Klauzula sumienia dla nauczycieli? Kontrowersyjny pomysł Ordo Iuris

1607
Podziel się:

Ochrona dzieci przed tęczowym piątkiem i prawne narzędzia do obrony przed "atakami na wielkich Polaków" to zapisy jakie pojawiły się w nowej publikacji przygotowanej przez ultra prawicowych prawników z Ordo Iuris. W tekście, udającym prawny dokument pojawia się też mowa o "chrystianofobii".

Klauzula sumienia dla nauczycieli? Kontrowersyjny pomysł Ordo Iuris
a, krucyfiks, krzy�, lekcja religii, religia, symbol religijny, symbole religijne, symboliczne, szko�a, tablica, W�ochy (PAP)

Autorzy "Vademecum katolika" przekonują, że w Polsce coraz częściej dochodzi do ataków na członków Kościoła Katolickiego, a wyznawcy tej religii są szykanowani. Dlatego przygotowali specjalny zbiór porad, które maja pozwolić na skuteczną obronę prawną osobom wierzącym.

Fanatyczna organizacja podkreśla w swojej publikacji, że prawa katolików są łamane, a do nich samych po pomoc zgłaszają się "tysiące osób", którym utrudniany jest dostęp do sakramentów oraz praktyk religijnych.

"Ostatnia dekada to również coraz częstsze ataki na chrześcijan, ich miejsca kultu oraz symbolikę religijną" - piszą twórcy Vademecum Katolika, a prezes ultrakatolickiej organizacji Jerzy Kwaśniewski na stronie instytutu dodaje:

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sławomir Broniarz: widać wyraźnie, że edukacja skręca w prawo
Jesteśmy świadkami frontalnego ataku na wiarę i największy dla Polaków autorytet – św. Jana Pawła II. Pierwszym efektem ma być wywołanie w Polsce religijnej, kulturowej, cywilizacyjnej wojny domowej.

Ale na tym nie koniec. W tekście stworzonym przez Ordo Iuris znalazła się także propozycja... klauzuli sumienia dla nauczycieli. Twórcy kuriozalnego zapisu zdają się pomijać fakt, że polska szkoła jest z gruntu instytucją o świeckim charakterze.

W przypadku podjęcia wobec nauczyciela próby narzucenia określonego sposobu postępowania ma on prawo odmówić wykonania nałożonego obowiązku - piszą w swojej publikacji.

"Eksperci" OI zapominają jednak, że "klauzula sumienia" dla nauczycieli czy pracowników nie ma żadnych umocowań w polskim prawie i zwyczajnie nie może nikogo obowiązywać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić