Kolejny duchowny buduje swoje imperium. Jego działaniom przyjrzy się prokurator

141

Znów głośno o suspendowanym księże Piotrze Natanku. Słynący z kontrowersyjnych kazań ekscentryczny duchowny z Małopolski, pozazdrościł ojcu Rydzykowi i od lat buduje swoje imperium. Monstrualnej inwestycji, zlokalizowanej na cennych przyrodniczo kilkudziesięciu hektarach, na wniosek sądu przyjrzy się prokurator.

Kolejny duchowny buduje swoje imperium. Jego działaniom przyjrzy się prokurator
były ksiądz Piotr Natanek buduje swoje imperium pod Zawoją (YouTube)

Działki, na których ksiądz Piotr Natanek buduje swoje pielgrzymkowe imperium od 2015 roku wchodzą w obszar zespołu przyrodniczo-krajobrazowego Dolina Skawicy - informuje Gazeta Wyborcza.

Oznacza to, że obowiązuje na ich terenie wydany przez gminę zakaz wykonywania prac ziemnych zniekształcających trwale rzeźbę terenu, zmian stosunków wodnych czy sposobu użytkowania ziemi.

Ksiądz, do którego należą działki zdaje się niewiele robić z obowiązujących zakazów. I jak w pismach do prokuratury donoszą okoliczni mieszkańcy zatrudnieni przez księdza ludzie wycinają drzewa, budują studnie, układają drogi z cementowych płyt.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rydzyk o Czarnku. Reakcja posłanki

Mimo skarg przez lata władze gminy przymykały oko na działania księdza. Imperium pielgrzymkowe budowane przez księdza dla swoich wyznawców rośnie w siłę, a prokuratorzy nie reagowali na kolejne zawiadomienia zasłaniajac się brakiem podstaw do wszczęcia postępowania.

Pomogła zażalenie do sądu, które na brak reakcji prokuratury złożył mecenas Jan Mlekodaj reprezentujący mieszkańców gminy.

Od 2021 r. do dziś na kilkudziesięciu hektarach objętych w całości ochroną przyrodniczo-krajobrazową, które stanowiły mozaikę lasów i łąk, Piotr Natanek, łamiąc wielokrotnie przepisy, prowadzi na szeroką skalę prace budowlane, silnie ingerując w środowisko przyrodnicze i krajobraz" – pisał w skardze do sądu cytowanej przez Gazetę Wyborczą.

W reakcji na pismo sąd nakazał śledczym ponownie przyjrzeć się sprawie inwestycji księdza Natanka

Postępowanie toczy się w kierunku ewentualnych zniszczeń w świecie przyrody oraz niedopełnienia obowiązków przez urzędników. Trwają czynności wskazane przez sąd – informuje prokurator Sławomir Grzesiak prowadzący postępowanie w sprawie.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić