o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NM
|

Komary tygrysie już w Holandii. Czy dotrą do Polski?

25
Podziel się

W Holandii pojawiły się właśnie komary tygrysie, które przenoszą bardzo niebezpieczne choroby. Ten sam gatunek komara pojawił się wcześniej także we Francji. Komar wywołujący żółtą febrę i japońskie zapalenie mózgu jest więc w Europie, ale czy pojawi się w Polsce?

Komary tygrysie już w Holandii. Czy dotrą do Polski?
Komar tygrysi. (PxHere)
bDZuguSZ

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się komarów tygrysich w Europie nabiera tempa. Komary pojawiają się w miejscach, w których do tej pory nigdy nie były widziane. Obecnie oprócz Francji obecność komarów tygrysich zanotowano także w Holandii - informuje portal NL Times.

Europejczycy boją się komarów tygrysich. Owady przenoszą groźne i rzadkie choroby. Wśród nich są m.in. denga - tropikalna choroba wywołująca bolesną wysypkę oraz nieco mniej niepokojąca gorączka Zachodniego Nilu.

Oprócz tego gatunek może zarażać ludzi żółtą febrą. Częstym objawem febry jest żółtaczka. Owad może zarazić również japońskim zapaleniem opon mózgowych. Przebieg zapalenia to stosunkowo łagodne objawy, jednak część przypadków zachorowań może skończyć się śmiercią (ok. 0,5% przypadków).

bDZuguTb
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Nowe ograniczenia jesienią? Tomasz Dzieciątkowski komentuje

Komar tygrysi raczej nie pojawi się w Polsce

Zdaniem naukowców komar tygrysi nie pojawi się w Polsce. Powód jest prosty - klimat, jaki tu panuje, nie jest sprzyjający dla rozwoju tego gatunku komara. Tę pocieszającą informację przekazali dla portalu Polsat News przyrodnicy z instytutu PAN.

Potwierdzeniem ww. informacji może być także mapa obrazująca ognisko występowania gatunku komara tygrysiego w Europie, która opublikowana została na stronie instytutu ECDC i EFSA. Największa liczba komarów tygrysich na początku 2019 roku wyraźnie występowała na południu i w zachodniej części Europy.

bDZuguTh
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZuguTC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
Żelki papą
7 miesięcy temu
W Holandii poraz pierwszy zanotowano w obecność tego komara w 1993 roku, od ponad 10 lat ten gatunek już poprostu żyje i rozmnaża się w Belgii i Holandii.
Pani_Ka
8 miesięcy temu
czekam i czekam a jakoś nie lecą... siedzą na maryśce w holandii?
masakra
9 miesięcy temu
a dlaczego słuzby sanitarne nie tępią naszych rodzimych komarów? Jakoś w innych europejskich krajach sobie z tym radzą, tylko u nas nie da się wyjść wieczorem na zewnątrz bez obfitego spryskania się chemikaliami. Mamy poza tym plagę rudych ślimaków, których też nikt nie tępi a mnożą się w zastraszającym tempie
bDZuguTD
pisobajeczka
9 miesięcy temu
a w domysle to tam rzecz jasna w zgnilej Europie Zachodniej, ale nie w POLSCE...
ads
9 miesięcy temu
czy pojawi się w Polsce? Pojawi, pojawi tylko jeszcze nie wiadomo kiedy.
Kuban
9 miesięcy temu
Rok temu takie mnie gryzły w Bydgoszczy. Ciut większe od naszych w paski.
Marzena
9 miesięcy temu
Już parę ładnych lat są nieraz mnie urzarła komarzyca
fujj
9 miesięcy temu
dotarły są w szeregach pisu !!!
XXX
9 miesięcy temu
W Holandii byly juz widzane w latach 2018-2019, w Polsce tez. To co to za sciema...
Wenturoo 44
9 miesięcy temu
Jak go przywiozą w paczce i wypuszczą, to będą... W Polsce każdej zimy jest kilka dni z temperaturą -15 -20 stopni. Na razie to nas ratuje.
🦟🦟🦟
9 miesięcy temu
🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟
🦟🦟🦟🦟
9 miesięcy temu
🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟🦟
Komarzyca
9 miesięcy temu
No to jedziemy na wakacje do Polski
bDZuguTv
OnLubiGorąco
9 miesięcy temu
Jeśli temperatura powietrza w Polsce nie przekroczy 40 stopni w cieniu(tak jak to było na zachodzie Europy w ostatnich dniach), to ten tropikalny gatunek komara do nas nie dotrze.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić