, że od 2015 roku zmniejszyliśmy lukę VAT o około połowę. To nie jest zmiana statystyczna. To jest prawdziwa rewolucja w zarządzaniu budżetem państwa - napisał w poście na Facebooku szef polskiego rządu.

Dodał, że od 2016 do 2019 roku wpływy z VAT powiększyły się o 47 proc., z PIT 46,7 proc., a z CIT o 54,7 proc.

Ktoś powie, że to tylko liczby. Otóż wcale nie. To są realne pieniądze, które zasiliły wszystkie programy społeczne i inwestycyjne w ostatnich latach. Bez nich Program 500 Plus, Program 300 Plus, 13. Emerytura, Program Maluch Plus czy ogromny, o ok. 90 proc, przyrost wydatków na cele związane z osobami niepełnosprawnymi (z 15.5 do ponad 29 mld) – te działania po prostu nie mogłyby zostać zrealizowane - kontynuuje premier.

Przedstawiciele opozycji natomiast w obliczu danych przedstawionych w materiale zapowiedzieli już realne działania. "W poniedziałek złożymy wniosek o nadzwyczajne posiedzenie Komisji Finansów Publicznych" napisał na Twitterze Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(146)
Bezebeusz
rok temu
Gdyby Hitler mial PiSowskich speców od propagandy, to świat do dzisiaj nie wiedzialbt że III Rzeszaprzegrala wojnę...
aaaaaaaaaaa
rok temu
uuuuuuuuuuuuuuuuuu
Wolny Polak
rok temu
Szkoda że w naszym kraju można kreować myśli tylko po niemieckiej opcji
123456
rok temu
oburzył się ten uczciwy
marian
rok temu
jak tak dobrze jest to gdzie są ci złodzieje pan kłamie panie Morawiecki jak zawsze gdyby jacyś politycy podali by pana do sądu to znowu byłby pan uznanym kłamcą i to nie pierwszy raz
obserwator
rok temu
Jeśli jest tak dobrze to dlaczego wprowadzili ponad 30 nowych podatków . watu nie wystarcza na nagrody ?
Jarek
rok temu
Brawo Pan Premier - takich ludzi nam trzeba! Teraz zarazo weź się za Rydzyka!
xyz
rok temu
Przez 8 lat w rządzie Donalda Tuska (…) 50 miliardów VAT-u rocznie było kradzione.
Obiektyw
rok temu
I to jest właśnie opozycja, pandemia jest, Polska jest w trudnej sytuacji przez covid i lockdown, a oni zajmują się szukaniem haka na rząd i robieniem złego PR-u rządowi.
olaf
rok temu
Popieram premiera w tej kwestii, dobrze że naprostował ten zalew fake newsów i przedstawił realne statystki.
Corn
rok temu
Opozycja zalewa nas ogromem fake newsów, w dobie technologii i tak jest ich sporo, a oni jeszcze dokładają, te szczujnie TVNowska powinno się usunąć.
Polak
rok temu
Jak długo jeszcze będziemy tolerować kłamstwa TVNu??Ta stacja chce całkowicie sponiewierać Polskę i poniżyć Polaków, zależy im tylko na propagandzie opozycji.
Maderak423
rok temu
Kolejne kłamstwa TVN, które mają deprecjonować premiera Morawieckiego, stop szerzeniu fake newsów.
Monic
rok temu
TVN może kłamliwie atakować rząd, ale to ten rząd najwięcej zrobił w sprawie walki z mafiami.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić