o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Zmiany w programie 500 plus w 2021 roku. Nie czekaj do ostatniej chwili

2
Podziel się

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przypomina, że od 1 lutego 2021r. można składać drogą elektroniczną wnioski o dodatek "500 plus" na nowy okres świadczeniowy .

Zmiany w programie 500 plus w 2021 roku. Nie czekaj do ostatniej chwili
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przypomina, że od 1 lutego 2021r. można składać drogą elektroniczną wnioski o dodatek "500 plus" na nowy okres świadczeniowy . (PAP)
bEDkLTnp

Świadczenie wychowawcze "Rodzina 500 plus" wypłacane jest co miesiąc w wysokości 500 zł wszystkim dzieciom do 18. roku życia bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśla, że w tym roku następuje zmiana związana z terminem składania wniosków o "500 plus" oraz z ustalaniem okresu świadczeniowego. Od 2021 r. prawo do dodatku będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

bEDkLTnr

Od 1 lutego składanie wniosków

Aby rodzice uzyskali prawo do świadczenia wychowawczego od 1 czerwca 2021 r., wnioski będzie można składać już od 1 lutego 2021 r. drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu Empatia, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS. Natomiast złożenie dokumentów osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty, będzie możliwe od 1 kwietnia.

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku - podkreśliła minister Maląg.

Minister Maląg podkreśla, że złożony wniosek w okresie od 1 do 31 maja danego roku oznacza, że świadczenia za czerwiec i lipiec zostanie wypłacone nie później niż do 31 lipca tego roku. Z kolei wniosek złożony od 1 do 30 czerwca to wypłata przyznanego świadczenia za miesiące czerwiec, lipiec i sierpień maksymalnie do 31 sierpnia tego roku.

bEDkLTnx
Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku. Nie warto zwlekać - tłumaczy minister.
Zobacz także: Program 500+ pozostaje. "Na polityce rodzinnej nie oszczędzamy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDkLTnS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
sygnały dnia
8 miesięcy temu
nudne to wasze straszenie a ile komentarzy!!!!!!!!!!!!!
Brak słów
8 miesięcy temu
Dobry sposób żeby zaoszczędzić...czysta perfidia prostackich chwytów. ciekawe ilu rodziców dowie się po fakcie, że powinni byli złożyć wniosek...premia za ten pomysł dla wszystkich z ministerstwa.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić