Wyrzuciła przez okno fortunę. Dramat seniorki na Podlasiu

509

Do mieszkanki Białegostoku (woj. podlaskie) zatelefonował – jak się przedstawił – funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego. Ostrzegł 88-latkę, że przestępcy wybrali ją na kolejną ofiarę kradzieży. W rzeczywistości był oszustem, który wyłudził od seniorki oszczędności.

Wyrzuciła przez okno fortunę. Dramat seniorki na Podlasiu
88-latka padła ofiarą kradzieży. Złodziej podał się za funkcjonariusza CBŚ (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, VioNet)

Jak relacjonuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, oszust zadzwonił do seniorki na telefon stacjonarny. Okłamał 88-latkę, że jest funkcjonariuszem CBŚ i członkiem zespołu, która rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą.

Udawał funkcjonariusza CBŚ. Seniorka straciła 135 tysięcy złotych

"Funkcjonariusz CBŚ" ostrzegł 88-latkę, że padnie ofiarą napaści, gdy będzie odbierała list polecony. Przekonywał seniorkę, że jej oszczędności są w stanie skutecznie zabezpieczyć tylko policjanci.

Fałszywy policjant zapewnił seniorkę, że pieniądze wrócą do niej, gdy tylko niebezpieczeństwo zostanie zażegnane. Na swoje nieszczęście 88-latka dała wiarę "funkcjonariuszowi CBŚ" i spakowała swoje oszczędności – 135 tys. złotych – a potem, zgodnie z instrukcją, wyrzuciła pieniądze przez okno.

Zobacz także: Zobacz też: Uwaga na fałszywe strony banków. Ekspert o trikach cyberprzestępców

Początkowo seniorka nie zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Dopiero po upływie kilku godzin 88-latka zrozumiała, że zadzwonił do niej fałszywy funkcjonariusz CBŚ i zgłosiła zdarzenie policji.

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zwrócił się do seniorów ze specjalnym apelem. Przypomniał, aby pod żadnym pozorem nie powierzali oszczędności życia nieznanym ludziom, nawet jeśli podają się za stróżów prawa, osoby pełniące funkcje publiczne czy członków rodziny.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić