Kłęby dymu nad Rosją. Koszary stanęły w ogniu

Strażacy w rosyjskim Nowoczerkasku walczyli w nocy z pożarem, który wybuchł w koszarach przeznaczonych dla wojskowych 150. dywizji strzelców zmotoryzowanych. Przyczyny jeszcze nie są ustalone. Wiadomo, że spłonął nowy budynek, który został oddany do użytku w 2016 roku.

Kłęby dymu nad Rosją. Koszary stanęły w ogniu
Płoną koszary dla wojskowych (Twitter)

Jak podaje lokalny portal donday.ru, do zdarzenia doszło we wsi Persianowski w okolicach Nowoczerkaska w obwodzie rostowskim, nieopodal granicy z Ukrainą. W ogniu stanęły koszary, przeznaczone dla żołnierzy 150. dywizji strzelców zmotoryzowanych.

Płoną koszary w Rosji

Pożar wybuchł wczesnym rankiem 27 grudnia w pobliżu ulicy Kadamowskiej - donoszą lokalne media. Ogień zniszczył jeden z budynków wybudowanych w 2016 roku. Na nagraniu, które pojawiło się w mediach społecznościowych, widać, jak dwupiętrowy budynek stanął w ogniu, a czarny dym rozprzestrzenia się po całej wsi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gen. Szymczyk nie był sam. "Ta osoba powinna mieć wiedzę"

Na miejscu przez całą noc pracowały strażacy i przedstawiciele regionalnego ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych. Służby nie komentują tej sprawy. Władze również nie mówią o przyczynach incydentu, nie podają też, czy ogień został już ugaszony.

Seria pożarów w Rosji

To kolejny taki incydent w Rosji. W ciągu ostatnich dwóch tygodni doszło do pożaru m.in. w centrum handlowym w Moskwie, elektrociepłowni w Permie, w magazynie na lotnisku w Kursku oraz rafinerii ropy naftowej na Syberii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W ostatnich miesiącach co kilka dni napływają doniesienia o licznych pożarach, które wybuchają na terytorium całej Rosji. Płoną zarówno obiekty wojskowe, m.in. koszary i komendy uzupełnień, jak też magazyny paliw, obiekty komercyjne i przemysłowe.

W grudniu doszło również do ataków na rosyjskie lotniska wojskowe w pobliżu miast Riazań i Engels, gdzie uszkodzono samoloty wykorzystywane do wystrzeliwania pocisków w kierunku Ukrainy.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić