o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Antek Kwiatecki
|
aktualizacja

Turyści zarażeni. Koronawirus nad Bałtykiem

333
Podziel się

Rodzina z Poznania wróciła z wakacji w Sarbinowie z koronawirusem. Testy przeprowadzono po tym, jak jedna z czterech osób zaczęła mieć typowe objawy tuż po powrocie do domu. To jednak niejedyne takie przypadki nad Bałtykiem.

Koronawirus nad Bałtykiem. Zarażeni kolejni turyści
Koronawirus nad Bałtykiem. Zarażeni kolejni turyści (East News)
bDezeFxN

Badania wykazały obecność koronawirusa u każdego z poznaniaków. To rodzice, dziecko i babcia. Rodzina wynajmowała dom wypoczynkowy. Podejrzewano, że zaraziła się od właściciela posesji. Tej informacji nie potwierdza jednak Małgorzata Kapłan, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Rodzina przebywa obecnie na kwarantannie. Sanepid skontrolował miejsce, gdzie przebywała w Sarbinowie, ale nie stwierdzono tam nieprawidłowości - poinformowano.

Ognisko koronawirusa nad Bałtykiem. Zarażeni w ośrodku wypoczynkowym

bDezeFxP

Sarbinowo nie jest jedynym kurortem nad Bałtykiem, z którego płyną informacje o nowych przypadkach zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Mowa o Rewalu, gdzie aż 50 osób z jednego ośrodka poddano kwarantannie.

Od osób przebywających w kwarantannie w Rewalu 24 czerwca br. zostały pobrane wymazy do badań, które wykazały zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u czterech osób. Te osoby zostaną ujęte w statystykach województwa śląskiego - mówiła Małgorzata Kapłan.

Coraz więcej opisywanych przypadków znad Bałtyku zdaje się jednak na nic. Wydaje się, że wypoczywający nad morzem turyści zapomnieli o panującej pandemii. Dowodem na to są pojawiające się coraz częściej zdjęcia zatłoczonych plaż, na których widać, że nie wszyscy przestrzegają zaleceń m.in. o zachowaniu dystansu społecznego czy noszeniu maseczek w ludzkich skupiskach.

bDezeFxV

Gdy tylko Polacy przekraczają znak z napisem Krynica Morska, zachowują się tak, jakby epidemia nie istniała, a zakazy nie obowiązywały. Jakby to była strefa wolna od wirusa. Zaczyna się wolna amerykanka - zauważa Jacek Knedler, operator plaży na Mierzei Wiślanej w rozmowie z gazeta.pl.

bDezeFyq
KOMENTARZE
(333)
Znadmorza
4 miesiące temu
Czy może mi ktoś powiedzieć czemu nie ma wirusa w hipermarketach, galeriach w zamkniętych pomieszczeniach,gdzie ostatnio jest dużo ludz? A nad morzem na świeżym powietrzu jest.
BGR
4 miesiące temu
To nie koronawirus szaleje nad Bałtykiem , to dziennikarz zaszalał który napisał ten artykuł.
zzz
4 miesiące temu
W sumie mowa bodaj o 8 (ośmiu) zarażonych osobach, a tytuł "Koronawirus szaleje" ;) Z rzetelnością dziennikarską ma to bardzo mało wspólnego!
bDezeFyr
Pandora
4 miesiące temu
Czy nikt już nie pamięta prezydenta Tanzanii, co odkrył w związku z testami? Przeszło niezauważone, a dawało do myślenia. Żyjemy w strachu nie przed wirusem, ale przed groźbą przymusowej ale za to nie koniecznej kwarantanny, nie ma czegoś takiego jak bezobjawowe przeziębienie, bez kropelek nie ma możliwosci zarażenia się, to kichający ludzie ewentualnie mogą roznosić, ale my MAMY doskonałe systemy odpornościowe, jesli jemy na wpół zprocesowane żarcie, mięcho pełne chemikaliów, warzywa pryskane mnóstwem pestycydów, alkohol etc, to nic dziwnego, że może szwankować. Z internetu usuwane są posty o dobroczynnym wpływie vit C, vit D, cynku, czy chociaż ktoś z Was to zauważył???
111
4 miesiące temu
To dla czego jest zgoda na klonie ,obozy,itp.nad morzem jeśli szaleje wirus.
Najnowsze komentarze (333)
obserwator
3 miesiące temu
Gdzie te kontrole po sklepach? Może nie udało mi się ich napotkać, ale faktem jest, że w wielu sklepach ani personel, ani klienci nie przestrzegają obowiązku noszenia maseczek, a na zwrócenie uwagi milczą, albo odpowiadają,że to przesada. obserwator
Adamc
3 miesiące temu
Co to znaczy topowe objawy koroniavwirusa ? Ta cała pandemia to jedno wielkie oszustwo .
mmm
4 miesiące temu
A ja siedzę z rodziną w domu i nie kuszę losu. Bałtyk? Zimno, drogo, brudno i jeszcze wirus w prezencie. Po cholerę tam jeździć. Czy naprawdę nie można sobie jednych wakacji odpuścić, żeby ŻYĆ. To, ze się nie zna nikogo kto zachorował to nie znaczy, ze wirusa nie ma. Zmarło już PÓŁ MILIONA ludzi, nie tylko chorych na inne choroby, nie tylko starych. Chcecie sprawdzić czy Wam się uda nie zachorować ze śmiertelnym skutkiem? Jak zachorujecie i umrzecie to BĘDZIE ZA PÓŹNO. I nawet nie usłyszycie, że ktoś powie... a nie mówiłam zostańcie w domu? A ja znam kogoś kto miał wirusa i ciężko to przeszedł. Był bliski śmierci. Wtedy inaczej się patrzy na sytuację :(
siema
4 miesiące temu
I dlatego wolę pojechać do Włoch a nie spędzać urlop z polskim bydłem, co nie rozumie co to są zasady bezpieczeństwa.
ghu
4 miesiące temu
Zaglosuje na Dude
pawel
4 miesiące temu
dajcie im święty wafelek ,albo wodę święconą , albo relikwie jp2 +++ zobaczcie czy to działa ?
lol
4 miesiące temu
na biednych nie trafilo, a suwenira z wypoczynku trzeba przywiezc aby mozna sie bylo pochwalic ze wyjazd trafiony
tony
4 miesiące temu
w Ustce w urzędzie miasta z tego co wiem około 30 osób koroną ja nie jestem przeciwny turystom tyle że po jakiego grzmota teraz sie pchają miałem nadzieję ze będzie mniej a tu tłok i fakt jeden sami wirusa roznoszą a był spokój i nie wierzę w jedno że szkoły od września otworzą bo pandemia będzie wzrastać
bDezeFyj
271
4 miesiące temu
Dziwi mnie też to, że korona wirusa nie ma w policji, strażach, wojsku i ja ani moi znajomi nie znają żadnej osoby która byłaby zarażona. A gdzie tu nowa o zgonach? Coś tu nie gra.
gość
4 miesiące temu
myślę że nad morzem jest wirus i to na świeżym powietrzu bo wczasowicze przywieźli go sami a teraz dał znać , pewnie zarazili się gdzieś w Poznaniu
J. R. J
4 miesiące temu
Dlaczego kasujecie komentarze? WSTYD
cowidek
4 miesiące temu
taaaa...maseczka na plaży...kto to wymyśla???
Aga
4 miesiące temu
Bo w marketach w galeriach trzeba zakładać maski i dezynfekcja rąk i zaczęli zwracać uwagę aby ludzie się stosowali do zaostrzeń bo już było że chodzili bez masek ale są kontrole a nad morzem to ludzie bez masek bo nie sposób aby być na plaży w masce i do chodzi do zarażen Dobrze ze są kontrole w sklepach czy ludzie się stosują
Aga
4 miesiące temu
Bo w marketach w galeriach trzeba zakładać maski i dezynfekcja rąk i zaczęli zwracać uwagę aby ludzie się stosowali do zaostrzeń bo już było że chodzili bez masek ale są kontrole a nad morzem to ludzie bez masek bo nie sposób aby być na plaży w masce i do chodzi do zarażen Dobrze ze są kontrole w sklepach czy ludzie się stosują
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić