o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Gwałcili studentki. Tak ukarał ich Kim Dzong Un

478
Podziel się

W stolicy Korei Północnej miało dojść do publicznych egzekucji i masowych wygnań związanych z działalnością przestępczą studentów Uniwersytetu Medycznego w Pjongjangu - podaje portal Daily NK.

Gwałcili studentki. Tak ukarał ich Kim Dzong Un
(Getty Images)
bDzLdfbF

Na posiedzeniu Biura Politycznego Komitetu Centralnego, które miało miejsce 15 listopada, skrytykowano działalność przestępczą na Uniwersytecie Medycznym w Pjongjangu. Sprawa dotyczy wykorzystań seksualnych.

Jak podaje anonimowe źródło portalu Daily NK, studenci z Uniwersytetu Medycznego w Pjongjangu byli zaangażowani w "akty antysocjalistyczne", które były przyczyną ​​samobójstwa dziewczyny. Ujawnienie tego incydentu doprowadziło do ukarania wszystkich zaangażowanych.

bDzLdfbH

Informator portalu donosi o czterech synach pracowników Komitetu Centralnego uczących się na powyższej uczelni, którzy popełnili "antysocjalistyczną" zbrodnię. Mężczyźni wielokrotnie wykorzystywać seksualnie studentki. Potem płacili im za milczenie.

W sierpniu jedna z wykorzystywanych dziewczyn odebrała sobie życie. Matka ofiary bezpośrednio zaapelowała do komitetu partyjnego uniwersytetu o ukaranie winnych studentów. Władze uczelni nie podjęły jednak żadnych działań w tej sprawie.

Ostatecznie matka zdecydowała się dostarczyć list informujący o zbrodni do Komitetu Centralnego. Kiedy sprawa w końcu dotarła na szczyt władzy, komitet partyjny uczelni został dokładnie sprawdzony przez Departament Organizacji i Poradnictwa.

bDzLdfbN

Uniwersytecka komisja partyjna wykorzystywała swoje uprawnienia, aby nie ujawniać zbrodni studentów. Partyjni funkcjonariusze bezpieczeństwa, którzy nie przedstawili odpowiednich petycji procesowych lub postępowali niezgodnie z prawem w tej sprawie, zostali wydaleni z partii, pozbawieni stanowisk lub zwolnieni i zesłani na prowincje wraz z rodzinami do pracy w kopalni.

Czterech studentów płci męskiej z Uniwersytetu Medycznego w Pjongjangu uczestniczyło w dobrze znanym incydencie sprzed około dziesięciu lat, kiedy mieli 13-14 lat. Zostali przyłapani na korzystaniu z usług seksualnych w dzielnicy Pyongchon-guyok. W tym czasie byli zamknięci, ale po siedmiu dniach wypuszczeni dzięki mocy rodziców - podał informator.
Nawet urzędnicy Ministerstwa Ubezpieczeń Społecznych z tej sprawy zostali tym razem wygnani za to, że nie udało im się "zdusić antysocjalistycznej działalności w zarodku" - podaje Daily NK.

W końcu władze Korei Północnej zdecydowały o publicznej egzekucji czterech studentów Uniwersytetu Medycznego w Pjongjangu. Rozstrzelał ich ponoć pluton egzekucyjny. Władze zdecydowały się na publiczną egzekucję prawdopodobnie dlatego, by ostrzec ludzi przed "antysocjalistycznymi" aktami oraz zaszczepić w ludziach ostrożność i strach.

bDzLdfbO
Zobacz także: Kim Dzong Un zwołał naradę. Wszystko przez pandemię koronawirusa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzLdfbP
bDzLdfci
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(478)
olo
2 miesiące temu
Hmm, akurat takie podejście mi się podoba, nie żebym popierał reżimy ale kary w tzw. "demokracji" za ciężkie przewinienia są śmieszne - klimatyzowana cela, wyzywienie i opierunek za darmo i gry do playstation. Do kopalni łajdaków, za darmo, przynajmniej fedrowanie węgla zacznie się opłacać.
Bitcoin
2 miesiące temu
Ktoś czyta tekst napisany przez waszych stażystów z brakiem talentu ? Składnia zdania powala na kolana.
Romero
2 miesiące temu
U nas dla samych polityków i rządzących zabrakło by kopalni. Nie popieram rządzących w Korei Północnej ale taki rodzaj kary powinień znaleść się w naszym kodeksie karnym. Humanitarny.
bDzLdfcj
Ewa
2 miesiące temu
Tak powinno byc i nie tylko za gwalt.Za korupcje.A u nas bezprawie.Wolna amerykanka dla ........
ccc
2 miesiące temu
to jest sprawiedliwość i nieuchronność kary, popieram
Najnowsze komentarze (478)
Klakier
1 tyg. temu
W Ameryce też tak stosują tylko humanitarnie na krześle elektrycznym gotują aż dym leci z pod dekla .
Klakier
1 tyg. temu
Władze zdecydowały się na publiczną egzekucję prawdopodobnie dlatego, by ostrzec ludzi przed "antysocjalistycznymi" aktami oraz zaszczepić w ludziach ostrożność i strach.To nie prawdopodobnie a pewnie wprowadzić porządek i ład i wytępić pasożytów społecznych.
Wujek z USA
3 tyg. temu
W Chinach tez gwałciciele są skazywani na karę śmierci, ale wykrywalność jest niska z powodu fałszywych oskarżeń.
Wujek z USA
3 tyg. temu
Przestępcy zostali ukarani jak aparatczycy partii zostali przyciśnięci do muru.
Ubogi
2 miesiące temu
Tutaj chodzi najprawdopodobniej o czystki na wzór czystek stalinowskich, dyktator pozbywa się nieposłusznych w najokrutniejszy sposób rozstrzeliwując publicznie ich dzieci. System propagandowy funkcjonuje doskonale a większość naszych obywateli nie znający historii i realiów nabiera się na to jak widzę po wpisach. Nic dziwnego, że wybraliśmy sobie PiS, która to najlepiej umie uprawiać propagandę dla ubogich.
Specnaz
2 miesiące temu
Nie popieram okrutnego zachowania obecnych władz korei północnej wobec i tak biednego sterroryzowanego ubogiego społeczeństwa przez reżim które głoduje z dnia na dzień taki system kar przydał by się w polsce zboczeńcom dzieci,kobiet oraz za okrótne morderstwa na dzieciach , kobietach i mężczyznach.Dzisiaj przestępca jest chroniony ma przywileje dostęp do telewizora, szlugi ,łaznia ,bibloteka,obiadki no i metraż celi jak mu nie pasuje to ma prawo pisac do dyrekcji zakładu karnego. W korei północnej nie do pomyslenia odrazu miał by czape bał by się nawet pomyśleć a co dopiero poprosić no i egzekucja rodziny do piątego pokolenia o posiłku czy kompieli w łazni mógł by tylko pomażyć. Jego największym szczęściem, pragnieniem życiowym było by proszenie boga o przeżycie godziny, dnia lub miesiąca za takie przestępstwo.
R3x
2 miesiące temu
Studenci mieli 13 - 14 lat sprawa wyszła na jaw po 10 i "ponoć" był pluton egzekucyjny. Kto to pisze? Zadaję pytanie: To jest dziennikarstwo???
mark
2 miesiące temu
U nas nie ma kto się tym zająć. Najgorsze, że wybitych wielu np. księży doprowadziłoby do zamknięcia naszym władcom kościołów.
bDzLdfcb
to ja
2 miesiące temu
Byłem wśród tych czterech rozstrzelanych. Wcale nie bolało...
Kicia Kubuś
2 miesiące temu
To jest dobra kara gdyby tak surowo karać przestępców na świecie byłoby mniej zbrodni
jabadabadu
2 miesiące temu
Nic się nie da zrozumieć. Piszecie o gwałtach studentów na studentkach a w tekście, że jak mieli 13-14 lat, to korzystali z usług seksualnych?
Che
2 miesiące temu
Daj nam losie Kima, by wytrzebił całą prawicę w Polsce. Do kamieniołomów z nią, niech odrabia winy wobec narodu.
Frank
2 miesiące temu
Kim very well. The Girls and student women shall be free. Thank you Mr president Kim. Rape is not acceptable, never.
golec
2 miesiące temu
Super, ale żeby nie było hipokryzji to może Kim niech rozstrzela też samego siebie za to że korzystał z usług seksualnych specjalnie dla niego porwanych przez służby specjalne młodych kobiet
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić