Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Wyrzuciła przez okno fortunę. Dramat seniorki na Podlasiu

298
Podziel się:

Do mieszkanki Białegostoku (woj. podlaskie) zatelefonował – jak się przedstawił – funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego. Ostrzegł 88-latkę, że przestępcy wybrali ją na kolejną ofiarę kradzieży. W rzeczywistości był oszustem, który wyłudził od seniorki oszczędności.

Wyrzuciła przez okno fortunę. Dramat seniorki na Podlasiu
88-latka padła ofiarą kradzieży. Złodziej podał się za funkcjonariusza CBŚ (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, VioNet)

Jak relacjonuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, oszust zadzwonił do seniorki na telefon stacjonarny. Okłamał 88-latkę, że jest funkcjonariuszem CBŚ i członkiem zespołu, która rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą.

Udawał funkcjonariusza CBŚ. Seniorka straciła 135 tysięcy złotych

"Funkcjonariusz CBŚ" ostrzegł 88-latkę, że padnie ofiarą napaści, gdy będzie odbierała list polecony. Przekonywał seniorkę, że jej oszczędności są w stanie skutecznie zabezpieczyć tylko policjanci.

Fałszywy policjant zapewnił seniorkę, że pieniądze wrócą do niej, gdy tylko niebezpieczeństwo zostanie zażegnane. Na swoje nieszczęście 88-latka dała wiarę "funkcjonariuszowi CBŚ" i spakowała swoje oszczędności – 135 tys. złotych – a potem, zgodnie z instrukcją, wyrzuciła pieniądze przez okno.

Zobacz także: Zobacz też: Uwaga na fałszywe strony banków. Ekspert o trikach cyberprzestępców

Początkowo seniorka nie zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Dopiero po upływie kilku godzin 88-latka zrozumiała, że zadzwonił do niej fałszywy funkcjonariusz CBŚ i zgłosiła zdarzenie policji.

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zwrócił się do seniorów ze specjalnym apelem. Przypomniał, aby pod żadnym pozorem nie powierzali oszczędności życia nieznanym ludziom, nawet jeśli podają się za stróżów prawa, osoby pełniące funkcje publiczne czy członków rodziny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(298)
EwaPe
6 miesięcy temu
Ależ nienawistne komentarze, żadnej empatii. Tragedia narodowa.
Kaśka
6 miesięcy temu
Nie wierzę, że seniorka miała tak duże pieniądze. Moja prababcia zawsze mówi na 2 złote 2 tysiące, na 10 złotych 10 tysięcy itd.
BoiNaCo
6 miesięcy temu
88 lat po co 135 tysięcy? Na kiszonkę...
Łucja
6 miesięcy temu
Ludzie co się dzieje, kiedyś takiego czegoś nie było,a teraz złodziej złodziejem pogania, mało tego nie są złapani,a jak już to i tak się jakoś wywiną od odpowiedzialności karnej. To jest plaga,a jeszcze komentarze też nie doniesienia,opluwanie ludzi którzy dali się na brac
Zdzisław
6 miesięcy temu
Czytając komentarze, szydercze i pełne zawiści, dokładnie widać jak podłymi jesteśmy ludźmi. Dramat, tu nigdy nie będzie dobrze.
Juliusz
6 miesięcy temu
Mojej babci przysłali wiadomość, żeby zapłaciła online za paczkomat, jak nawet nikt nie przesyłam jej paczki. Ale babcia była mądra i nawet w to nie klikała.
Gość
6 miesięcy temu
Chłopaki mieli niezły sztosik 😃
S&D
6 miesięcy temu
I teraz może powiedzieć że jest biedną emerytką której nie stać na nic
DDR
6 miesięcy temu
W większości emeryci labidą że mają ciężko.A tu wykiwali na ponad sto tysięcy.Głupim to trzeba się urodzić.
Cc5
6 miesięcy temu
Głupiego nie żal
tomi
6 miesięcy temu
ile jej zostało?
tomek
6 miesięcy temu
bogata emerytka
Dadick
6 miesięcy temu
Zawsze mnie to zastanawia,gdy emeryci tracą takie wielkie pieniądze, a cały czas słychać tylko jaka to bieda,głodowe emerytury,na leki nie starcza itp.
Marrio
6 miesięcy temu
To pokazuje, że seniorzy kiszą kapuche bo mają jej w brud a innym żalą się, że wszystko drożej i głosują na pisiorów szukając trzynastek i czternastek.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić