Antek Kwiatecki| 
aktualizacja 

Turyści zarażeni. Koronawirus nad Bałtykiem

568

Rodzina z Poznania wróciła z wakacji w Sarbinowie z koronawirusem. Testy przeprowadzono po tym, jak jedna z czterech osób zaczęła mieć typowe objawy tuż po powrocie do domu. To jednak niejedyne takie przypadki nad Bałtykiem.

Koronawirus nad Bałtykiem. Zarażeni kolejni turyści
Koronawirus nad Bałtykiem. Zarażeni kolejni turyści (East News)

Badania wykazały obecność koronawirusa u każdego z poznaniaków. To rodzice, dziecko i babcia. Rodzina wynajmowała dom wypoczynkowy. Podejrzewano, że zaraziła się od właściciela posesji. Tej informacji nie potwierdza jednak Małgorzata Kapłan, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Rodzina przebywa obecnie na kwarantannie. Sanepid skontrolował miejsce, gdzie przebywała w Sarbinowie, ale nie stwierdzono tam nieprawidłowości - poinformowano.

Ognisko koronawirusa nad Bałtykiem. Zarażeni w ośrodku wypoczynkowym

Sarbinowo nie jest jedynym kurortem nad Bałtykiem, z którego płyną informacje o nowych przypadkach zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Mowa o Rewalu, gdzie aż 50 osób z jednego ośrodka poddano kwarantannie.

Od osób przebywających w kwarantannie w Rewalu 24 czerwca br. zostały pobrane wymazy do badań, które wykazały zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u czterech osób. Te osoby zostaną ujęte w statystykach województwa śląskiego - mówiła Małgorzata Kapłan.

Coraz więcej opisywanych przypadków znad Bałtyku zdaje się jednak na nic. Wydaje się, że wypoczywający nad morzem turyści zapomnieli o panującej pandemii. Dowodem na to są pojawiające się coraz częściej zdjęcia zatłoczonych plaż, na których widać, że nie wszyscy przestrzegają zaleceń m.in. o zachowaniu dystansu społecznego czy noszeniu maseczek w ludzkich skupiskach.

Gdy tylko Polacy przekraczają znak z napisem Krynica Morska, zachowują się tak, jakby epidemia nie istniała, a zakazy nie obowiązywały. Jakby to była strefa wolna od wirusa. Zaczyna się wolna amerykanka - zauważa Jacek Knedler, operator plaży na Mierzei Wiślanej w rozmowie z gazeta.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić