Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Kołobrzeg. Jechał z córką na hulajnodze. Doszło do dramatu

144
Podziel się:

Chwile grozy rozegrały się w czwartek w woj. zachodniopomorskim. Mężczyzna, który wiózł na hulajnodze córkę, najechał na 7-latka. Chłopiec na szczęście wyszedł z opresji bez szwanku.

Kołobrzeg. Jechał z córką na hulajnodze. Doszło do dramatu
Niebezpieczny incydent w Kołobrzegu. Mężczyzna najechał na 7-latka (Getty Images)

Niebezpieczny incydent miał miejsce w Kołobrzegu. Mężczyzna wiózł na hulajnodze 6-letnią córkę. W pewnym momencie potrącił 7-letniego chłopca.

Potrącił dziecko na hulajnodze. Sam jechał na niej z córką

Chłopcu na szczęście nic się nie stało. Na miejsce została wezwana policja. Matka chłopca dostała od funkcjonariuszy upomnienie za nieupilnowanie dziecka.

Kierujący hulajnogą został z kolei ukarany mandatem w wysokości 100 złotych. Funkcjonariusze podkreślili, że przewożenie w ten sposób osób jest surowo zabronione.

Hulajnogi elektryczne na chodnikach. W życie weszły nowe przepisy

Warto przypomnieć, że niedawno weszły w życie nowe przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych. Jadąc na nich, nie można przekraczać 20 kilometrów na godzinę. Należy poruszać się po ścieżkach rowerowych.

Jeśli w pobliżu nie ma drogi dla rowerów – można wjechać na jezdnię. Dotyczy to jednak tylko ulic, gdzie dopuszczalna prędkość nie przekracza 30 km na godzinę. Jazda hulajnogą chodnikiem to ostateczność.

Obejrzyj także: Awantura o hulajnogę w autobusie. Policja opublikowała wideo sprzed interwencji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(144)
Mlodzian
9 miesięcy temu
Bzdury mówicie poprostu powinno się myśleć i uważać jak i gdzie się jeździ a kto nie myśli i nie uważa nie powinien na niej jezdzic
Maniek
9 miesięcy temu
Dzisiaj w Sianożętach,będąc na spacerze na ścieszce dla pieszych w kierunku Kołobrzegu,widzieliśmy kolaża,który zasówał jak na wyścigach.Niema tutaj ograniczenia prędkości?Sam nie był.Prawie mi córkę potrącił.Monitoring by się przydał,lub patrol policji,zanim dojdzie do tragedii.
🇵🇱 patriota...
9 miesięcy temu
Szczerze mówiąc już dawno powinno się zakazać poruszenia się na hulajnodze dwóm osobom. Hulajnoga jest jednoosobowa, powinno się karać użytkowników hulajnogi wysokim mandatem to może w końcu zrozumieją że nie są sami na drodze lub chodniku i ścieżce rowerowej. 🤔⁉️
Maria
9 miesięcy temu
Młodzież szaleje na hulajnogach, gnają po chodnikach, wyjeżdża z za zakrętu i wali prosto na Ciebie, nawet nie ma gdzie odskoczyć bo z drugiej strony mknie koleżka.
Archiver
9 miesięcy temu
"Kierujący hulajnogą został z kolei ukarany mandatem w wysokości 100 złotych. Funkcjonariusze podkreślili, że przewożenie w ten sposób osób jest surowo zabronione." - nic dodać nic ująć w kwestii nowych mandatów.
Funia
10 miesięcy temu
Hulajnoga jest na 1 osobę.
Slask
10 miesięcy temu
Przecież hulajnogach to osobisty środek transportu! Nie powinien jechać ścieżką rowerowa? Lub drogą? Czemu był na chodniku?
Awatar 👽
10 miesięcy temu
Nic dziwnego, jak zapierdziela się 20 kilometrów na godzinę, i to nie raz w miejscach publicznych, to co tu się dziwić.!? Atak szczerze ograniczyć prędkość do 10 kilometrów na godzinę, i oczywiście zakazać🚫 jazdy z inną osobą.! Zwłaszcza z dzieckiem. 🤔⁉️
Nick
10 miesięcy temu
To nie hulajnogi są złe tylko ludzie bez mózgu, którzy na nich jeżdżą. Ja osobiście mam hulajnoge i przestrzegam praw jak i uważam na hodnikach a przez przejście przeprowadzam.
wdx
10 miesięcy temu
hulajnogi powinny być bez ograniczenia, ale w w wydzielonych całkowicie miejscach i traktach. Ja widzę komiczną teraz sytuację, kiedy kierowca wjeżdża na prywatny parking przed galerią, gdzie jest nawet ograniczenie 5 km/ 10 km/ pędem i nie przepuszcza pieszych. Nawet na przejściu jest lepiej. Więcej uprzejmości i nie walczyć o 0,04 sekundy.
Niestechi
10 miesięcy temu
Czasem trudno przejść spokojnie chodnikiem z dziecmi, bo albo pędzą hulajnogi elektryczne, albo rowery. Jeżdżą jak chcą i gdzie chca, o wypadek nie trudno.
EVA DEUTSCHLA...
10 miesięcy temu
HULAJNOGI NIE POWINNY BYC W POLSCE..LUDZIA BRAK INTELIGIENCJI DO TEGO TYPU POJAZDU..FRANCJA..NIEMCY..HISZPANIA..ITP....TAM TAK
Donald
10 miesięcy temu
Hulajnogi to wyjątkowo kretyńska i niebezpieczna konstrukcja, którą należy zlikwidować !!!!!
Abek
10 miesięcy temu
Głupie przepisy są głupio interpretowane. Niech nasze państwo naplodzi jeszcze więcej bzdurnych przepisów. Choćby wypowiedź pewnej pani która twierdzi że na pasach ma pierwszeństwo przed tramwajem.😀
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić