o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Klasztor Rydzyka skrywa straszliwą tajemnicę. Wiadomo, czemu służył

109
Podziel się

Ojciec Tadeusz Rydzyk to jeden z najbardziej kontrowersyjnych duchownych w naszym kraju. Na co dzień redemptorysta zamieszkuje klasztor, który skrywa straszliwą tajemnicę. Niegdyś był zajmowany przez niemieckich żołnierzy.

Klasztor Rydzyka skrywa straszliwą tajemnicę. Wiadomo, czemu służył
Ojciec Rydzyk mieszka w klasztorze, który ma mroczną przeszłość (ONS)
bDyNmiGJ

Jak wszyscy dobrze wiedzą, o. Tadeusz Rydzyk osiedlił się w Toruniu i tam też żyje. Na co dzień mieszka w domu zakonnym Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. To klasztor należący do redemptorystów.

Jak zauważa "Super Express", ten budynek skrywa mroczną tajemnicę. Powstał w 1927 roku i od razu został zajęty przez duchownych, ale później został przejęty przez Niemców. Stało się to przy okazji II wojny światowej.

bDyNmiGL

Klasztor o. Rydzyka w trakcie wojny. Czemu służył?

Niemcy przekształcili klasztor w koszary wojskowe. Zakonnicy byli natomiast więzieni. Po wojnie natomiast część domu zakonnego przerobiono na technikum elektroniczne, a później na samochodowe.

Budynek wrócił w ręce redemptorystów po upadku komunizmu. Aktualnie mieszka tam ok. 30 osób. Na luksusy - według relacji ojca Rydzyka z 2011 roku - duchowni nie mogą liczyć.

bDyNmiGR
Panie premierze, może pan przyjść do mojego pokoju, zobaczyć jak ja mieszkam. W klasztorze, normalnie: łóżko, szafa, biurko, krzesło. Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo. Jak przyjechałem do Torunia, to przez trzy lata co najmniej spałem na materacu. Nie było łóżka, nie było czasu się postarać, a współbraciom nie chciałem zawracać głowy - mówił o. Tadeusz Rydzyk do ówczesnego premiera Donalda Tuska.
bDyNmiHm
KOMENTARZE
(109)
Herszt
2 miesiące temu
Panu Rydzykowi i Kaczyńskiemu zawdzięczany podział na sorty, nienawiść. Rydzyk długo pracował w swoich mediach na taką Polskę. W swoich mediach każde złe postępowanie nazywał komuną, opluwał niewinnich ludzi, gdy tylko nie popierali kościoła i kleru. Ewidentnie popiera biskupów w ukrywaniu pedofilii i dał temu wyraz w kilku wypowiedziach. Był upominany przez Jana Pawła II, jednak do dziś jest nietykalny. Opowiada bzdury o swoim ubóstwie, ale przy takich pieniądzach może mieć wszystko. Kiedyś niezbyt się lubili z księdzem Jankowskim, bo jeden z nich miał lepszą wersję Maybacha. Ten facet jest materialistą i nie rozumie i potrafi wyciągać pieniądze od ludzi biednych. Czy płatna modlitwa jest Bogu miła? Przecież to kpiny z boga przez kler i duchownych. Czy miłe, byłoby dla ciebie, gdyby ktoś cię chwalił za pieniądze i wiedziałbyś o tym fakcie?
Karol
2 miesiące temu
Pani Rydzyk waść Pan wstydu oszczędź Ojczyźnie. Gość żyje skromnie, pokój w klasztorze to pokazówka, a dla siebie bogate salony i oddani wierni, lokaje i pokojówki, tyle dobrego że kota jeszcze nie ma- bo za pewne wódz narodu mu nie odda.
polecam
2 miesiące temu
Może tak dla Rydzyka "Nasz nowy dom" Taki biedny pasterz..
bDyNmiHn
Wierzaca
2 miesiące temu
Gdzie przysiega pokory skromnosci I ubustwa,pycha rozpasanie I obzarstwo ....
Waw
2 miesiące temu
Został zajęty przez Niemców "przy okazji" drugiej wojny światowej. Wielka mi okazja, które pochłonęła życie 6 mln. Polskich obywateli.. drobiazg
Najnowsze komentarze (109)
Boss
3 tyg. temu
Widzieliście jakie emerytury płaci państwo proboszczom i biskupom? Proboszcz do 5 tysięcy zł, biskup do 10 tys. miesięcznie. A głupi naród na to pracuje, finansuje religię w szkołach i jeszcze w międzyczasie na tacę nosi.
Na prezydenta
miesiąc temu
Rydzyk na prezydenta! W koncu bylby porzadek w tej Polsce...
ARCTOS
2 miesiące temu
No nie, akurat w to uwierzę!
MaYbacH
2 miesiące temu
Należy go przepuścić jak najprędzej przez algorytm prawdy !
hehe
2 miesiące temu
przecież rydzyk ,to tez krzyżak,bo ma taką sama patronkę ,jak oni.to co sie dziwić ,że zajał wojskowe koszary SS
Roro
2 miesiące temu
ojciec ? moze faktycznie,a ile pociech ma ?
tw_oskar
2 miesiące temu
No bo rydzyka wymyślili niemcy, tow rydzyk miał pewien epizon u zachodnich sąsiadów, nikt nie wie co tam robił, ale możemy sie domyślać
obs
2 miesiące temu
Fe ! klasztor tam ,gdzie byli niemieccy żołnierze.Jak tak można się poniżać
bDyNmiHf
amerol
2 miesiące temu
Kazdy na Sadzie Bozym zostanie rozliczony . KAZDY
ojtamojtam
2 miesiące temu
Były tam koszary, szkoła, a teraz zamieszkuje tam 30 zakonników. To dopiero asceza, na powierzchni, na której mieściło się 1000 żołnierzy, lub uczniów !!!
Madzia
2 miesiące temu
To jeden z najbogatszych Polaków a zgrywa takiego bidulka. Podatków nie płaci, Kaczor daje dotacje na utrzymywanie kleru, zamiast wspomoc tych którzy naprawdę potrzebują. Służba na zawołanie. Rzygać się chce, jak to widzę. I ciągle mało, mało, dajcie jeszcze
Maciek
2 miesiące temu
Przykazanie ósme: nie mów fałszywie przeciw bliźniemu swemu.
anonim
2 miesiące temu
jaki z niego jest ksiadz niech powie gdzie mial swiecenia kaplanskie w jakim miescie i dlaczego w 1986 roku przed przejsciem granicznym chyba z czechami albo endre wysiadl z autokaru i zniknal na pul roku co tam robil
maciek
2 miesiące temu
gdzie jest gdańska stocznia
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić