Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Dramatyczny widok na cmentarzu w Grudziądzu. Zdewastowane groby

34
Podziel się

Bardzo silny wiatr ostatniej doby spowodował ogromne straty na terenie całego kraju. Na cmentarzu farnym w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie) wyrwane drzewo poważnie zniszczyło kilka nagrobków.

Dramatyczny widok na cmentarzu w Grudziądzu. Zdewastowane groby
Na cmentarzu Farnym w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie) wyrwane drzewo poważnie zniszczyło kilka nagrobków. (Wikimedia Commons, Gazeta Pomorska)
bEUfRZDV

Porywisty wiatr, który szalał w czwartek oraz w nocy z czwartku na piątek niemal w całej Polsce, uszkodził domy, samochody, linie energetyczne, łamał drzewa i gałęzie. Wichura spowodowała ogromne zniszczenia na terenie całego kraju.

Na cmentarzu farnym w Grudziądzu silny wiatr przewrócił jedno z większych drzew, które zniszczyło 10 nagrobków. O dramatycznej sytuacji na cmentarzu w Grudziądzu informuje "Gazeta Pomorska".

bEUfRZDX
Wyrywane korzenie całkowicie zdewastowały groby położone najbliżej. A upadając drzewo zniszczyło kilka następnych mogił. Drzewo rosło na cmentarzu, po stronie ulicy Parkowej, na wysokości Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych - infromuje "Gazeta Pomorska".

Wichura uszkodziła również inne drzewa na cmentarzu farnym w Grudziądzu, ale tam straty nie były tak poważne.

W piątek rano 22 października IMGW wydało kolejne ostrzeżenia przed silnym wiatrem. "Wiatr nadal będzie dość silny i silny, w porywach do 70 km/h, nad morzem do 95 km/h. Wysoko w Tatrach porywy do 100 km/h, w Sudetach do 120 km/h." - informuje IMGW. Dopiero w niedzielę nastąpi poprawa pogody, wiatr osłabnie i będzie więcej słońca.

bEUfRZEd
Zobacz także: Kryzys na granicy z Białorusią trwa. Nagranie z próby forsowania ogrodzenia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUfRZEy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
Ant
miesiąc temu
Bóg tak chciał.
Gaj oliwny
miesiąc temu
Przewiduję, iż teraz zostanie wydany wyrok na pozostałe drzewa na cmentarzu, wszak wielgaśne mauzolea zagrożone!
groteska
miesiąc temu
OBRAŻONO moje "UCZUCIA RELIGIJNE" ! zarządca "smentarza" pod sąd! jest paragraf na to, powinien przewidzieć i wyciąć drzewa, to nie las, to nekropolia !!
bEUfRZEz
groteska
miesiąc temu
SIĘ ODKOPALI !
z Podlasia
miesiąc temu
Znaj proporcją, mocium panie pismaczyno! DRAMAT byłby wtedy, gdyby ktoś zginął lub został ranny! A tu wystarczyło napisać, iż wichura wyrządziła szkody! Co to jest, że w krajach bogatych bogaci ludzie spoczywają na skromnych cmentarzach, gdzie jest niewielka płyta, albo w oliwkowym gaju, a w biednym kraju jeden przez drugiego wywala cmentarny koszmarek na dwa metry w górę i jeszcze piwnicę muruje! Aha, no i zazwyczaj wycina drzewa, żeby DRAMATU uniknąć!
Emerytka 75
miesiąc temu
Jak mieli na na grobi to będą mieli i na naprawę.Niby co za tragedia bez przesady.
bvc
miesiąc temu
stałaby tabliczka wbita w ziemię lub ładny krzyż to wiele do wymiany by nie było a tak to odbudowa całego mauzoleum
⁵555
miesiąc temu
A ja myslalwm ze to byli wandale
Dźevo
miesiąc temu
Oj, będzie noc żywych turpów...
nick 3-13
miesiąc temu
Na cmentarzach nie powinno być drzew
Wpmasakra
miesiąc temu
Dramat to Wp. Dramat wypadek samochód wpadł w poślizg, dramat łódka pływała sama po jeziorku, dramat pijany spadł z hulajnogi, dramat nie ma światła bo wiatr wieje, dramat deszcz pada, dramat dzieci idą do szkoły,dramat zamknęli ulice w Warszawie , dramat Kaczyński jest zwykłą bułkę na śniadanie, dramat pies uciekł za kotem, dramat sprzedaje się więcej białych i. Czarnych samochodów, dramat samolot przyleciał z 7 min opóźnieniem, dramat Lewandowski nie miał gdzie zaparkować .... Nosz..... Jego mać.... Upadlisie już niżej niż ten cały PiS.,. Serio nie da się już czytać waszych wypocin naszych nagłówków.... Dramat... Wchodzisz czytasz 6 razy to samo a na koniec dowiadujesz się ... Bo był wiatr ze wschodu ehhhh
Marek59
miesiąc temu
Dramat,to dopiero będzie jak rodziny za zniszczenia nagrobków złamanego grosza odszkodowania nie zobaczą. A tak najprawdopodobniej będzie,bo mówili o tym w lokalnej TV.
Polak
miesiąc temu
Kuuua co za dramat,dramat to twój poziom pisarzu.
bEUfRZEr
kama
miesiąc temu
Mam nadzieję że era pomników i moda na nie wyjdzie niedługo z użycia , urny w kolumbarium są świetnym rozwiązaniem , wielu ludzi wyjechało za granicę i często pomniki ulegają zniszczeniu i nikt nad tym nie panuje .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić