Kolejna śmierć przy granicy. Strażnicy znaleźli ciało

108

W piątek nad ranem pod Kusińcami w województwie podlaskim odnalezione zostało ciało mężczyzny. Na zwłoki natknęła się Straż Graniczna podczas patrolu. To już siódma śmierć przy granicy.

Kolejna śmierć przy granicy. Strażnicy znaleźli ciało
granica straż graniczna granica państwa (Materiały WP, Adobe)

O zdarzeniu przy polsko-białoruskiej granicy poinformował Onet. Dziennikarze przekazali, że w piątek nad ranem patrol Straży Granicznej znalazł ciało mężczyzny.

Na miejsce wezwana została policja. Przy zmarłym nie znaleziono żadnych dokumentów i na tę chwilę nie udało się ustalić jego tożsamości. Odnotowano, że to już siódma śmierć na granicy. Sprawą zajęła się już Prokuratura Rejonowa w Sokółce (woj. podlaskie).

Obecnie trwają czynności procesowe i identyfikacyjne prowadzone przez policjantów pod nadzorem prokuratora - powiedział w rozmowie z Onetem podinsp. Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

Stan wyjątkowy w Polsce

Stan wyjątkowy został wprowadzony 2 września 2021 na wniosek Rady Ministrów przez prezydenta Andrzeja Dudę. Obejmuje łącznie 115 miejscowości w województwie podlaskim, a także 68 w lubelskim - przy granicy z Białorusią.

1 października prezydent przedłużył stan wyjątkowy o kolejnych 60 dni. Wprowadzenie tego stanu wiąże się z ograniczeniami, m.in. zawieszeniem prawa organizowania i przeprowadzania zgromadzeń czy imprez masowych.

Zobacz także: Opuszczony cmentarz w Kraśniku. Do dziś nagrobki służą za utwardzenie dróg
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić