aktualizacja 

Kłopoty Jacka Kurskiego. TVP i setki procesów sądowych

TVP była stroną w 415 procesów sądowych, w 100 przypadkach dotyczy one ochrony dóbr osobistych - podaje portal Wirtualnemedia.pl. Firma co prawda nie podaje, w ilu procesach została pozwana, a w ilu to ona skierowała sprawę do sądu.

Kłopoty Jacka Kurskiego. TVP i setki procesów sądowych
Jacek Kurski (PAP, Rafał Guz)

Jak podaje branżowy portal Wirtualnemedia.pl, co roku Telewizja Polska jest stroną w setkach procesów dotyczących praw autorskich, w 2021 roku było 100 takich przypadków, w 2020 r. było ich jeszcze więcej - 114, a w 2019 roku - 82.

Najwięcej spraw dotyczy dóbr osobistych

Najczęściej dotyczy to materiałów, które TVP pokazuje w swoich kanałach telewizyjnych i serwisach internetowych, głównie informacyjnych i publicystycznych. Rządzona przez Jacka Kurskiego stacja nie podaje jednak, w ilu procesach została pozwana, a w ilu to ona skierowała sprawę do sądu.

Ze wszystkich rozpoczętych procesów skończyło się sześć - w sprawie dóbr osobistych. Najwięcej spraw sądowych dotyczy odwołań od decyzji ZUS. W 80 przypadkach TVP procesowała się w sprawie zapłaty, a 37 takich spraw już się zakończyło.

Ponad 400 spraw w sądzie

TVP jest stroną w sądzie również w innych przypadkach. Są to m.in. postępowanie karne, kwestie związane z prawem pracy, udostępnienie informacji publicznej, naruszenie praw autorskich, postępowanie upadłościowe, postępowania cywilne, skargi KRRiT oraz naruszenia Prawa prasowego.

Wirtualnemedia.pl podkreśla, że w 2021 roku Telewizja Polska na wydatki reprezentacyjne, usługi prawne, marketingowe, public relations, doradztwo oraz badania rynku i opinii publicznej przeznaczyła ponad 54 mln zł i nie wiadomo, ile z tej kwoty poszło na zewnętrznych prawników.

Zobacz także: Leszczyna o Morawieckim. "Do klasy Tuska dzielą go lata świetlne"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić